Eğitmenlerimiz 2018-02-06T10:54:53+00:00

Burak Bulut Fotoğraf Atölyesi Fotoğraf Eğitmenleri

Fotoğraf Eğitmenlerimiz ile tanışın

Her biri kendi alanında uzman eğitmenlerimiz deneyimlerini sizlerle paylaşıyor.

Burak Bulut Yıldırım
Burak Bulut YıldırımFotoğrafçı - Eğitmen
Her şey önce hayal kurmakla başlar. Sonra onun teknik ve biçim altyapısını kurup gerçekleştirirsin. Fotoğrafçılıkla ilgili çok hayalim var, hangilerini gerçekleştirebileceğimi zaman gösterecek. Şimdilik belgesel ve kurgusal fotoğraflardan oluşan 4 fotoğraf sergisi yaptım. Türkiye dışında, Yunanistan’da 7 öğrencimle birlikte artistik nü fotoğraflardan oluşan LandsNude sergisini açtık, çok heyecanlıydı. Bugünlerde Portre Fotoğrafında Işık üzerine bir kitap ve dünyada ilk olacak fotoğrafçılar için akıllı telefon uygulaması yazmaya çalışıyorum.
Süleyman Doğankaya
Süleyman DoğankayaFotoğrafçı - Eğitmen
1982 İstanbul doğumlu olan eğitmenimiz Üniversite yıllarında aldığı fotoğraf eğitimi sonrası bir dönem bankacılık yapsa da şuan tamamen profesyonel olarak fotoğrafçılık yapmaktadır. 3 yıldır Burak Bulut Fotoğraf Atölyesinin Temel ve İleri Fotoğraf eğitimleriyle birlikte gezi ve fotoğraf etkinliklerinin organizasyonunu yürütüyor. Kendisinin dağın başında uzun pozlama yaparken veya İstanbul sokakların gelin fotoğrafı çekerken görebilirsiniz 🙂 Atölyemiz haricinde profesyonel olarak Düğün Fotoğrafçılığı yapmaktadır. İnternet sitesi: dogankayawedding.com
Ozan Tüzün
Ozan TüzünPhotoshop ve Retouch
Üniversite yıllarında grafik ve tasarım derslerinde kullanmasına rağmen Photoshop’u profesyonel anlamda kullanmaya başlaması 1998 yılında Amerika’da Globalspeak firmasıyla başladı. Reklam çalışmaları, dergiler için fotoğrafların hazırlanması ve rötuşlanması alanlarında oldu. Bu çalışmalar sırasında fotoğraf çekimi konusunda da birçok deneyimi oldu. 2001 yılında Renderosity dergisine bir makale yazması istendi. Daha sonra Türkiye’de çeşitli reklam firmalarında çalışmaları oldu. Yirmi yılı aşkın süren Photoshop deneyimlerini birinci elden Burak Bulut Fotoğraf Atölyesinde kursiyerlerle paylaşıyor.
Beyza Sultan Durna
Beyza Sultan DurnaDoğum Fotoğrafçısı - Eğitmen
1987 yılında İstanbul’da doğdu.. 2006 yılında İstanbul Kültür Üniversitesi Bilgisayar
Teknoloji ve Programlama bölümünü tam burslu olarak bitirdi. Çeşitli medya ve reklam ajanslarında Medya Planlama Uzmanı ve Grafik Tasarımcısı olarak çalıştı. 2008 yılında iStockphoto’nun sözleşmeli Türk fotoğrafçısı oldu. Fotoğrafları USA Cosmopolitan, Yahoo Finance, US. News Money gibi önemli mecmualar da yer aldı. Meslek hayatı boyunca; Özel Çağıner Hastanesi, Fulya Acıbadem Hastanesi, Şengül Pallı Doğum Fotoğrafları ve Jinevizyon Doğum Film ve Fotoğrafları kurumlarında Sanat Yönetmeni/ Doğum Fotoğrafçısı olarak görev aldı.

Doğum ve Bebek Fotoğrafçılığı alanında bir çok kurum da söyleşiye katıldı, dergiler de makaleleri yayınlandı. 2012’den bu yana Doğum Fotoğrafçılığına gönül vermiş birçok insana yol göstermektedir.

Onat Esenman
Onat EsenmanEğitmen
Onat Esenman, 1990 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Sinema ve Televizyon bölümünden mezun oldu. 2010 yılında, yönetmenliğini yaptığı “Aktör” ve “Karımı Öldürdüğünüz İçin Teşekkür Ederim” isimli kısa filmleri ITS Film Festivali’nde gösterildi. 2011 yılında çektiği “Çocuk Gelinler” isimli belgesel film ise 3. Hangi İnsan Hakları Film Festivali ve 15. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nde gösterildi. Üniversiteden mezun olduktan sonra çeşitli projelerin prodüksiyonlarında görev aldı. 2013 yılında kurgusunu yaptığı “Avni Amca” isimli kısa film 3. Los Angeles Türk Film Festivali ve Cannes Short Film Corner’da gösterildi. 2014 yılında “11’e 11” isimli tiyatro oyununun yardımcı yönetmenliğini yaptı. 2016 yılında, hem yardımcı yönetmenliğini, hem de kurgusunu yaptığı “Ağustos Böcekleri ve Karıncalar” filmi 23. Uluslararası Adana Film Festivalinde dünya prömiyerini yapacak. 2016 yılında Kadir Has Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sinema Televizyon yüksek lisans programından mezun olan Esenman, çalışma hayatına, Kadir Has Üniversitesi’nde Araştırma Görevlisi olarak ve ortaklarından olduğu Content Montent isimli dijital içerik ajansında devam etmektedir.

Burak Bulut Fotoğraf Atölyesi Güncel Program

  • Strobist – Uygulamalı Tepeflaşı Kursumuz 27. Dönemi 1 Nisan Pazar 10:00’da başlıyor. Cumartesi ve Pazar olarak bir haftasonunda eğitim tamamlanacak. Tepeflaşlarınızın tüm özelliklerini doğru kullanmayı öğrenebileceğiniz bu uygulamalı atölyeyi kaçırmayın
  • Temel Fotoğraf Kursu 95. Dönem 07 Nisan 2018 Cumartesi 11:00‘de başlıyor. Fotoğrafçılığı tanımak, hobi veya yeni bir iş olanağı olarak geliştirmek isteyenler için 20 saatlik dolu dolu bir başlangıç olacak.
  • Stüdyoda Modelli Işık Atölyesi 50. Dönemi 07 Nisan Cumartesi 16:00‘da başlıyor. 8 farklı fotomodelle, Portre ve Moda fotoğrafçılığında kullanılan ışıkları fotoğraf çekimleri yaparak, Burak Bulut Yıldırım ile öğreneceksiniz.
  • Ürün Fotoğrafçılığı Kursu 15. Dönem 15 Nisan 2018 Pazar 10:30′da başlıyor, kayıtlar başladı! Ürün fotoğrafçılığında kendini geliştirmek isteyen, profesyonel çekimler yapmak isteyenler için.
  • Doğum Fotoğrafçılığı ve Yeni Doğan Fotoğraf Kursu 15 Nisan Pazar 10:00‘da Beyza Sultan Durna ile başlıyor. Hastanelerde çekim yapmak isteyenler ve yeni doğan fotoğrafçıları için 8 saatlik bir eğitim. Güncellenen programında çekim sonrası albüm tasarımı yapmak konusu da eklendi.
  • İffot Fotoğraf Buluşmaları 21 – 22 Nisan 14:30-20:00 arası atölyemizde. İstanbul Üniversitesi Kültür Kulübü Fotoğraf Topluluğunun gerçekleştirdiği fotoğraf buluşmalarına tüm atölye dostları davetlidir.
  • Fotoğrafçılar İçin Pazarlama ve Reklam 29 Nisan 2018 Pazar 15:00‘de atölyemizde. Türkiye’de ilk kez 5 yıl önce gerçekleştirdiğimiz Fotoğrafçılar için Pazarlama ve Reklam
    Atölyesi yeniden sizinle.
  • Temel Fotoğraf Kursu 96. Dönem 12 Mayıs 2018 Cumartesi 11:00‘de başlıyor. Fotoğrafçılığı tanımak, hobi veya yeni bir iş olanağı olarak geliştirmek isteyenler için 20 saatlik, içinde temel ışık eğitimi de olan dolu dolu bir başlangıç olacak!