Referanslarımızdan Bazıları

Fotoğrafçı

LUX Prodüksiyon Instagram Hesabımız

Etkinlik Çekimi Püf Noktaları

Etkinlik çekimi büyüleyici ve heyecan verici olabilir. Bir kamera normalde gitmeyeceğiniz yerlere erişmenizi sağlar. Sonunda benzersiz yerlere ve durumlara düşersiniz. Etkinlikleri çekerken akılda tutulması gereken en önemli şeylerden biri, hiç beklemediğiniz bile olsa unutulmaz anlara dikkat etmektir. Bittiğinde, onu yeniden yaratamayacaksınız, bu nedenle önemli planlanmış öğeleri, aynı zamanda küçük ayrıntıları ve samimi çekimleri çekmeye hazırlanın. Tek bir etkinliğin daha sonra düzenleyebileceğiniz binlerce çekimiyle sonuçlanmak alışılmadık bir durum değil. İşte etkinlik çekimlerinde daha iyi sonuçlar elde etmek için püf noktalarımız:

1- Etkinlik planlayıcı ile kontrol edin.

Etkinlik hakkında ihtiyacınız olan tüm detayları ele alın. Müşterinizle veya etkinlik organizatörü kim olursa olsun konuşmak için bir zaman ayarlayın, böylece etkinliğin tam olarak nasıl görüneceğine dair bir resim elde edebilirsiniz. Orada kaç katılımcı olacağını, neler olacağını ve alanın nasıl görüneceğini sorun.

etkinlik çekimi

2- Müşterinizle net beklentiler belirleyin.

Etkinlikte ne olacağını ve fiziksel kurulumun nasıl görüneceğini öğrendikten sonra, ne teslim edeceğiniz konusunda aynı sayfada olduğunuzdan emin olmak için sizi işe alan kişiyle görüşün. Mevcut alan ve ortamda müşterinin istediği görüntüleri elde etmek zor olabilirse, bu endişeyi dile getirin. Müşterinize, oluşturmayı beklediğiniz son görüntü sayısını bildirin ve asla gereğinden fazla söz vermeyin.

3- Bir çekim listesi oluşturun ama sizi sınırlamasına izin vermeyin.

Müşterinizle konuştuktan sonra, kesinlikle istedikleri çekimlerin bir listesini yapabilmelisiniz. Mümkünse, seveceklerini düşündüğünüz başka çekimler de ekleyebilirsiniz. Ancak çekim sırasında planlanmamış anları çekim listenizin dışında aramayı unutmayın.

etkinlik videosu çekimi

4- Doğru ekipmanı getirin.

Deneyimli etkinlik fotoğrafçıları, birkaç kamera ve bazı ekstra piller ve hafıza kartları olmadan nadiren işe giderler. Bir etkinliği duraklatamazsınız, bu nedenle bir ekipmanda bir şeylerin yanlış gitmesi ve elinizde yedek olmamasından daha kötü bir şey yoktur.

Etkinlik Çekimi İçin:

LUX Fotoğraf ve Video Prodüksiyon olarak en güzel anlarınızda en güzel çekimleri yapmaya hazırız. Bize kolayca ulaşabilirsiniz. Ayrıca fotoğraf çekimlerimizi Instagram hesabımızdan takip edebilirsiniz. Video çekimlerimiz için de Youtube kanalımız mevcut!