Retouch – İleri Seviye Photoshop Kursu 2017-11-06T17:18:54+00:00

Retouch - İleri Seviye Photoshop Kursu ile

Fotoğraflarınıza Profesyonel Görünüm Kazandırın

7. Dönem Retouch - İleri Seviye Photoshop Kursu 25 Şubat 2017 Cumartesi başlıyor!

Başlangıç Tarihi: 25 Şubat 2017 Cumartesi
Süre: 4 Hafta (Toplam 12 saat)
Eğitmen: Ozan Tüzün
Eğitim Yeri: Burak Bulut Fotoğraf Atölyesi
Ücret: 490 TL (Nakit/havale indirimli ücret)

Nasıl bir Photoshop Kursu?

Retouch – İleri Seviye Photoshop Kursumuz , Temel Photoshop bilgilerine sahip kursiyerlerle, fotoğraflarında özel düzenlemeler yapmalarını amaçlayan, uygulamalı bir eğitimdir. Katılımcıların kendi güncel photoshop yüklü dizüstü bilgisayarlarıyla gelme şartı vardır. Her hafta eğitmenimiz örnek çalışma dosyaları dağıtarak, fotoğrafların üzerinde bir çok ileri seviye değişikliği katılımcılar hep birlikte yapacaklar.

Retouch - İleri Seviye Photoshop Kursu Programı

1.Hafta
Fotoğrafçılıkta post prodüksiyon nedir, ne anlama gelir ve bunlar hakkında temel bilgiler,
Camera Raw’a Giriş ve Camera Raw Hakkında Herşey, Histogram Nedir? Histogram bize ne anlatır?
Histogram’ı nasıl okumalıyım?
Beyaz Dengesi, Renk ve Tonaliteyi ayarlama, Fazla veya Az pozlanmış bir fotoğrafı düzenleme,
RAW penceresi içinde Fotoğrafın tamamında değil belirli bir kısmında rötuş ve ayar yapma,
Resmi Kırpma, ufuk çizgisini düzletme
Lens dışbükey ve içbükey bozulmaların giderilmesi (Barrel Distortion, Pincushion Distortion, Crop, Straighten Image),
Photoshop’a geçmeden önce Camera Raw içinde Cloning & Healing ile rötuş yapma,
Adobe Bridge, Camera Raw ve Photoshop arasında bir fotoğrafçının iş akışı nasıl olmalı?

2. Hafta
Portre Fotoğraflarda Rötüş’a başlama: Fotoğrafın belirli kısımlarını nasıl seçeriz, seçim yaparken nelere dikkat etmeliyiz.
Değişik seçim metodları: Magic Wand, Quick Select, Color Range, Quick Mast, Pen Tool vb.
Tonal ve bölgesel retouch. Cilt üzerindeki pürüzlerin giderilmesi.
Maskeleme, Seçim ve Katmanlar.
Photoshop’ta Clone ve Healing araçlarının kullanımı,
Göz, Burun ve Dudaklara yapılabilecek düzenlemeler ve dikkat edilmesi gereken noktalar,
Göz, Dudak, Saç, Oje veya kıyafette bazı yerlerin renklerinin değiştirilmesi.

3. Hafta
İstenmeyen, görünümü veya kompozisyonu bozan nesnelerin kaldırılması.
Arka planın düzeltilmesi.
Ayar Katmanlarına giriş (Adjustment Layers).
Siyah Beyaz tonlama.

4. Hafta
Manzara, Sokak, İç Çekim fotoğrafı gibi konularda Retouch teknikleri.
Fotoğrafta perspektif düzenleme, crop ve düzenlenmesi gereken alanların belirlenmesi.
Perspective Crop,  Adaptive Wide Angle. Layer Blending kullanarak dramatik efektler oluşturma. (İleri Layer teknikleri),
Manzaradaki çeşitli alanların belirginleştirilmesi, dodge & burn kullanarak derinlik kazandırılması.
Yapay ışıklandırma.
Kursa katılımcıların çektikleri fotoğrafları okuma ve değerlendirme.
Fotoğrafta ‘Grading’ (ileri seviye renk ayarları).

Bu kurs ne vadediyor?

Burak Bulut Fotoğraf Atölyesi 12 yıldır amatörden profesyonele pek çok kursiyerinin fotoğrafçılığını bir adım öteye taşıdı. Siz de Facebook grubumuzda atölyemizden eğitim almış binlerce kursiyere birebir  sorabilirsiniz. Saç rengi değiştirme, cildin yapısını bozmadan lekeleri yok etme, arka plan rengini değiştirme, estetik düzeltmeler ve daha bir çok tekniği öğreneceksiniz. Plug-in’lere bağlı olmadan, layer tabanlı renkleri, düzenlemeleri daha sonra istediğiniz gibi değiştirebileceğiniz bol uygulamalı bir eğitim sizi bekliyor.

Burak Bulut Fotoğraf Atölyesi’nde Temel Fotoğrafçılık Kursu alan tüm kursiyerlerin istedikleri kadar dersleri tekrar hakkı olduğunuz biliyor muydunuz? Üstelik hiç bir ek ücret ödemeden!

Eğitimleri Gerçekleştirdiğimiz Atölyemiz

Burak Bulut Fotoğraf Atölyesi Stüdyomuz

Burak Bulut Fotoğraf Atölyesinde Sizi Ne Bekliyor?

Temel’den Profesyonele Adım
Temel Fotoğrafçılık Kursumuzda 4 Hafta 16 Saat fotoğrafçılık dersi ile birlikte atölyemizin diğer kurslarından birini birlikte alan kursiyerlerimiz için ikinci kursumuz %25 indirimli
Arkadaş İndirimi
Arkadaşınızla gelin, ikiniz de %15 indirimi kapın! Gayet net! 🙂
İkinci Kurs Kaydında
Bir kursumuza kayıt olup 60 gün içerisinde kayıt olduğunuz ikinci kurs %15 indirimli!

Fotoğrafçılık Kursu Ön Kayıt
Almak istedğiniz fotoğrafçılık kurslarımıza ön kayıt yaptırmak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.

Temel Fotoğrafçılık Kursu İleri Fotoğrafçılık Kursu Stüdyoda Modelli Işık Atölyesi Ürün Fotoğrafçılığı Kursu Strobist - Tepeflaşı Kursu Temel Photoshop Retouch - İleri Seviye Photoshop Kursu Adobe Lightroom Kursu Özel Fotoğraf Dersi Doğum Fotoğrafçılığı Fotoğrafçılar İçin Renk Teorisi Fotoğrafçılar İçin Temel Video ve Kurgu Eğitimi Güçlü Siyah Beyaz Fotoğraf Yapma Atölyesi Serhan Serter'le Düğün Fotoğrafçılığında Ekipman YönetimiDış Mekanda Paraflaşlarla Yaratıcı Portre Teknikleri Atölyesi

* Tüm kurslarımızda kısıtlı kontenjan bulunmaktadır. Bu sebeple ön kaydınızı yaptırdıktan sonra Atölyemizi ziyaret ederek veya EFT ile 50 TL ön ödeme yapmanızı rica ederiz.
* Fotoğraf kursu ödemelerinizi tek çekim Kredi Kartı ile yapabilirsiniz. (Nakit öderseniz ek indirimden yararlanabilirsiniz.)

Retouch - İleri Seviye Photoshop Kursu kaydı için:

4 hafta, 12 saat sürecek Retouch - İleri Seviye Photoshop Kursu ücreti: 540 TL’dir (490 TL nakit veya havale indirimli).

İlginizi Çekebilecek Diğer Kurslarımız

Kısa sürede çoklu fotoğraf işlemek isteyen Pro fotoğrafçılar ya da yeni başlayan fotoğrafçılar için Adobe Photoshop’a göre daha kolay ve daha hızlı fotoğraf düzenlemek için Adobe Lightroom Kursu’na mutlaka göz atmalısınız!

Profesyonel fotoğrafçılık sektöründe büyük bir ilgiyle karşılanan, ışığı çok iyi öğreneceğiniz stüdyo fotoğrafçılığı kursumuzla tanışın.

Bu kursta amacımız, Türkiye’de ilk defa, başından sonuna ürün fotoğrafçılığının tüm detaylarını saat, mücevher, cam, yemek örneklerini birlikte çekerek öğrenmek.

Burak Bulut Fotoğraf Atölyesi Güncel Program

  • Stüdyoda Modelli Işık Atölyesi 47. Dönem 16 Aralık 2017 Cumartesi 16:00’da başlıyor. Profesyonel fotoğrafçılık sektöründe büyük bir ilgiyle karşılanan, ışığı çok iyi öğreneceğiniz kursumuza kayıt için acele edin!
  • Sony Alpha ile Stüdyo Fotoğrafçılığı Workshop’u 15 Aralık 2017 Cuma günü atölyemizde. Detaylı bilgi için: 02122387920
  • Ürün Fotoğrafçılığı Kursu 13. Dönem 17 Aralık 2017 Pazar 11:00’de  başlıyor, kayıtlar başladı! Ürün fotoğrafçılığında kendini geliştirmek isteyen, profesyonel çekimler yapmak isteyenler için.
  • Temel Fotoğraf Kursu 92. Dönem 24 Aralık 2017 Cumartesi 15:00‘de başlıyor. Fotoğrafçılığı tanımak, hobi veya yeni bir iş olanağı olarak geliştirmek isteyenler için 20 saatlik dolu dolu bir başlangıç olacak.
  • Fotoğrafçılar İçin Temel Video ve Kurgu 3. Dönem 17 Aralık 2017 Pazar 19:30’da başlıyor. Düğün klipleri, organizasyon videoları, kısa tanıtım filmleri gibi kendine yeni bir alanda daha iş imkanı yaratmak isteyen fotoğrafçılar için kısıtlı kontenjanda kayıtlarımız başlamıştır.
  • İleri Fotoğrafçılık Kursu 81. Dönem 24 Aralık 2017 Pazar 10:30‘da başlıyor. Temel fotoğraf bilgisine sahipseniz ve fotoğrafçılığınızı biraz daha ileriye taşıyacak ileri teknik konuları merak ediyorsanız, bu atölyemiz tam size göre.
  • Custom Bokeh Fotoğraf Çekim Etkinliği 29 Aralık 2017 Cuma akşamı  19:30′da yeniden Custom Bokeh Fotoğraf Çekim Etkinliği için buluşuyoruz. Fotoğrafta arka planda oluşan bokehleri kalp, yıldız veya istediğimiz şekiller yapabildiğimiz bu uygulama ile fotoğraf pratiğinizi arttıracak, yaratıcı fotoğraflar çıkarmanız konusunda yeni fikirler kazanacaksınız.
  • Bolu Gölleri Fotoğraf Turu  13 – 14 Ocak 2018 Bolu Termal Otel konaklamalı tur. Konaklamalı bir “Kar” fotoğraf turu programıyla karşınızdayız bu sefer. Bir kış klasiği olan 2 göl Abant ve Gölcük’ü birinci gün gördükten sonra ikinci gün sonbahar klasiği olan Yedigöller’in kendine hayran bırakan kış manzarası için gidiyoruz. 
  • Doğum Fotoğrafçılığı Kursu 10. Dönem 20 Ocak 2018 Cumartesi 10:00‘da başlıyor. Doğum öncesi aile ile görüşme, doğumhane koşulları ve birçok detayda bilgi sahibi olmak istiyorsanız, girmek istediğiniz bu yeni yolda iyi bir eğitim almak ve doğum fotoğrafçılığını meslek edinmek istiyorsanız bu doğum fotoğrafçılığı kursu tam size göre…
  • Strobist – Uygulamalı Tepeflaşı Kursu 27 Ocak 2018 Cumartesi 10:30′da başlıyorBu kurstan sonra tepeflaşınız çok daha değer kazanacak ve fotoğraf çantanızın ayrılmaz bir parçası olacak.