İstiklal Caddesi

İstanbul diyince akla gelen ilk mekan olan İstiklal Caddesi şimdiye dek belki de milyonlarca fotoğrafa ev sahipliği yapmıştır. Nostaljik kırmızı tramvayı, simitçileri ve kestanecileri, tarihi binaları ile dış mekan fotoğraf çekimi için ilk tercihiniz olabilecek yerlerden biri.

Çiçek Pasajı

İstiklal Caddesi’nde Galata’ya doğru yürürken sağımızda kalan bu pasaj 1867 yılında açıldığında tiyatro ve opera salonu olarak kullanılmaya başlanmış. Şimdilerde ise içeri girdiğimizde sağlı sollu restoranlar ve meyhaneler karşılıyor bizi. Hem tarihi kapısıyla hem içerisindeki dekorasyonla dış mekan fotoğraf çekiminize nostalji katacak bir mekan Çiçek Pasajı.

dış mekan fotoğraf çekimi

Galata Kulesi ve çevresi

İstiklal Caddesi’nde yürümeye devam ediyoruz ve Beyoğlu’nun ara sokaklarını arşınlayarak Galata Kulesi’ne varıyoruz. Son yıllarda dış mekan fotoğraf çekimi için oldukça popüler olan Galata Kulesi ihtişamıyla duruyor. Tabii, kulenin etrafındaki sokaklar da bir o kadar güzel ve ihtişamlı.

Bankalar Caddesi

Galata Kulesi’nin geride bırakıp yine Beyoğlu sokaklarından aşağı iniyoruz. Voyvoda Caddesi de olarak bilinen Bankalar Caddesi, Osmanlı İmparatorluğu’nun finans merkezlerinden biriydi. Günümüzde de birçok bankanın ana merkezinin bulunduğu cadde aynı zamanda meşhur Kamondo Merdivenleri’ne de ev sahipliği yapıyor.

Karaköy sokakları

Bankalar Caddesi’nden sonraki durağımız güzeller güzeli Karaköy. Sahiliyle, kafeleriyle, şemsiyeli, ışıklı rengarenk sokaklarıyla dış mekan fotoğraf çekimi için harika bir adres.

Burak Bulut Fotoğraf Atölyesi, 15 yıllık deneyimiyle ve donanımlı ekipmanlarıyla en güzel fotoğraflarınızı çekmek için hazır. Profesyonel kişisel çekim sayfamızı inceleyip çektiğimiz fotoğraflara göz atabilir, siz de dış mekan fotoğraf çekimi yaptırmak istiyorsanız 0532 511 69 92 numaralı telefondan bize ulaşıp bilgi ve randevu alabilirsiniz.