Retouch – İleri Seviye Photoshop Kursu 2017-06-13T14:42:48+00:00

Retouch - İleri Seviye Photoshop Kursu ile

Fotoğraflarınıza Profesyonel Görünüm Kazandırın

7. Dönem Retouch - İleri Seviye Photoshop Kursu 25 Şubat 2017 Cumartesi başlıyor!

Başlangıç Tarihi: 25 Şubat 2017 Cumartesi
Süre: 4 Hafta (Toplam 12 saat)
Eğitmen: Ozan Tüzün
Eğitim Yeri: Burak Bulut Fotoğraf Atölyesi
Ücret: 490 TL (Nakit/havale indirimli ücret)

Nasıl bir Photoshop Kursu?

Retouch – İleri Seviye Photoshop Kursumuz , Temel Photoshop bilgilerine sahip kursiyerlerle, fotoğraflarında özel düzenlemeler yapmalarını amaçlayan, uygulamalı bir eğitimdir. Katılımcıların kendi güncel photoshop yüklü dizüstü bilgisayarlarıyla gelme şartı vardır. Her hafta eğitmenimiz örnek çalışma dosyaları dağıtarak, fotoğrafların üzerinde bir çok ileri seviye değişikliği katılımcılar hep birlikte yapacaklar.

Retouch - İleri Seviye Photoshop Kursu Programı

1.Hafta
Fotoğrafçılıkta post prodüksiyon nedir, ne anlama gelir ve bunlar hakkında temel bilgiler, Camera Raw’a Giriş ve Camera Raw Hakkında Herşey, Histogram Nedir? Histogram bize ne anlatır? Histogram’ı nasıl okumalıyım?, Beyaz Dengesi, Renk ve Tonaliteyi ayarlama, Fazla veya Az pozlanmış bir fotoğrafı düzenleme, RAW pencereis içinde Fotoğrafın tamamında değil belirli bir kısmında rötuş ve ayar yapma, Resmi Kırpma, ufuk çizgisini düzletme ve Lens dışbükey ve içbükey bozulmaların giderilmesi (Barrel Distortion, Pincushion Distortion, Crop, Straighten Image), Photoshop’a geçmeden önce Camera Raw içinde Cloning & Healing ile rötuş yapma, Adobe Bridge, Camera Raw ve Photoshop arasında bir fotoğrafçının iş akışı nasıl olmalı?

2. Hafta
Portre Fotoğraflarda Rötüş’a başlama: Fotoğrafın belirli kısımlarını nasıl seçeriz, seçim yaparken nelere dikkat etmeliyiz. Değişik seçim metodları ) Magic Wand, Quick Select, Color Range, Quick Mast, Pen Tool vb.), Tonal ve bölgesel retouch. Cilt üzerindeki pürüzlerin giderilmesi. Maskerleme, Seçim ve Katmanlar. Photoshop’ta Clone ve Healing araçlarının kullanımı, Göz, Burun ve Dudaklara yapılabilecek düzenlemeler ve dikkat edilmesi gereken noktalar, Göz, Dudak, Saç, Oje veya kıyafette bazı yerlerin renklerinin değiştirilmesi.

3. Hafta
Fotoğraftaki bazı nesnelerin silimnesi, kaldırılması. İstenmeyen, görünümü veya kompozisyonu bozan nesnelerin kaldırılması. Arka planın düzeltilmesi. İstenmeyen nesnelerin, toz, kir kaldırılması. Maskerleme, Seçim ve Katmanlar ile ilgili konular. Ayar Katmanlarına giriş (Adjustment Layers). Siyah Beyaz tonlama.

4. Hafta
Manzara, Sokak, İç Çekim fotoğrafı gibi konularda Retouch teknikleri. fotoğrafta perspektif düzenleme, crop ve düzenlenmesi gereken alanların belirlenmesi. Perspective Crop,  Adaptive Wide Angle. Layer Blending kullanarak dramatik efektler oluşturma. (İleri Layer teknikleri), Manzaradaki çeşitli alanların belirginleştirilmesi, dodge & burn kullanarak derinlik kazandırılması. Yapay ışıklandırma. Kursa katılımcıların çekitkleri fotoğrafları okuma ve değerlendirme. Fotoğrafta ‘Grading’ (ileri seviye renk ayarları).

Bu kurs ne vadediyor?

Burak Bulut Fotoğraf Atölyesi 12 yıldır amatörden profesyonele pek çok kursiyerinin fotoğrafçılığını bir adım öteye taşıdı. Siz de Facebook grubumuzda atölyemizden eğitim almış binlerce kursiyere birebir  sorabilirsiniz. Saç rengi değiştirme, cildin yapısını bozmadan lekeleri yok etme, arka plan rengini değiştirme, estetik düzeltmeler ve daha bir çok tekniği öğreneceksiniz. Plug-in’lere bağlı olmadan, layer tabanlı renkleri, düzenlemeleri daha sonra istediğiniz gibi değiştirebileceğiniz bol uygulamalı bir eğitim sizi bekliyor.

Burak Bulut Fotoğraf Atölyesi’nde Temel Fotoğrafçılık Kursu alan tüm kursiyerlerin istedikleri kadar dersleri tekrar hakkı olduğunuz biliyor muydunuz? Üstelik hiç bir ek ücret ödemeden!

Eğitimleri Gerçekleştirdiğimiz Atölyemiz

Burak Bulut Fotoğraf Atölyesi Stüdyomuz

Burak Bulut Fotoğraf Atölyesinde Sizi Ne Bekliyor?

Temel’den Profesyonele Adım
Temel Fotoğrafçılık Kursumuzda 4 Hafta 16 Saat fotoğrafçılık dersi ile birlikte atölyemizin diğer kurslarından birini birlikte alan kursiyerlerimiz için ikinci kursumuz %25 indirimli
Arkadaş İndirimi
Arkadaşınızla gelin, ikiniz de %15 indirimi kapın! Gayet net! 🙂
İkinci Kurs Kaydında
Bir kursumuza kayıt olup 60 gün içerisinde kayıt olduğunuz ikinci kurs %15 indirimli!

Fotoğrafçılık Kursu Ön Kayıt
Almak istedğiniz fotoğrafçılık kurslarımıza ön kayıt yaptırmak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.

Temel Fotoğrafçılık Kursu İleri Fotoğrafçılık Kursu Stüdyoda Modelli Işık Atölyesi Ürün Fotoğrafçılığı Kursu Strobist - Tepeflaşı Kursu Temel Photoshop Retouch - İleri Seviye Photoshop Kursu Adobe Lightroom Kursu Özel Fotoğraf Dersi Doğum Fotoğrafçılığı Fotoğrafçılar İçin Renk Teorisi Fotoğrafçılar İçin Temel Video ve Kurgu Eğitimi Güçlü Siyah Beyaz Fotoğraf Yapma Atölyesi Serhan Serter'le Düğün Fotoğrafçılığında Ekipman YönetimiDış Mekanda Paraflaşlarla Yaratıcı Portre Teknikleri Atölyesi

* Tüm kurslarımızda kısıtlı kontenjan bulunmaktadır. Bu sebeple ön kaydınızı yaptırdıktan sonra Atölyemizi ziyaret ederek veya EFT ile 50 TL ön ödeme yapmanızı rica ederiz.
* Fotoğraf kursu ödemelerinizi tek çekim Kredi Kartı ile yapabilirsiniz. (Nakit öderseniz ek indirimden yararlanabilirsiniz.)
* Ödeme yapabilmeniz için hesap numarası: Burak Yıldırım / Garanti Bankası / TR3100 0620 00575 0000 6296 177

Retouch - İleri Seviye Photoshop Kursu kaydı için:

4 hafta, 12 saat sürecek Retouch - İleri Seviye Photoshop Kursu ücreti: 540 TL’dir (490 TL nakit veya havale indirimli).

İlginizi Çekebilecek Diğer Kurslarımız

Kısa sürede çoklu fotoğraf işlemek isteyen Pro fotoğrafçılar ya da yeni başlayan fotoğrafçılar için Adobe Photoshop’a göre daha kolay ve daha hızlı fotoğraf düzenlemek için Adobe Lightroom Kursu’na mutlaka göz atmalısınız!

Profesyonel fotoğrafçılık sektöründe büyük bir ilgiyle karşılanan, ışığı çok iyi öğreneceğiniz stüdyo fotoğrafçılığı kursumuzla tanışın.

Bu kursta amacımız, Türkiye’de ilk defa, başından sonuna ürün fotoğrafçılığının tüm detaylarını saat, mücevher, cam, yemek örneklerini birlikte çekerek öğrenmek.

Burak Bulut Fotoğraf Atölyesi Güncel Program

  • 80. Dönem İleri Fotoğrafçılık Kursu 07 Ekim Cumartesi 10:30’da başlıyor. Temel fotoğraf bilgisine sahipseniz ve fotoğrafçılığınızı biraz daha ileriye taşıyacak ileri teknik konuları merak ediyorsanız, bu atölyemiz tam size göre.
  • 24. Dönem Strobist – Tepeflaşı Kursu 21 Ekim 2017 Cumartesi 11:00’de başlıyor. Cumartesi ve Pazar günü 11:00-15:00 arası iki ders yapacağız. 8 saat sürecek olan eğitimle tepeflaşlarınız çok daha kıymetli bir ekipmanınız haline gelecek.
  • 90. Dönem Temel Fotoğraf Kursu 21 Ekim 2017 Cumartesi 15:30‘da başlıyor. Fotoğrafçılığı tanımak, hobi veya yeni bir iş olanağı olarak geliştirmek isteyenler için 16 saatlik dolu dolu bir başlangıç olacak.
  • 8. Dönem Doğum Fotoğrafçılığı Kursu  22 Ekim 2017 Pazar 10:30‘da başlıyor. Doğum fotoğrafçılığı konunda kendisini geliştirmek isteyenler için kaçırılmayacak bir kurs.
  • Dijital Fotoğrafta Renk Teorisi  1-2 Kasım 2017 19.30‘da, çektiği fotoğrafı doğru renkte görmek ve göstermek isteyenlere, katılan herkese monitör ve bilgisayar temin edilerek verilecek özel seminerimiz
  • Yedigöller Fotoğraf Gezisi.  03 Kasım Cuma, evet hafta içi çünkü hafta sonu kalabalıktan ötürü sadece yorgunluk ve boşa zaman kaybı olan bir yer oldu Yedigöller.  Biz de bu sebeple haftaiçi sakinliğinde bu doğa harikasından faydalanmaya karar verdik.
  • 14. Ürün Fotoğrafçılığı Kursu 4 Kasım 2017 Cumartesi 11:00’de  başlıyor, kayıtlar başladı! Ürün fotoğrafçılığında kendini geliştirmek isteyen, profesyonel çekimler yapmak isteyenler için.
  • 46. Dönem Stüdyoda Modelli Işık Atölyesi 05 Kasım 2017 Pazar 16:00’da başlıyor. Profesyonel fotoğrafçılık sektöründe büyük bir ilgiyle karşılanan, ışığı çok iyi öğreneceğiniz kursumuza kayıt için acele edin!
Translator »