Absürt Oto Portreleri İle Fenomen Olan 89 Yaşındaki Fotoğrafçı

Kimiko Nishimoto’nun Oto Portreleri ile ünlenme öyküsü… 72 yaşındayken daha önce hiç yapmadığı bir şey yapmaya karar verdi ve oğlunun eğitmenliğindeki bir fotoğrafçılık kursuna kaydoldu. Hayatında ilk defa fotoğraf makinesinin nasıl kullanıldığını öğrenen Nishimoto, görüntülerini manipüle etmek için dijital düzenleme dersleri de aldı. Böylece fotoğrafçılık alanındaki becerilerini ilerletti. Natürmort ve doğa fotoğrafçılığı üzerine yoğunlaşan fotoğrafçı, aynı zamanda tuhaf ve bir o kadar eğlenceli oto portrelerini çekiyor.

İşte Nishimoto’nun Oto Portrelerinden Örnekler

Kimiko Nishimoto, 82 yaşındayken yaşadığı Kumamoto şehrindeki yerel bir müzede ilk kişisel sergisini açtı.

Fotoğrafçılık ve mizah tutkusu Japonya’da büyük ilgi toplayınca çok geçmeden internet fenomeni oldu. Bu ilginin ardında özelikle oto portreleri çok etkili oldu.

Bugün 89 yaşında olan Nishimoto, oto portrelerini çektiği fotoğraflarının çoğunu uzaktan kontrollü kablosuz bir kamerayla çekiyor.

Oto portreleri de dahil omak üzere tüm dijital düzenlemeleri yine kendisi yapıyor.

Bugünlerde ise yeni ve henüz yayınlanmamış oto portrelerini de içeren fotoğrafları Tokyo’da bir sanat galerisinde sergilenmeye başladı.

Sanatçıların yerel lehçesinde “Oynayalım” anlamına gelen “Asobokane” başlıklı sergide, 89 yaşındaki sanatçının fotoğraf tutkusu ve hayata bakışını inceleyen çok sayıda eseri yer alıyor.

Nishimoto’nun oto portreleri ve diğer fotoğraflarına Facebook sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz: https://www.facebook.com/kimiko.nishimoto.official/

Kaynak 1, 2, 3

Burak Bulut Fotoğraf Atölyesi Güncel Program

  • Strobist – Uygulamalı Tepeflaşı Kursumuz 27. Dönemi 1 Nisan Pazar 10:00’da başlıyor. Cumartesi ve Pazar olarak bir haftasonunda eğitim tamamlanacak. Tepeflaşlarınızın tüm özelliklerini doğru kullanmayı öğrenebileceğiniz bu uygulamalı atölyeyi kaçırmayın
  • Temel Fotoğraf Kursu 95. Dönem 07 Nisan 2018 Cumartesi 11:00‘de başlıyor. Fotoğrafçılığı tanımak, hobi veya yeni bir iş olanağı olarak geliştirmek isteyenler için 20 saatlik dolu dolu bir başlangıç olacak.
  • Stüdyoda Modelli Işık Atölyesi 50. Dönemi 07 Nisan Cumartesi 16:00‘da başlıyor. 8 farklı fotomodelle, Portre ve Moda fotoğrafçılığında kullanılan ışıkları fotoğraf çekimleri yaparak, Burak Bulut Yıldırım ile öğreneceksiniz.
  • Ürün Fotoğrafçılığı Kursu 15. Dönem 15 Nisan 2018 Pazar 10:30′da başlıyor, kayıtlar başladı! Ürün fotoğrafçılığında kendini geliştirmek isteyen, profesyonel çekimler yapmak isteyenler için.
  • Doğum Fotoğrafçılığı ve Yeni Doğan Fotoğraf Kursu 15 Nisan Pazar 10:00‘da Beyza Sultan Durna ile başlıyor. Hastanelerde çekim yapmak isteyenler ve yeni doğan fotoğrafçıları için 8 saatlik bir eğitim. Güncellenen programında çekim sonrası albüm tasarımı yapmak konusu da eklendi.
  • İffot Fotoğraf Buluşmaları 21 – 22 Nisan 14:30-20:00 arası atölyemizde. İstanbul Üniversitesi Kültür Kulübü Fotoğraf Topluluğunun gerçekleştirdiği fotoğraf buluşmalarına tüm atölye dostları davetlidir.
  • Fotoğrafçılar İçin Pazarlama ve Reklam 29 Nisan 2018 Pazar 15:00‘de atölyemizde. Türkiye’de ilk kez 5 yıl önce gerçekleştirdiğimiz Fotoğrafçılar için Pazarlama ve Reklam
    Atölyesi yeniden sizinle.
  • Temel Fotoğraf Kursu 96. Dönem 12 Mayıs 2018 Cumartesi 11:00‘de başlıyor. Fotoğrafçılığı tanımak, hobi veya yeni bir iş olanağı olarak geliştirmek isteyenler için 20 saatlik, içinde temel ışık eğitimi de olan dolu dolu bir başlangıç olacak!
2017-12-25T20:26:51+00:00