Eğitmenlerimiz 2017-05-11T14:04:22+00:00

Burak Bulut Fotoğraf Atölyesi

Eğitmenlerimizle tanışın

Her biri kendi alanında uzman eğitmenlerimiz deneyimlerini sizlerle paylaşıyor.

Burak Bulut Yıldırım
Burak Bulut YıldırımFotoğrafçı - Eğitmen
Her şey önce hayal kurmakla başlar. Sonra onun teknik ve biçim altyapısını kurup gerçekleştirirsin. Fotoğrafçılıkla ilgili çok hayalim var, hangilerin gerçekleştirebileceğim zaman gösterecek. Şimdilik belgesel ve kurgusal fotoğraflardan oluşan 4 fotoğraf sergisi yaptım. Türkiye dışında, Yunanistan’da 7 öğrencimle birlikte artistik nü fotoğraflardan oluşan LandsNude sergisini açtık, çok heyecanlıydı. Bugünlerde Portre Fotoğrafında Işık üzerine bir kitap ve dünyada ilk olacak fotoğrafçılar için akıllı telefon uygulaması yazmaya çalışıyorum.
Süleyman Doğankaya
Süleyman DoğankayaFotoğrafçı - Eğitmen
1982 İstanbul doğumlu olan eğitmenimiz Üniversite yıllarında aldığı fotoğraf eğitimi sonrası bir dönem bankacılık yapsa da şuan tamamen profesyonel olarak fotoğrafçılık yapmaktadır. 3 yıldır Burak Bulut Fotoğraf Atölyesinin Temel ve İleri Fotoğraf eğitimleriyle birlikte gezi ve fotoğraf etkinliklerinin organizasyonunu yürütüyor. Kendisinin dağın başında uzun pozlama yaparken veya İstanbul sokakların gelin fotoğrafı çekerken görebilirsiniz 🙂 Atölyemiz haricinde profesyonel olarak Düğün Fotoğrafçılığı yapmaktadır. İnternet sitesi: dogankayawedding.com
Ozan Tüzün
Ozan TüzünPhotoshop ve Retouch
Üniversite yıllarında grafik ve tasarım derslerinde kullanmasına rağmen Photoshop’u profesyonel anlamda kullanmaya başlaması 1998 yılında Amerika’da Globalspeak firmasıyla başladı. Reklam çalışmaları, dergiler için fotoğrafların hazırlanması ve rötuşlanması alanlarında oldu. Bu çalışmalar sırasında fotoğraf çekimi konusunda da birçok deneyimi oldu. 2001 yılında Renderosity dergisine bir makale yazması istendi. Daha sonra Türkiye’de çeşitli reklam firmalarında çalışmaları oldu. Yirmi yılı aşkın süren Photoshop deneyimlerini birinci elden Burak Bulut Fotoğraf Atölyesinde kursiyerlerle paylaşıyor.
Beyza Sultan Durna
Beyza Sultan DurnaDoğum Fotoğrafçısı - Eğitmen
1987 yılında İstanbul’da doğdu.. 2006 yılında İstanbul Kültür Üniversitesi Bilgisayar 971288_10201368201350446_732311310_n
Teknoloji ve Programlama bölümünü tam burslu olarak bitirdi. Çeşitli medya ve reklam ajanslarında Medya Planlama Uzmanı ve Grafik Tasarımcısı olarak çalıştı. 2008 yılında iStockphoto’nun sözleşmeli Türk fotoğrafçısı oldu. Fotoğrafları USA Cosmopolitan, Yahoo Finance, US. News Money gibi önemli mecmualar da yer aldı. Meslek hayatı boyunca; Özel Çağıner Hastanesi, Fulya Acıbadem Hastanesi, Şengül Pallı Doğum Fotoğrafları ve Jinevizyon Doğum Film ve Fotoğrafları kurumlarında Sanat Yönetmeni/ Doğum Fotoğrafçısı olarak görev aldı.

Doğum ve Bebek Fotoğrafçılığı alanında bir çok kurum da söyleşiye katıldı, dergiler de makaleleri yayınlandı. 2012’den bu yana Doğum Fotoğrafçılığına gönül vermiş birçok insana yol göstermektedir.

Onat Esenman
Onat EsenmanEğitmen
Onat Esenman, 1990 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Sinema ve Televizyon bölümünden mezun oldu. 2010 yılında, yönetmenliğini yaptığı “Aktör” ve “Karımı Öldürdüğünüz İçin Teşekkür Ederim” isimli kısa filmleri ITS Film Festivali’nde gösterildi. 2011 yılında çektiği “Çocuk Gelinler” isimli belgesel film ise 3. Hangi İnsan Hakları Film Festivali ve 15. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nde gösterildi. Üniversiteden mezun olduktan sonra çeşitli projelerin prodüksiyonlarında görev aldı. 2013 yılında kurgusunu yaptığı “Avni Amca” isimli kısa film 3. Los Angeles Türk Film Festivali ve Cannes Short Film Corner’da gösterildi. 2014 yılında “11’e 11” isimli tiyatro oyununun yardımcı yönetmenliğini yaptı. 2016 yılında, hem yardımcı yönetmenliğini, hem de kurgusunu yaptığı “Ağustos Böcekleri ve Karıncalar” filmi 23. Uluslararası Adana Film Festivalinde dünya prömiyerini yapacak. 2016 yılında Kadir Has Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sinema Televizyon yüksek lisans programından mezun olan Esenman, çalışma hayatına, Kadir Has Üniversitesi’nde Araştırma Görevlisi olarak ve ortaklarından olduğu Content Montent isimli dijital içerik ajansında devam etmektedir.
Emre Ogan
Emre OganFotoğrafçı - Eğitmen
Emre Ogan’ın fotoğrafa ilgisi ortaokul yıllarında başlamış ve ilk sergisini 1973 yılında okulu Saint Joseph lisesinde açmıştır. 1975 yılında fotoğraf sanatçısı Gültekin Çizgen’in atölyesinde önce karanlık oda şefliği daha sonra da çekim asistanlığı yapmıştır. 1977 yılında profesyonel tanıtım fotoğrafçısı olarak reklam sektöründe kendi atölyesinde hizmet vermeye başlamıştır. 1998’de merkezi Newyork’ta bulunan GPA (Global Photographers Assignment) ile sözleşmeli fotoğrafçı olarak çalışmaya başlamış ve bu kanalla ABD’nin önde gelen sanayi kuruluşlarına yurt dışında ve içinde çekimler yapmış, halen de devam etmektedir. NBA’nın Türkiye’deki organizasyonlarının sözleşmeli fotoğrafçısıdır. 2006 yılında Istockphoto ile stok fotoğrafçılığına başlamış ve şu anda Getty Images ve Istock exclusive fotoğrafçısıdır. Halen İstanbul’da kendi atölyesinde Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarına profesyonel tanıtım fotoğrafları çekmekte, aynı zamanda da fotoğrafa ilk başladığı yıllardaki tutkusu olan sokak fotoğrafçılığına devam etmektedir. Çeşitli fotoğrafçılık dallarında workshoplar düzenlemekte ve kişiye özel fotoğraf eğitimleri vermektedir. Öğretim görevlisi olarak çalışmış ve bir çok üniversite ve dernekte fotoğraf seminerleri vermiştir.

Burak Bulut Fotoğraf Atölyesi Güncel Program

  • 45. Dönem Stüdyoda Modelli Işık Atölyesi 24 Eylül 2017 Pazar 16:00’da başlıyor. Profesyonel fotoğrafçılık sektöründe büyük bir ilgiyle karşılanan, ışığı çok iyi öğreneceğiniz kursumuza kayıt için acele edin!
  • 89. Dönem Temel Fotoğraf Kursu 24 Eylül Pazar 11:00’de başlıyor. Fotoğrafçılığı tanımak, hobi veya yeni bir iş olanağı olarak geliştirmek isteyenler için 16 saatlik dolu dolu bir başlangıç olacak.
  • 80. Dönem İleri Fotoğrafçılık Kursu 07 Ekim Cumartesi 10:30’de başlıyor. Temel fotoğraf bilgisine sahipseniz ve fotoğrafçılığınızı biraz daha ileriye taşıyacak ileri teknik konuları merak ediyorsanız, bu atölyemiz tam size göre.
  • 24. Dönem Strobist – Tepeflaşı Kursu 21 Ekim 2017 Cumartesi 11:00’de başlıyor. Cumartesi ve Pazar günü 11:00-15:00 arası iki ders yapacağız. 8 saat sürecek olan eğitimle tepeflaşlarınız çok daha kıymetli bir ekipmanınız haline gelecek.
  • 14. Ürün Fotoğrafçılığı Kursu 4 Kasım 2017 Cumartesi 11:00’de  başlıyor, kayıtlar başladı! Ürün fotoğrafçılığında kendini geliştirmek isteyen, profesyonel çekimler yapmak isteyenler için.
  • Gelecek Program: Yedigöller Fotoğraf Gezisi 27 Ekim 2017 Cuma günü. Evet haftaiçi çünkü haftasonu kalabalıktan ötürü sadece yorgunluk ve boşa zaman kaybı olan bir yer oldu Yedigöller. Henüz kayıtlar başlamamıştır. Bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.