Lightroom Kursu 2017-03-23T15:04:48+00:00

FOTOĞRAFÇILAR İÇİN LIGHTROOM KURSU (1 Hafta, 5 Saat)

4. Dönem Fotoğrafçılar Lightroom Kursu ‘na,  kayıtlar başladı, ilk ders 15 Nisan 2017 Cumartesi. Kısa sürede çoklu fotoğraf işlemek isteyen Pro fotoğrafçılar ya da yeni başlayan fotoğrafçılar için Adobe Photoshop’a göre daha kolay ve daha hızlı fotoğraf düzenlemek için Adobe Lightroom Kursu’na mutlaka göz atmalısınız!

 • Süre:
  1 Gün (5 saat)
 • Eğitmen:
  Ozan Tüzün
 • Eğitim Yeri:
  Burak Bulut Fotoğraf Atölyesi
  Taksim
 • Başlangıç Tarihi:
  15 Nisan Cumartesi – 11:00
 • Ücreti:
  230 TL ( Nakit veya havalede 
  indirimli olan ücreti)

ADOBE LIGHTROOM KURSU DERS PROGRAMI

Lightroom’u tanıma, Tercihler (Preferences) ayarları,
Fotoğrafları organize etme,
Lightroom’a Fotoğrafları “Import…” etmek ve dikkat edilmesi gereken konular.
“Library” (kütüphane) mödülü
Lightroom’da “Catalog” (katalog) nedir, nasıl kullanılır?
“Collection” (koleksiyon) nedir, nasıl kullanılır?
Catalog ve Collection farkları, ne zaman hangisi kullanılır
Filtre kullanarak fotoğrafları organize etme
“Tethered Capture” ile fotoğraf makinanızı bilgisayarınıza bağlayıp, kontrol etme
“Develop” modülüne giriş, Lightroom içinde fotoğrafları düzenleme

2. Bölüm

İleri seviye “Develop” modülünü kullanma
Histogram nedir, nasıl kullanılır
Beyaz dengesini ayarlama
Fazla veya Az pozlanmış bir fotoğrafı düzenleme,
Fotoğraflarda yerel ve genel iyileştirmeler yapma
ufuk çizgisini düzletme ve Lens dışbükey ve içbükey bozulmaların giderilmesi (Barrel Distortion, Pincushion Distortion, Crop, Straighten Image)
Düzenleme yapılan resmi kaydetme, yazdırma, Book, Slide Show, Print ve Web modüllerinin anlatımı

İleri seviye “Develop” modülünü kullanma
Histogram nedir, nasıl kullanılır
Beyaz dengesini ayarlama
Fazla veya Az pozlanmış bir fotoğrafı düzenleme,
Fotoğraflarda yerel ve genel iyileştirmeler yapma
ufuk çizgisini düzletme ve Lens dışbükey ve içbükey bozulmaların giderilmesi (Barrel Distortion, Pincushion Distortion, Crop, Straighten Image)
Düzenleme yapılan resmi kaydetme, yazdırma, Book, Slide Show, Print ve Web modüllerinin anlatımı

KATILMAK İÇİN: 1 gün, 5 Saat sürecek FOTOĞRAFÇILAR İÇİN LIGHTROOM KURSU ücreti: 230 TL’dir (210 TL nakit veya havale indirimli).
Ön kayıt yaparak yerinizi ayırmak için hemen bilgi@burakbulut.net adresine e-posta gönderiniz. Fotoğrafçılık Kursu İstanbul Beyoğlu’nda.

 • Tüm kurslarımızda kısıtlı kontenjan bulunmaktadır. Bu sebeple ön kaydınızı yaptırdıktan sonra Atölyemizi ziyaret ederek veya EFT ile 50 TL ön ödeme yapmanızı rica ederiz.
 • Fotoğraf kursu ödemelerinizi tek çekim Kredi Kartı (nakit öderseniz ek indirimli) ile yapabilirsiniz.
 • Ödeme yapabilmeniz için hesap numarası: Burak Yıldırım / Garanti Bankası / TR310006200057500006296177

Eğitimleri Gerçekleştirdiğimiz Atölyemiz

Stüdyo Panaromik - site için

Tam ismiyle “Adobe Photoshop Lightroom” programı Adobe firması tarafından üretilen ve photoshop programının aksine sadece fotoğraf işlemeye yaratan, photoshop’un fotoğrafçılar için sadeleşmiş versiyonu diyebiliriz. Fotoğrafının ışığını, rengini, keskinliğini düzenleyip kaydetmek isteyen fotoğrafçıların büyük çoğunluğu için kurtarıcı bir program . Ayrıca yaptığınız işlemleri aynı anda binlerce fotoğrafa kolayca uygulayabiliyorsunuz, bu da bu programı profesyonel fotoğrafçıların tercih etme sebebi. Kısaca diyebiliriz ki, fotoğrafında ışık,renk vb temel dijital düzenleme yapmak isteyenler için Lightroom.
NOT: Katılımcıların kendi bilgisayarlarıyla, güncel Adobe Lightroom kurulu olarak derse katılımları gerekmektedir.

Bilgi ve Kayıt Formu

Fotoğrafçılık Kursu Ön Kayıt Formu

Temel Fotoğrafçılık Kursu İleri Fotoğrafçılık Kursu Stüdyoda Modelli Işık Atölyesi Ürün Fotoğrafçılığı Kursu İleri Ürün Fotoğrafçılığı Kursu Strobist - Tepeflaşı Kursu Temel Photoshop Retouch - İleri Seviye Photoshop Lightroom Kursu Doğum Fotoğrafçılığı Serhan Serter'le Düğün Fotoğrafçılığında Ekipman Yönetimi Fotoğrafçılar İçin Renk Teorisi Fotoğrafçılar İçin Temel Video ve Kurgu Eğitimi Güçlü Siyah Beyaz Fotoğraf Yapma Atölyesi Özel Fotoğraf Dersi

Kampanya ve İndirimlerimiz

Temel’den Profesyonele Adım

Temel Fotoğrafçılık Kursumuzda 4 Hafta 16 Saat fotoğrafçılık dersi ile birlikte atölyemizin diğer kurslarından birini birlikte alan kursiyerlerimiz için ikinci kursumuz %25 indirimli

Arkadaşınla Gel:

Arkadaşınla gel ikiniz de%15 indirimi kapın! Gayet net 🙂

İkinci Kurs Kaydında:

Bir kursumuza kayıt olunduktan sonra 60 gün içerisinde kayıt olduğunuz ikinci kurs %15 indirimli!

İlginizi Çekebilecek Diğer Kurslarımız

Burak Bulut Fotoğraf Atölyesi Güncel Programı

♦ Temel Ürün Fotoğrafçılığı Kursu 12 Mart 2017 Pazar 11:00'de  başlıyor, kayıtlar başladı! Ürün fotoğrafçılığında kendini geliştirmek isteyen, profesyonel çekimler yapmak isteyenler için.

♦ Fotoğrafçılar İçin Renk Teorisi 18 Mart Cumartesi 16:00'da başlıyor, kayıtlar başladı! Fotoğrafçılıkta kompozisyon bilgisi kadar renk bilgisini de kullanırsanız ulaşacağınız noktanın ne kadar farklı olduğunu göreceksiniz.

♦ Doğum Fotoğrafçılığı Kursu 18 Mart 2017 Cumartesi 10:30'da başlıyor, kayıtlar başladı! Doğum Fotoğrafçılığı Kursu sonunda tüm kursiyerlere KATILIM SERTİFİKASI verilecektir.

♦ Fotoğrafçılar İçin Temel Video ve Kurgu Eğitimi 25 Mart 2017 Cumartesi 19:30'da başlıyor. son dönemde artan yetenkleriyle fotoğraf makienelerimizin video özelliğini etkin kullanabilemek için oluşturulmuş bir eğitim programı.

♦ 4. Dönem Lightroom Kursu 15 Nisan 2017 Cumartesi 11:00'de başlıyor. Adobe Photoshop’a göre daha kolay ve daha hızlı fotoğraf düzenlemek için Adobe Lightroom Kursu’na mutlaka göz atmalısınız!

♦ 20. Dönem Strobist - Tepeflaşı Kursu 01 Nisan 2017 Cumartesi 10:30'da başlıyor. 2 hafta toplam 8 saat sürecek olan eğitimle tepeflaşlarınız çok daha kıymetli bir ekipmanınız haline gelecek

♦ 41. Dönem Stüdyoda Modelli Işık Atölyesi 01 Nisan Cumartesi 15:30'da  başlıyor. Profesyonel fotoğrafçılık sektöründe büyük bir ilgiyle karşılanan, birçok taklidi yapılan kursumuza kayıt için acele edin!

♦ 84.Dönem Temel Fotoğrafçılık Kursu 02 Nisan 2017 Pazar 15:00'de başlıyor. Sıfırdan başlayanlar için En iyi Temel Fotoğrafçılık Kursu, 4 hafta, 16 saatte inanılmaz aşama kaydedeceğiz birlikte.

♦ 14. Dönem Fotoğrafçıları İçin Temel Photoshop Kursu 15 Nisan Cumartesi 19:30'da başlıyor. Fotoğrafçılar için düzenlenen programımız ile Photoshop programı ile fotoğraflarınızı daha güzel hale getirmeye başlayacaksınız.

♦ Türkiye’nin en çok satan fotoğraf dergisi Digital SLR Magazine’nin  Fotoğraf Eğitim Merkezleri ekinde Atölyemizin tam 6 sayfa haberi yayınlandı. Okumak için tıklayınız. Atölyemizde eğitim alıp bu işte profesyonelleşen kursiyerimize de yer verilen haberde atölyemiz hakkında geniş bilgiye ulaşabilirsiniz.

♦ Nikon Türkiye & Burak Bulut Fotoğraf Atölyesi İşbirliğiyle yaptığımız Burak Bulut'la 10 şanslı kişiyeModa Fotoğrafçılığı Eğitimi çekim arkası videosu hazır, iyi seyirler.