Retouch Kursu, İleri Seviye Photoshop 2017-03-23T15:03:05+00:00

RETOUCH İLERİ SEVİYE PHOTOSHOP KURSU (4 Hafta, 12 Saat)

7. Dönem Retouch Kursu,  İleri Seviye Photoshop Atölyesi 25 Şubat  2017 Cumartesi 19:30’da başlayacak. Önkayıt ile yerinizi ayırtın! Dersler 4 saat sürmektedir ve haftada bir gün, aynı gün ve saatte yapılmaktadır. 

 • Süre:
  4 hafta ( Toplam 12 saat)
 • Eğitmen:
  Ozan Tüzün
 • Eğitim Yeri:
  Burak Bulut Fotoğraf Atölyesi
  Taksim
 • Başlangıç Tarihi:
  25 Şubat Cumartesi 19:30
  
 • Ücreti:
  490 TL ( Nakit veya havalede 
  indirimli olan ücreti)

ileri-seviye-photoshop-kursu

Retouch Kursu, İleri Seviye Photoshop Kursu Ders Programı

1.Hafta
Fotoğrafçılıkta post prodüksiyon nedir, ne anlama gelir ve bunlar hakkında temel bilgiler, Camera Raw’a Giriş ve Camera Raw Hakkında Herşey, Histogram Nedir? Histogram bize ne anlatır? Histogram’ı nasıl okumalıyım? Beyaz Dengesi, Renk ve Tonaliteyi ayarlama, Fazla veya Az pozlanmış bir fotoğrafı düzenleme, RAW penceresi içinde fotoğrafın tamamında değil belirli bir kısmında rötuş ve ayar yapma, Resmi Kırpma, ufuk çizgisini düzeltme ve Lens dışbükey ve içbükey bozulmaların giderilmesi (Barrel Distortion, Pincushion Distortion, Crop, Straighten Image), Photoshop’a geçmeden önce Camera Raw içinde Cloning & Healing ile rötuş yapma, Adobe Bridge, Camera Raw ve Photoshop arasında bir fotoğrafçının iş akışı nasıl olmalı?
Eğitmen Ozan Tüzün ile Burak Bulut Fotoğraf Atölyesi “İleri Photoshop ve Retouch Kursu” , özellikle profesyonel fotoğrafçılık alanında ilerlemek isteyen, reklam fotoğrafı, portre ve moda fotoğrafçılığı konusunda kendisini geliştirmek isteyenler için kaçırılmayacak bir eğitim.
2. Hafta
Portre Fotoğraflarda Rötüş’a başlama: Fotoğrafın belirli kısımlarını nasıl seçeriz, seçim yaparken nelere dikkat etmeliyiz. Değişik seçim metodları ) Magic Wand, Quick Select, Color Range, Quick Mast, Pen Tool vb.), Tonal ve bölgesel retouch. Cilt üzerindeki pürüzlerin giderilmesi. Maskeleme, Seçim ve Katmanlar. Photoshop’ta Clone ve Healing araçlarının kullanımı, Göz, Burun ve Dudaklara yapılabilecek düzenlemeler ve dikkat edilmesi gereken noktalar, Göz, Dudak, Saç, Oje veya kıyafette bazı yerlerin renklerinin değiştirilmesi.
3. Hafta
Fotoğraftaki bazı nesnelerin silinmesi, kaldırılması. İstenmeyen, görünümü veya kompozisyonu bozan nesnelerin kaldırılması. Arka planın düzeltilmesi. İstenmeyen nesnelerin, toz, kir kaldırılması. Maskeleme, Seçim ve Katmanlar ile ilgili konular. Ayar Katmanlarına giriş (Adjustment Layers). Siyah Beyaz tonlama.
4. Hafta
Manzara, Sokak, İç Çekim fotoğrafı gibi konularda Retouch teknikleri. fotoğrafta perspektif düzenleme, crop ve düzenlenmesi gereken alanların belirlenmesi. Perspective Crop, Adaptive Wide Angle. Layer Blending kullanarak dramatik efektler oluşturma. (İleri Layer teknikleri), Manzaradaki çeşitli alanların belirginleştirilmesi, dodge & burn kullanarak derinlik kazandırılması. Yapay ışıklandırma. Kursa katılımcıların çektikleri fotoğrafları okuma ve değerlendirme. Fotoğrafta ‘Grading’ (ileri seviye renk ve tonlama ayarları).

KATILMAK İÇİN: 4 hafta, 12 Saat sürecek Retouch – İleri Seviye Photoshop Atölyesi eğitim ücreti: 540 TL’dir (490 TL nakit veya havale indirimli). Bonus özellikli kredi kartılarına iki taksit imkanı vardır. Ön kayıt yaparak yerinizi ayırmak için hemen bilgi@burakbulut.net adresine e-posta gönderiniz. Fotoğrafçılık Kursu İstanbul Beyoğlu’nda.

 • Tüm kurslarımızda kısıtlı kontenjan bulunmaktadır. Bu sebeple ön kaydınızı yaptırdıktan sonra Atölyemizi ziyaret ederek veya EFT ile 50 TL ön ödeme yapmanızı rica ederiz.
 • Fotoğraf kursu ödemelerinizi tek çekim Kredi Kartı (nakit öderseniz ek indirimli) ile yapabilirsiniz.
 • Ödeme yapabilmeniz için hesap numarası: Burak Yıldırım / Garanti Bankası / TR310006200057500006296177

Retouch Kursu

Retouch Kursu

Kampanya ve İndirimlerimiz

Temel’den Profesyonele Adım

Temel Fotoğrafçılık Kursumuzda 4 Hafta 16 Saat fotoğrafçılık dersi ile birlikte atölyemizin diğer kurslarından birini birlikte alan kursiyerlerimiz için ikinci kursumuz %25 indirimli

Arkadaşınla Gel:

Arkadaşınla gel ikiniz de%15 indirimi kapın! Gayet net 🙂

İkinci Kurs Kaydında:

Bir kursumuza kayıt olunduktan sonra 60 gün içerisinde kayıt olduğunuz ikinci kurs %15 indirimli!

Bilgi ve Kayıt Formu

Fotoğrafçılık Kursu Ön Kayıt Formu

Temel Fotoğrafçılık Kursu İleri Fotoğrafçılık Kursu Stüdyoda Modelli Işık Atölyesi Ürün Fotoğrafçılığı Kursu İleri Ürün Fotoğrafçılığı Kursu Strobist - Tepeflaşı Kursu Temel Photoshop Retouch - İleri Seviye Photoshop Lightroom Kursu Doğum Fotoğrafçılığı Serhan Serter'le Düğün Fotoğrafçılığında Ekipman Yönetimi Fotoğrafçılar İçin Renk Teorisi Fotoğrafçılar İçin Temel Video ve Kurgu Eğitimi Güçlü Siyah Beyaz Fotoğraf Yapma Atölyesi Özel Fotoğraf Dersi

İlginizi Çekebilecek Diğer Kurslarımız

Burak Bulut Fotoğraf Atölyesi Güncel Programı

♦ Temel Ürün Fotoğrafçılığı Kursu 12 Mart 2017 Pazar 11:00'de  başlıyor, kayıtlar başladı! Ürün fotoğrafçılığında kendini geliştirmek isteyen, profesyonel çekimler yapmak isteyenler için.

♦ Fotoğrafçılar İçin Renk Teorisi 18 Mart Cumartesi 16:00'da başlıyor, kayıtlar başladı! Fotoğrafçılıkta kompozisyon bilgisi kadar renk bilgisini de kullanırsanız ulaşacağınız noktanın ne kadar farklı olduğunu göreceksiniz.

♦ Doğum Fotoğrafçılığı Kursu 18 Mart 2017 Cumartesi 10:30'da başlıyor, kayıtlar başladı! Doğum Fotoğrafçılığı Kursu sonunda tüm kursiyerlere KATILIM SERTİFİKASI verilecektir.

♦ Fotoğrafçılar İçin Temel Video ve Kurgu Eğitimi 25 Mart 2017 Cumartesi 19:30'da başlıyor. son dönemde artan yetenkleriyle fotoğraf makienelerimizin video özelliğini etkin kullanabilemek için oluşturulmuş bir eğitim programı.

♦ 4. Dönem Lightroom Kursu 15 Nisan 2017 Cumartesi 11:00'de başlıyor. Adobe Photoshop’a göre daha kolay ve daha hızlı fotoğraf düzenlemek için Adobe Lightroom Kursu’na mutlaka göz atmalısınız!

♦ 20. Dönem Strobist - Tepeflaşı Kursu 01 Nisan 2017 Cumartesi 10:30'da başlıyor. 2 hafta toplam 8 saat sürecek olan eğitimle tepeflaşlarınız çok daha kıymetli bir ekipmanınız haline gelecek

♦ 41. Dönem Stüdyoda Modelli Işık Atölyesi 01 Nisan Cumartesi 15:30'da  başlıyor. Profesyonel fotoğrafçılık sektöründe büyük bir ilgiyle karşılanan, birçok taklidi yapılan kursumuza kayıt için acele edin!

♦ 84.Dönem Temel Fotoğrafçılık Kursu 02 Nisan 2017 Pazar 15:00'de başlıyor. Sıfırdan başlayanlar için En iyi Temel Fotoğrafçılık Kursu, 4 hafta, 16 saatte inanılmaz aşama kaydedeceğiz birlikte.

♦ 14. Dönem Fotoğrafçıları İçin Temel Photoshop Kursu 15 Nisan Cumartesi 19:30'da başlıyor. Fotoğrafçılar için düzenlenen programımız ile Photoshop programı ile fotoğraflarınızı daha güzel hale getirmeye başlayacaksınız.

♦ Türkiye’nin en çok satan fotoğraf dergisi Digital SLR Magazine’nin  Fotoğraf Eğitim Merkezleri ekinde Atölyemizin tam 6 sayfa haberi yayınlandı. Okumak için tıklayınız. Atölyemizde eğitim alıp bu işte profesyonelleşen kursiyerimize de yer verilen haberde atölyemiz hakkında geniş bilgiye ulaşabilirsiniz.

♦ Nikon Türkiye & Burak Bulut Fotoğraf Atölyesi İşbirliğiyle yaptığımız Burak Bulut'la 10 şanslı kişiyeModa Fotoğrafçılığı Eğitimi çekim arkası videosu hazır, iyi seyirler.