Fotoğrafçılar İçin Işık Dersleri 2017-04-04T00:14:18+00:00

Her Fotoğrafçı Işığı Çok İyi Bilmeli: Modeller Eşliğinde, Paraflaş, Tepeflaşı ve Doğal Işık Dersleri

Studio Fotoğrafçılığı

Fotoğraf ışık demektir, bunu hepiniz biliyorsunuz. İster ürün çekmek isteyin, ister moda fotoğrafı, ışığı yönetemezseniz fotoğrafta ilerleyemezsiniz. Ve ışık öyle sadece kitaplardan okuyarak, internetten izleyerek öğrenilmez. Işığı, yansımayı, yapay ve doğal ışıkları uygulayarak öğrenmek şart. Portre-Moda fotoğrafçılığına adım atmak isteyenler için bir başka zorluk da modelle çalışma, onu yönlendirebilme, hem ışığı, hem modelle hayalindeki fotoğraf için yönetme, gerçekten zor iş..

Bu zorlukları aşan fotoğrafçılara katılabilmeniz için; erkek-kadın sayısız model kullanarak, ışığın her durumu kendi makinenizle deneyimleyerek öğreneceğiniz aşağıdaki atölyeleri hazırladık ve hem grup dersleri hem özel derslerle yaklaşık 400 kişiyi mezun ettik. Altını çizerek belirtelim ki, her iki atölye de Türkiye’de tek, öncü ve özgün atölyelerdir. Umarım editorial, katalog çekimleriyle gurur duyduğumuz kursiyerlerimiz arasından sizi de görebiliriz.

Önce; sert ışık, yumuşak ışık, yansıyan ışık vb ışıkla tanışıp, sonra high key, rembrant gibi ünlü portre ışıklarını modeller eşliğinde çekimler yaparak öğreneceğiniz birinci kurumuz:

Birinci Kur: Stüdyoda Modelli Işık Atölyesi

Sonra; stüdyoda ışığı öğrenen kursiyerlerimizle bu defa paraflaşlarımızı alıp dışarı çıkarak, ambians ışığı ile paraflaşları birarada kullanacağımız çekim senaryoları deniyoruz, tıpkı profesyonel bir katalog çekimi gibi; profesyonel yabancı modeller, kuaför, makyöz eşlinde, portfolyolarınız için eşsiz bir ikinci kur:

studyoda-portre
Studyoda Portre Ogrenci Fotografi

İkinci Kur: Dış Mekanda Paraflaşlarla Fotoğraf Çekim Atölyesi

Önemli not: Daha önce paraflaşlarla yeterli süre portre fotoğraf çekmeyenler, önce 5 hafta süren bir eğitim sonunda ikinci kura geçiliyor, ikinci kur tabiki dış mekanlarda olduğu için daha heyecanlı hepimiz için ama emeklemeden koşmak olmaz, aldığınız eğitimin karşılığını alabilmeniz için önce ilk kur, sonra ikinci kur..

DÜĞÜN FOTOĞRAFÇILARI VE STROBİSTCİLER İÇİN YENİ KURSUMUZ: Strobist – Tepeflaşı Kursu

PEKİ EĞİTİM SONRASI..

Sadece Burak Bulut Fotoğraf Atölyesi’nde Işık Dersleri alan fotoğrafçılara özel, Kazancı Yokuşu’nda stüdyo kullanım imkanı . Atölyemizden stüdyo fotoğrafçılığı eğitimleri alan fotoğrafçı sayısı 400’leri bulunca, onlara öğrendikleri ışıkları deneyebilecekleri bir özel stüdyo açma ihtiyacı doğdu. Atölyemizden Stüdyoda Modelli Işık Atölyesi alan tüm kursiyerler Taksimde bulunan Atölyemizin stüdyosunda 3 saatlik bir kullanım hakkı elde etmektedirler.