Burak Bulut Fotoğraf Atölyesi Etkinlikleri

Burak Bulut Fotoğraf Atölyesi etkinlik takviminde atölyemizde gerçekleşecek olan tüm etkinlikleri ve detaylarını bulabilirsiniz.
Katılmak istediğiniz kurslar için ilgili kursun sayfasına giderek online ön kayıt yaptırabilirsiniz.
Kurs dışı etkinlikler için de sınırlı kontenjandan dolayı hemen kayıt olmanızı tavsiye ederiz.

Yükleniyor Etkinlikler
Bu etkinlik geçti.

Profesyonellerin Fotoğraf Atölyesi olması iddiasıyla 10 yılı aşkın süredir yaptığımız kurslarımızda,  Modelli Işık Atölyesi , Ürün Fotoğrafçılığı, Strobist kurslarıyla fotoğrafçıların ışık bilgilerini geliştiriyoruz. Renk Teorisi, Siyah Beyaz Fotoğraf Yapma gibi seminerlerimizle de renk bilgisi konusunda bilgi dağarcığına katkıda bulunmaya çalıştık. Şimdi ise fotoğrafçılar için çok önemli bir başka konuya odaklanıyoruz: Dijital Fotoğrafta Renk Yönetimi…

Günümüz dünyasında renk kontrolü tasarımdan üretime, fotoğraf çekiminden baskıya her alanda çok önemli bir yer tutmaktadır. En önemlisi de fotoğraf çekiminden, fotoğrafın renk düzenlemesine giden süreçte renk kontrolü. Peki bunu fotoğraf çekiminden, fotoğrafın renk düzenlemesine giden süreci uygulamalı olarak öğrenmek ister misiniz?

“Dijital Fotoğrafta Renk Yönetimi” eğitimi, fotoğraf çekiminden, fotoğrafın renk düzenlemesine kadar olan süreci uygulamalı verilecek temel bilgiler ile sizin kontrol altına alabilmenizi sağlayacak.

İçerik:

  • Renk Yönetimi temel bilgileri ve Metamerizm
  • Renk yönetiminde iş akışı
  • Işığın algı üzerine etkisi ve görsel algılama
  • Ortam aydınlatma koşulları
  • Fotoğraf kameraları kalibrasyonu ve profillenmesi
  • Dış ve iç mekan çekiminde ColorChecker Passport kullanımı
  • ColorChecker Passport yazılımı ile profil yapma
  • Adobe Lightroom ve Photoshop ile Renk Yönetimi (CC ve Color Grading)
  • Monitör Kalibrasyonu

Gerekli Malzemeler:

  • Not Defteri ve Kalem, Fotoğraf kamerası.

Uygulamalı olacak eğitimin kontenjanı ve ücreti 

10 kişilik kontenjanı olan, 2 gün 6 saat sürecek uygulamalı eğitimin ücreti 370 TL+KDV ‘dir

Ekipman Sponsorumuza Teşekkürler

Odak Bilgi Teknolojileri’nin Ekipman Sponsorluğu’nda eğitim süresince her katılımcıya birer Eizo Monitor ve Bilgisayar temin edilecektir.

Eğitmenimiz:

Nurettin SARI; İstanbul’da doğdu ve Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümünden Derece ile mezun oldu. Yakın dönemde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fotoğraf Bölümünde yüksek lisans eğitiminde tezini “Sayısal fotoğrafta renk yönetimi” konusunda yapmıştır. 1990-2001 yılları arasında Türkiye’de reklam dünyasının en köklü firmaları ile dijital manipülasyon çalışmaları yaptı. 2001 yılından sonrada bu çalışmalarını uluslararası arenaya taşıdı. 1994 yılından bu yana IKSV Jazz Festivali kapsamında “Jazz’cı Yüzler” konseptinde fotoğraf çekmekte olup, 2017 yılında bu çalışmalarını kitaplaştırıp, aynı zamanda da çalışmalarını bir sergiyle sanat dünyasına sunmayı planlamaktadır. 2009-2011 yılları arasında Bahçeşehir Üniversitesinde “Advanced Digital Photography” dersini verdi. Uzmanlık alanları moda, güzellik, portre, dijital manipülasyon, sayısal fotoğrafta renk yönetimidir. Dijital fotoğraf, digital karanlık oda, dijital manüplasyonlar, dijital fotoğraf ve baskı’da renk yönetimi konularında araştırma ve çalışmalarını sürdürüyor. Fotoğrafçılığın yanı sıra Fotoğraf Post-Prodüksiyonu konusunda da profesyonel çalışmalar yapmaktadır. 2005-2013 yılları arasında 4.Levent’teki stüdyo ve atölyelerinde profesyonel fotoğraf ve sanatsal fotoğraf çalışmalarını devam ettirdi. 2013’ten beri de serbest olarak fotoğraf ve sanat çalışmalarını sürdürmektedir. 2013 yılından beri dünyanın en iyi profesyonel fotoğrafçıları ve film yapımcılarının seçildiği Coloratti Pro üyesidir. Şu sıralar fotoğraf ve sanat yaşantısının yanısıra Emirgan’daki atölyesinde fotoğraf ile üç boyutlu (3D) tasarımı birleştirerek farklı konularında projeler yapmaktadır. Ayrıca 2015 yılından beri Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fotoğraf Bölümü’nde öğretim görevlisi olup; “Sayısal Fotoğraf 1”, “Sayısal Fotoğraf 2” ve “Sayısal Fotoğrafta Renk Yönetimi” dersi vermektedir. Aynı zamanda Color Institute İstanbul’un oluşmasına fikir öncülüğü yapmıştır. Fotoğraf ve Sanat faaliyetlerinin yanısıra, Color Institute İstanbul ile danışmanlık ve eğitmenlik çalışmalarını sürdürmektedir.