Profesyonel Doğum Fotoğrafçısı Aileler İçin Neden Önemli :)

Yeni doğmuş bebeğinizin halı üzerinde yatan ya da bir sepet içinde uyuyan hoş bir fotoğrafını çekmek ne kadar zor olabilir ki? Kulağa basit gelse de, Profesyonel Doğum Fotoğrafçısı olmak eğitim gerektiren bir alandır. En güzel kareler için bebeği huzursuz etmeden fotoğraflamak, onun dilini anlamak ve en doğru anı yakalamak çok önemli. İşte bu nedenle artık aileler işini şansa bırakmıyor ve bu özel görevi alanında yetkin profesyonel doğum fotoğrafçısına teslim ediyor. Hal böyle olunca yeni doğan – doğum fotoğrafçılarına duyulan ihtiyaç gün geçtikçe artıyor.

Bebek fotoğrafı fikirlerinin aileler tarafından uygulanması ile ortaya çıkan bu kareler, Yeni Doğan ve Doğum Fotoğrafçılığının neden yükselen bir meslek olduğunu anlatmaya yetiyor. Ebeveynlerin bu önemli görevi doğum fotoğrafçılarına emanet etmekte oldukça haklı sebepleri var 🙂

#1 Profesyonel Doğum Fotoğrafçısı ne yapar?

Bebekler çok ama çok güzeldir! Bu güzelliği fotoğrafa doğru yansıtmak ise göründüğü kadar kolay değildir… Profesyonel Doğum Fotoğrafçıları bebeğinizin güzelliğini ön plana çıkaracak kurgular yaparlar.
Profesyonel Doğum Fotoğrafçısı

#2 Profesyonel Doğum Fotoğrafçısı neye dikkat eder?

Profesyonel doğum fotoğrafçısı bebeğinize en uygun aksesuar ve renk kombinasyonlarını yaratıcılığı ile birleştirir.
Profesyonel Doğum Fotoğrafçılığı

#3 Profesyonel Doğum Fotoğrafçıları neden önemlidir?

Farklı kurgular içerisinde bebeğinizin en şirin hallerini gösterme noktasında ailelerin imdadına yetişir ve bu zorlu görevin – bazen de bir balkabağının- üstesinden ustalıkla gelir.
Profesyonel Doğum Fotoğrafları

#4 Profesyonel Doğum Fotoğrafçısının farkı nedir?

Ebeveynler, stresli ve yorgun geçen bu dönemde her an’ı yakalayamaz. Profesyonel Doğum Fotoğrafçısı tecrübesi ile hem aileye yardımcı olur hem de uzmanlığı gereği bebeğinizin en sevimli hallerini kolaylıkla ön pşana çıkarır.
Doğum Fotoğrafçılığı Kursu

#5 Profesyonel Doğum Fotoğrafçısı olmasa ne olur?

Kaçırılan anların telafi edilmesi ise mümkün değildir. Profesyonel Doğum Fotoğrafçısı değilseniz doğru ışık, doğru açı, doğru renkler, doğru aksesuarlar, doğru pozları bir araya getiremezsiniz ve tüm bunlar aynı anda bir araya gelmezse kucağınızdaki dünyanın en sevimli bebeğini kötü fotoğraflamanız işten bile değil.
Profesyonel Doğum Fotoğrafçısının önemi

Kimi aileler aşağıda olduğu gibi kendi imkanlarıyla şansını denerken birçok ebeveyn bu işi eğitimli ve deneyimli bir profesyonele bırakmayı tercih eder 🙂
Yeni Doğan ve Doğum Fotoğrafçılığı

Çünkü doğum fotoğrafçıları, bebeklerin ilk günkü kokusunu hatırlatacak kadar güçlü fotoğraflar çekebilir…
Profesyonel Doğum Fotoğrafçılığı Kursu
Fotoğraf: Beyza Sultan Durna

…ancak bu alan için yalnızca fotoğraf bilgisi yetmez. Onların dilinden anlamak gerekir.
Profesyonel Doğum Fotoğrafçısı Kursu

Çünkü bebekler ağlar… Hem de çok!
Yeni Doğan Fotoğrafçısı

Yani herkes doğum fotoğrafçılığı yapamaz. Bu özel meslek için hastane koşullarından ekipman bilgisine birçok detaya hakim olmak gerekir.
Yeni Doğan ve Doğum Fotoğrafçısı

Bu alanda eğitim almış bir fotoğrafçı, bebeklerin mutluluğunu gözetmesi gerektiğini bilir.
Doğum Fotoğrafçısı İstanbul
ve tabii ki konforunu…
İstanbul Doğum Fotoğrafçılığı Kursu
Taksim Doğum Fotoğrafçılığı Kursu
Doğum Fotoğrafçılığı Kursu Taksim

Böylece geri dönmesi mümkün olmayan anlar profesyonel doğum fotoğrafçıları sayesinde en sevgi dolu haliyle ölümsüzleşir.
İstanbul Profesyonel Doğum Fotoğrafçılığı Kursu
Fotoğraf: Beyza Sultan Durna

Eğer siz de profesyonel doğum fotoğrafçısı olmak istiyorsanız  güzel bir haberimiz var: Giderek yükselen bu sektörde iş fırsatları yakalamak için atölyemizde eğitim almanız mümkün. Doğum Fotoğrafçılığı ve Yeni Doğan Kursu girmek istediğiniz bu yeni yolda size rehberlik edecek.

Doğum Fotoğrafçılığı ve Yeni Doğan Kursu

Bu iş tam bana göre diyor veya bu alanda kendinizi geliştirmek istiyorsanız Sertifikalı Doğum Fotoğrafçılığı ve Yeni Doğan Kursumuzun  detayları burada:
Sertifikalı Doğum Fotoğrafçılığı ve Yeni Doğan Kursu

Sertifikalı Doğum Fotoğrafçılığı ve Yeni Doğan Kursu
Doğum Fotoğrafçılığı ve Yeni Doğan Kursu

Burak Bulut Fotoğraf Atölyesi Güncel Program

  • Strobist – Uygulamalı Tepeflaşı Kursumuz 27. Dönemi 1 Nisan Pazar 10:00’da başlıyor. Cumartesi ve Pazar olarak bir haftasonunda eğitim tamamlanacak. Tepeflaşlarınızın tüm özelliklerini doğru kullanmayı öğrenebileceğiniz bu uygulamalı atölyeyi kaçırmayın
  • Temel Fotoğraf Kursu 95. Dönem 07 Nisan 2018 Cumartesi 11:00‘de başlıyor. Fotoğrafçılığı tanımak, hobi veya yeni bir iş olanağı olarak geliştirmek isteyenler için 20 saatlik dolu dolu bir başlangıç olacak.
  • Stüdyoda Modelli Işık Atölyesi 50. Dönemi 07 Nisan Cumartesi 16:00‘da başlıyor. 8 farklı fotomodelle, Portre ve Moda fotoğrafçılığında kullanılan ışıkları fotoğraf çekimleri yaparak, Burak Bulut Yıldırım ile öğreneceksiniz.
  • Ürün Fotoğrafçılığı Kursu 15. Dönem 15 Nisan 2018 Pazar 10:30′da başlıyor, kayıtlar başladı! Ürün fotoğrafçılığında kendini geliştirmek isteyen, profesyonel çekimler yapmak isteyenler için.
  • Doğum Fotoğrafçılığı ve Yeni Doğan Fotoğraf Kursu 15 Nisan Pazar 10:00‘da Beyza Sultan Durna ile başlıyor. Hastanelerde çekim yapmak isteyenler ve yeni doğan fotoğrafçıları için 8 saatlik bir eğitim. Güncellenen programında çekim sonrası albüm tasarımı yapmak konusu da eklendi.
  • İffot Fotoğraf Buluşmaları 21 – 22 Nisan 14:30-20:00 arası atölyemizde. İstanbul Üniversitesi Kültür Kulübü Fotoğraf Topluluğunun gerçekleştirdiği fotoğraf buluşmalarına tüm atölye dostları davetlidir.
  • Fotoğrafçılar İçin Pazarlama ve Reklam 29 Nisan 2018 Pazar 15:00‘de atölyemizde. Türkiye’de ilk kez 5 yıl önce gerçekleştirdiğimiz Fotoğrafçılar için Pazarlama ve Reklam
    Atölyesi yeniden sizinle.
  • Temel Fotoğraf Kursu 96. Dönem 12 Mayıs 2018 Cumartesi 11:00‘de başlıyor. Fotoğrafçılığı tanımak, hobi veya yeni bir iş olanağı olarak geliştirmek isteyenler için 20 saatlik, içinde temel ışık eğitimi de olan dolu dolu bir başlangıç olacak!
Sertifikalı Doğum Fotoğrafçılığı ve Yeni Doğan Kursu
Doğum Fotoğrafçılığı ve Yeni Doğan Kursu
2018-01-27T14:26:08+00:00