Absürt Oto Portreleri İle Fenomen Olan 89 Yaşındaki Fotoğrafçı

Kimiko Nishimoto’nun Oto Portreleri ile ünlenme öyküsü… 72 yaşındayken daha önce hiç yapmadığı bir şey yapmaya karar verdi ve oğlunun eğitmenliğindeki bir fotoğrafçılık kursuna kaydoldu. Hayatında ilk defa fotoğraf makinesinin nasıl kullanıldığını öğrenen Nishimoto, görüntülerini manipüle etmek için dijital düzenleme dersleri de aldı. Böylece fotoğrafçılık alanındaki becerilerini ilerletti. Natürmort ve doğa fotoğrafçılığı üzerine yoğunlaşan fotoğrafçı, aynı zamanda tuhaf ve bir o kadar eğlenceli oto portrelerini çekiyor.

İşte Nishimoto’nun Oto Portrelerinden Örnekler

Kimiko Nishimoto, 82 yaşındayken yaşadığı Kumamoto şehrindeki yerel bir müzede ilk kişisel sergisini açtı.

Fotoğrafçılık ve mizah tutkusu Japonya’da büyük ilgi toplayınca çok geçmeden internet fenomeni oldu. Bu ilginin ardında özelikle oto portreleri çok etkili oldu.

Bugün 89 yaşında olan Nishimoto, oto portrelerini çektiği fotoğraflarının çoğunu uzaktan kontrollü kablosuz bir kamerayla çekiyor.

Oto portreleri de dahil omak üzere tüm dijital düzenlemeleri yine kendisi yapıyor.

Bugünlerde ise yeni ve henüz yayınlanmamış oto portrelerini de içeren fotoğrafları Tokyo’da bir sanat galerisinde sergilenmeye başladı.

Sanatçıların yerel lehçesinde “Oynayalım” anlamına gelen “Asobokane” başlıklı sergide, 89 yaşındaki sanatçının fotoğraf tutkusu ve hayata bakışını inceleyen çok sayıda eseri yer alıyor.

Nishimoto’nun oto portreleri ve diğer fotoğraflarına Facebook sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz: https://www.facebook.com/kimiko.nishimoto.official/

Kaynak 1, 2, 3

Burak Bulut Fotoğraf Atölyesi Güncel Program

  • Doğum Fotoğrafçılığı Kursu 10. Dönem 20 Ocak 2018 Cumartesi 10:00‘da başlıyor. Doğum öncesi aile ile görüşme, doğumhane koşulları ve birçok detayda bilgi sahibi olmak istiyorsanız, girmek istediğiniz bu yeni yolda iyi bir eğitim almak ve doğum fotoğrafçılığını meslek edinmek istiyorsanız bu doğum fotoğrafçılığı kursu tam size göre…
  • Stüdyoda Modelli Işık Atölyesi 48. Dönem 21 Ocak 2018 Pazar 16:00’da başlıyor. Profesyonel fotoğrafçılık sektöründe büyük bir ilgiyle karşılanan, ışığı çok iyi öğreneceğiniz kursumuza kayıt için acele edin!
  • Strobist – Uygulamalı Tepeflaşı Kursu 27 Ocak 2018 Cumartesi 10:30′da başlıyorBu kurstan sonra tepeflaşınız çok daha değer kazanacak ve fotoğraf çantanızın ayrılmaz bir parçası olacak.
  • Fotoğrafçılar İçin Renk Teorisi 27 ocak 2018 Cumartesi 16:00’da  başlıyor, kayıtlar başladı! Fotoğrafçılıkta kompozisyon bilgisi kadar renk bilgisini de kullanırsanız ulaşacağınız noktanın ne kadar farklı olduğunu göreceksiniz.
  • Temel Fotoğraf Kursu 93. Dönem 3 Şubat 2018 Cumartesi 11:00‘de başlıyor. Fotoğrafçılığı tanımak, hobi veya yeni bir iş olanağı olarak geliştirmek isteyenler için 20 saatlik dolu dolu bir başlangıç olacak.
  • Ürün Fotoğrafçılığı Kursu 14. Dönem 3 Şubat 2018 Cumartesi 16:00’da  başlıyor, kayıtlar başladı! Ürün fotoğrafçılığında kendini geliştirmek isteyen, profesyonel çekimler yapmak isteyenler için.
  • Retouch- Portre ve Moda Fotoğrafında Photoshop 4 Şubat 2018 Pazar 11:00‘de başlıyor. Moda ve Portre Fotoğrafında Photoshop Retouch Kursumuz , Temel Photoshop bilgilerine sahip kursiyerlerle, fotoğraflarında ileri seviye düzenlemeler yapmalarını amaçlayan, uygulamalı bir eğitimdir.
  • İleri Fotoğrafçılık Kursu 81. Dönem 4 Mart 2018 Pazar 10:30‘da başlıyor. Temel fotoğraf bilgisine sahipseniz ve fotoğrafçılığınızı biraz daha ileriye taşıyacak ileri teknik konuları merak ediyorsanız, bu atölyemiz tam size göre.

Yaklaşan Etkinlikler

Son Yazılar

Bize Ulaşabileceğiniz İletişim Bilgileri

Cihnagir Mah. Kazancı Yokuşu. Sağıoğlu Sok. No:16/A Taksim

Telefon: 02122387920

Web: https://burakbulut.net

By | 2017-12-25T20:26:51+00:00 Aralık 21st, 2017|Blog|