Profesyonel Doğum Fotoğrafçısı Aileler İçin Neden Önemli :)

Yeni doğmuş bebeğinizin halı üzerinde yatan ya da bir sepet içinde uyuyan hoş bir fotoğrafını çekmek ne kadar zor olabilir ki? Kulağa basit gelse de, Profesyonel Doğum Fotoğrafçısı olmak eğitim gerektiren bir alandır. En güzel kareler için bebeği huzursuz etmeden fotoğraflamak, onun dilini anlamak ve en doğru anı yakalamak çok önemli. İşte bu nedenle artık aileler işini şansa bırakmıyor ve bu özel görevi alanında yetkin profesyonel doğum fotoğrafçısı na teslim ediyor. Hal böyle olunca yeni doğan – doğum fotoğrafçılarına duyulan ihtiyaç gün geçtikçe artıyor.

Bebek fotoğrafı fikirlerinin aileler tarafından uygulanması ile ortaya çıkan bu kareler, Yeni Doğan ve Doğum Fotoğrafçılığının neden yükselen bir meslek olduğunu anlatmaya yetiyor. Ebeveynlerin bu önemli görevi doğum fotoğrafçılarına emanet etmekte oldukça haklı sebepleri var 🙂

#1 Bebekler çok ama çok güzeldir! Bu güzelliği fotoğrafa doğru yansıtmak ise göründüğü kadar kolay değildir…

#2

#3 Doğum fotoğrafçıları işte bu noktada ailelerin imdadına yetişir ve bu zorlu görevin – bazen de bir balkabağının- üstesinden ustalıkla gelir.


#4 Ebeveynler, stresli ve yorgun geçen bu dönemde her an’ı yakalayamaz.

#5 Kaçırılan anların telafi edilmesi ise mümkün değildir.


#6 Kimi aileler aşağıda olduğu gibi kendi imkanlarıyla şansını denerken birçok ebeveyn bu işi eğitimli ve deneyimli bir profesyonele bırakmayı tercih eder 🙂


#7 Çünkü doğum fotoğrafçıları, bebeklerin ilk günkü kokusunu hatırlatacak kadar güçlü fotoğraflar çekebilir…


Fotoğraf: Beyza Sultan Durna

#8 …ancak bu alan için yalnızca fotoğraf bilgisi yetmez. Onların dilinden anlamak gerekir.


#9 Çünkü bebekler ağlar… Hem de çok!


#10 Yani herkes doğum fotoğrafçılığı yapamaz. Bu özel meslek için hastane koşullarından ekipman bilgisine birçok detaya hakim olmak gerekir.


#11 Bu alanda eğitim almış bir fotoğrafçı, bebeklerin mutluluğunu gözetmesi gerektiğini bilir.


#12 ve tabii ki konforunu…

#13


#14

#15 Böylece geri dönmesi mümkün olmayan anlar doğum fotoğrafçıları sayesinde en sevgi dolu haliyle ölümsüzleşir.


Fotoğraf: Beyza Sultan Durna

Eğer siz de profesyonel doğum fotoğrafçısı olmak istiyorsanız  güzel bir haberimiz var: Giderek yükselen bu sektörde iş fırsatları yakalamak için atölyemizde eğitim almanız mümkün. Doğum Fotoğrafçılığı ve Yeni Doğan Kursu girmek istediğiniz bu yeni yolda size rehberlik edecek.

Bu iş tam bana göre diyor veya bu alanda kendinizi geliştirmek istiyorsanız Sertifikalı Doğum Fotoğrafçılığı ve Yeni Doğan Kursu muzun detayları burada:
http://burakbulut.net/dogum-fotografciligi-kursu/

Burak Bulut Fotoğraf Atölyesi Güncel Program

  • Doğum Fotoğrafçılığı Kursu 10. Dönem 20 Ocak 2018 Cumartesi 10:00‘da başlıyor. Doğum öncesi aile ile görüşme, doğumhane koşulları ve birçok detayda bilgi sahibi olmak istiyorsanız, girmek istediğiniz bu yeni yolda iyi bir eğitim almak ve doğum fotoğrafçılığını meslek edinmek istiyorsanız bu doğum fotoğrafçılığı kursu tam size göre…
  • Stüdyoda Modelli Işık Atölyesi 48. Dönem 21 Ocak 2018 Pazar 16:00’da başlıyor. Profesyonel fotoğrafçılık sektöründe büyük bir ilgiyle karşılanan, ışığı çok iyi öğreneceğiniz kursumuza kayıt için acele edin!
  • Strobist – Uygulamalı Tepeflaşı Kursu 27 Ocak 2018 Cumartesi 10:30′da başlıyorBu kurstan sonra tepeflaşınız çok daha değer kazanacak ve fotoğraf çantanızın ayrılmaz bir parçası olacak.
  • Fotoğrafçılar İçin Renk Teorisi 27 ocak 2018 Cumartesi 16:00’da  başlıyor, kayıtlar başladı! Fotoğrafçılıkta kompozisyon bilgisi kadar renk bilgisini de kullanırsanız ulaşacağınız noktanın ne kadar farklı olduğunu göreceksiniz.
  • Temel Fotoğraf Kursu 93. Dönem 3 Şubat 2018 Cumartesi 11:00‘de başlıyor. Fotoğrafçılığı tanımak, hobi veya yeni bir iş olanağı olarak geliştirmek isteyenler için 20 saatlik dolu dolu bir başlangıç olacak.
  • Ürün Fotoğrafçılığı Kursu 14. Dönem 3 Şubat 2018 Cumartesi 16:00’da  başlıyor, kayıtlar başladı! Ürün fotoğrafçılığında kendini geliştirmek isteyen, profesyonel çekimler yapmak isteyenler için.
  • Retouch- Portre ve Moda Fotoğrafında Photoshop 4 Şubat 2018 Pazar 11:00‘de başlıyor. Moda ve Portre Fotoğrafında Photoshop Retouch Kursumuz , Temel Photoshop bilgilerine sahip kursiyerlerle, fotoğraflarında ileri seviye düzenlemeler yapmalarını amaçlayan, uygulamalı bir eğitimdir.
  • İleri Fotoğrafçılık Kursu 81. Dönem 4 Mart 2018 Pazar 10:30‘da başlıyor. Temel fotoğraf bilgisine sahipseniz ve fotoğrafçılığınızı biraz daha ileriye taşıyacak ileri teknik konuları merak ediyorsanız, bu atölyemiz tam size göre.

Yaklaşan Etkinlikler

Son Yazılar

Bize Ulaşabileceğiniz İletişim Bilgileri

Cihnagir Mah. Kazancı Yokuşu. Sağıoğlu Sok. No:16/A Taksim

Telefon: 02122387920

Web: https://burakbulut.net

By | 2018-01-08T16:35:09+00:00 Ocak 4th, 2018|Blog|