John Wilhelm; İsviçre üniversitesinde 46 yaşında bir IT Direktörü, geceleri ise ‘‘Süper Fotoğrafçı’’ pelerini ile kızlarını maceradan maceraya koşturan yaratıcı photsohop teknikleri kullanan bir baba.

Birkaç yıl önce, çektiği fotoğrafların artık kendisine heyecan vermediğini fark eden fotoğrafçı, yeni bir arayışa girdi. Aradığı ilhamı kızlarında ve henüz adım atmış olduğu Photoshop dünyasında buldu. Wilhelm: ‘‘Şubat 2011’de, bir adım atmaya karar verdim ve Photoshop dünyasına girdim. Hayatımda aldığım en iyi karardı. Artık fotoğraf benim için gerçek bir tutku!’’

Wilhelm; Photoshop programıyla yapılan rötuşlama, temizleme, keskinleştirme, renkler ve tonlar, ışığı vurgulama gibi iyileştirmelerin yanı sıra, asıl sevdiği şeyin tamamen yeni bir şey yaratmak için farklı görüntüleri bir araya getirmek olduğunu vurguluyor. Photoshop kurgularıyla çocuklarına yaratıcı dünyalar yaratan fotoğrafçı böylece hayali hayata geçiriyor. Çocukları ile oluşturduğu foto manipülasyonlar sayesinde ise yaratıcılığını sürekli taze tutmayı başarıyor.

John Wilhelm’ın fotoğraf çekimlerinde kullandığı kamera ve lensler: Sony A7rII Kamera – Sony FE 24-70 GM Lens

Burak Bulut Fotoğraf Atölyesi Güncel Program

[pods name=”page_piece” slug=”atolye-guncel-program” field=”piece_content”]

Categories