Elleri Olmadan Dünyaya Geldi, Profesyonel Fotoğrafçı Oldu

Endonezyalı fotoğraf sanatçısı Achmad Zulkarnain’in çektiği fotoğraflara onu görmeden baksaydınız, fotoğraf makinesini açmak için ağzını kullanması gerektiğini asla tahmin edemezdiniz. 24 yaşındaki profesyonel fotoğrafçı, elleri ve bacakları olmadan dünyaya geldi; ancak doğduğunda tutkulu bir ruha sahipti.

Zulkarnain’in denklanşöre basacağı parmakları yok; ancak yüzünü, ağzını ve kollarındaki ekstra cildi kullanarak kendine özgü beceriler geliştirmiş.

Elleri ve bacaklarının olmaması, tutkusunun peşinden gitmesine hiçbir zaman engel olmamış.

Geleneksel kıyafetler içinde çektiği modellerden çarpıcı doğa sahnelerine zengin bir portfolyaya sahip ve çektiği tüm fotoğrafları kendisi rötuşluyor.

“İnsanların kim olduğumu düşünmelerini değil, yalnızca yaratıcılığımı görmelerini istiyorum.”

Zulkarnain, yeterli kararlılıkla tüm mücadelelerin kazanılacağını kanıtlıyor. İhtiyacımız olan iyi bir göz, tutku ve yaratıcı bir ruh…

Achmad Zulkarnain’in çektiği diğer fotoğrafları görmek için Instagram ve Facebook profilini ziyaret edebilirsiniz.

Burak Bulut Fotoğraf Atölyesi Güncel Program

 • Ürün Fotoğrafçılığı Kursu 14. Dönem 3 Şubat 2018 Cumartesi 16:00’da  başlıyor, kayıtlar başladı! Ürün fotoğrafçılığında kendini geliştirmek isteyen, profesyonel çekimler yapmak isteyenler için.
 • Retouch- Portre ve Moda Fotoğrafında Photoshop 4 Şubat 2018 Pazar 11:00‘de başlıyor. Moda ve Portre Fotoğrafında Photoshop Retouch Kursumuz , Temel Photoshop bilgilerine sahip kursiyerlerle, fotoğraflarında ileri seviye düzenlemeler yapmalarını amaçlayan, uygulamalı bir eğitimdir.
 • Bolu Gölleri Fotoğraf Turu 10-11 Şubat 2018 tarihlerinde Bolu’nun karlar altında en güzel göllerini fotoğraflamak için yollarda olacağız. Kısıtlı sayıda katılımcının alınacağı tur için acele edin.
 • Fotoğrafçılar İçin Reklam ve Pazarlama 18 Şubat 2018 Pazar 10:30’da  Burak Bulut ile Profesyonel fotoğrafçılık alanında ilerlemek isteyenler için reklam ve pazarlama üzerine kaçırılmayacak bir etkinlik
 • ÜCRETSİZ – HDR Fotoğraf İşleme Etkinliği 25 Şubat 2018 Pazar günü 12:00‘de Atölyemiz Photoshop Eğitmeni Ozan Tüzün ile bilgisayarda HDR fotoğraf oluşturma inceliklerini öğreneceğiniz ücretsiz bir etkinlik. Katılım herkese açık olup atölyemizi arayarak kayıt yaptırabilirsiniz.
 • ÜCRETSİZ – Gece Strobist – Tepeflaşı Kullanımı Teknikleri 1 Mart Perşembe 2018 19:30‘da Burak Bulut ile tepeflaşlarınız ile yaratıcı teknikler uygulayabileceğiniz herkese açık bir etkinlik düzenliyoruz. Katılım için atölyemize kayıt yaptırmayı unutmayın.
 • Stüdyoda Modelli Işık Atölyesi 49. Dönem 3 Mart 2018 Cumartesi 16:00’da başlıyor. Profesyonel fotoğrafçılık sektöründe büyük bir ilgiyle karşılanan, ışığı çok iyi öğreneceğiniz kursumuza kayıt için acele edin!
 • İleri Fotoğrafçılık Kursu 81. Dönem 4 Mart 2018 Pazar 10:30‘da başlıyor. Temel fotoğraf bilgisine sahipseniz ve fotoğrafçılığınızı biraz daha ileriye taşıyacak ileri teknik konuları merak ediyorsanız, bu atölyemiz tam size göre
 • Temel Fotoğraf Kursu 94. Dönem 4 Mart 2018 Pazar 15:00‘de başlıyor. Fotoğrafçılığı tanımak, hobi veya yeni bir iş olanağı olarak geliştirmek isteyenler için 20 saatlik dolu dolu bir başlangıç olacak.
 • UltraViyole Işıkla Portre Fotoğraf Çekim Etkinliği 9 Mart 2018 Cuma 19:30’da başlıyor. Yeni yaratıcı bir fotoğraf çekim etkinliği ile karşınızdayız. UV boyalar ve tozlarla modelimizi boyayıp UV ışık altında ışıltılı fotoğraflar çıkaracağız. Kısıtlı kontenjan için acele edin.
 • Temel Photoshop Kursu 18. Dönem 10 Mart 2018 Cumartesi 12:00’de başlıyor. Özellikle profesyonel fotoğrafçılık alanında ilerlemek isteyen, reklam fotoğrafı, portre ve moda fotoğrafçılığı konusunda kendisini geliştirmek isteyenler için kaçırılmayacak bir eğitim.
 • Siyah Beyaz Fotoğraf  Yapma Atölyesi 18 Mart 2018 Pazar 15:30‘da başlıyor. İyi bir siyah beyaz fotoğrafın fotoğrafik açıdan nasıl olması gerektiğini Burak Bulut‘la konuşacağımız ilk bölümün ardından, Retouch eğitmenimiz Ozan Tüzün de renkli fotoğraftan siyah beyaza dönüşümünün püf noktalarını anlatacak.
2017-12-25T20:26:51+00:00