Kimiko Nishimoto’nun Oto Portreleri ile ünlenme öyküsü… 72 yaşındayken daha önce hiç yapmadığı bir şey yapmaya karar verdi ve oğlunun eğitmenliğindeki bir fotoğrafçılık kursuna kaydoldu. Hayatında ilk defa fotoğraf makinesinin nasıl kullanıldığını öğrenen Nishimoto, görüntülerini manipüle etmek için dijital düzenleme dersleri de aldı. Böylece fotoğrafçılık alanındaki becerilerini ilerletti. Natürmort ve doğa fotoğrafçılığı üzerine yoğunlaşan fotoğrafçı, aynı zamanda tuhaf ve bir o kadar eğlenceli oto portrelerini çekiyor.

İşte Nishimoto’nun Oto Portrelerinden Örnekler

Kimiko Nishimoto, 82 yaşındayken yaşadığı Kumamoto şehrindeki yerel bir müzede ilk kişisel sergisini açtı.

Fotoğrafçılık ve mizah tutkusu Japonya’da büyük ilgi toplayınca çok geçmeden internet fenomeni oldu. Bu ilginin ardında özelikle oto portreleri çok etkili oldu.

Bugün 89 yaşında olan Nishimoto, oto portrelerini çektiği fotoğraflarının çoğunu uzaktan kontrollü kablosuz bir kamerayla çekiyor.

Oto portreleri de dahil omak üzere tüm dijital düzenlemeleri yine kendisi yapıyor.

Bugünlerde ise yeni ve henüz yayınlanmamış oto portrelerini de içeren fotoğrafları Tokyo’da bir sanat galerisinde sergilenmeye başladı.

Sanatçıların yerel lehçesinde “Oynayalım” anlamına gelen “Asobokane” başlıklı sergide, 89 yaşındaki sanatçının fotoğraf tutkusu ve hayata bakışını inceleyen çok sayıda eseri yer alıyor.

Nishimoto’nun oto portreleri ve diğer fotoğraflarına Facebook sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz: https://www.facebook.com/kimiko.nishimoto.official/

Kaynak 1, 2, 3

Burak Bulut Fotoğraf Atölyesi Güncel Program

[pods name=”page_piece” slug=”atolye-guncel-program” field=”piece_content”]

Categories