Loading...
Fotoğrafçılık Kursu 2017-03-24T12:05:42+00:00

BURAK BULUT FOTOĞRAF ATÖLYESİ GÜNCEL PROGRAMI

♦ Temel Ürün Fotoğrafçılığı Kursu 12 Mart 2017 Pazar 11:00'de  başlıyor, kayıtlar başladı! Ürün fotoğrafçılığında kendini geliştirmek isteyen, profesyonel çekimler yapmak isteyenler için.

♦ Fotoğrafçılar İçin Renk Teorisi 18 Mart Cumartesi 16:00'da başlıyor, kayıtlar başladı! Fotoğrafçılıkta kompozisyon bilgisi kadar renk bilgisini de kullanırsanız ulaşacağınız noktanın ne kadar farklı olduğunu göreceksiniz.

♦ Doğum Fotoğrafçılığı Kursu 18 Mart 2017 Cumartesi 10:30'da başlıyor, kayıtlar başladı! Doğum Fotoğrafçılığı Kursu sonunda tüm kursiyerlere KATILIM SERTİFİKASI verilecektir.

♦ Fotoğrafçılar İçin Temel Video ve Kurgu Eğitimi 25 Mart 2017 Cumartesi 19:30'da başlıyor. son dönemde artan yetenkleriyle fotoğraf makienelerimizin video özelliğini etkin kullanabilemek için oluşturulmuş bir eğitim programı.

♦ 4. Dönem Lightroom Kursu 15 Nisan 2017 Cumartesi 11:00'de başlıyor. Adobe Photoshop’a göre daha kolay ve daha hızlı fotoğraf düzenlemek için Adobe Lightroom Kursu’na mutlaka göz atmalısınız!

♦ 20. Dönem Strobist - Tepeflaşı Kursu 01 Nisan 2017 Cumartesi 10:30'da başlıyor. 2 hafta toplam 8 saat sürecek olan eğitimle tepeflaşlarınız çok daha kıymetli bir ekipmanınız haline gelecek

♦ 41. Dönem Stüdyoda Modelli Işık Atölyesi 01 Nisan Cumartesi 15:30'da  başlıyor. Profesyonel fotoğrafçılık sektöründe büyük bir ilgiyle karşılanan, birçok taklidi yapılan kursumuza kayıt için acele edin!

♦ 84.Dönem Temel Fotoğrafçılık Kursu 02 Nisan 2017 Pazar 15:00'de başlıyor. Sıfırdan başlayanlar için En iyi Temel Fotoğrafçılık Kursu, 4 hafta, 16 saatte inanılmaz aşama kaydedeceğiz birlikte.

♦ 14. Dönem Fotoğrafçıları İçin Temel Photoshop Kursu 15 Nisan Cumartesi 19:30'da başlıyor. Fotoğrafçılar için düzenlenen programımız ile Photoshop programı ile fotoğraflarınızı daha güzel hale getirmeye başlayacaksınız.

♦ Türkiye’nin en çok satan fotoğraf dergisi Digital SLR Magazine’nin  Fotoğraf Eğitim Merkezleri ekinde Atölyemizin tam 6 sayfa haberi yayınlandı. Okumak için tıklayınız. Atölyemizde eğitim alıp bu işte profesyonelleşen kursiyerimize de yer verilen haberde atölyemiz hakkında geniş bilgiye ulaşabilirsiniz.

♦ Nikon Türkiye & Burak Bulut Fotoğraf Atölyesi İşbirliğiyle yaptığımız Burak Bulut'la 10 şanslı kişiyeModa Fotoğrafçılığı Eğitimi çekim arkası videosu hazır, iyi seyirler.

Fotoğrafçılık Kursu Ön Kayıt Formu

Temel Fotoğrafçılık Kursu İleri Fotoğrafçılık Kursu Stüdyoda Modelli Işık Atölyesi Ürün Fotoğrafçılığı Kursu İleri Ürün Fotoğrafçılığı Kursu Strobist - Tepeflaşı Kursu Temel Photoshop Retouch - İleri Seviye Photoshop Lightroom Kursu Doğum Fotoğrafçılığı Serhan Serter'le Düğün Fotoğrafçılığında Ekipman Yönetimi Fotoğrafçılar İçin Renk Teorisi Fotoğrafçılar İçin Temel Video ve Kurgu Eğitimi Güçlü Siyah Beyaz Fotoğraf Yapma Atölyesi Özel Fotoğraf Dersi

EN İYİ FOTOĞRAFÇILIK KURSU -BURAK BULUT FOTOĞRAF ATÖLYESİ 

TEMEL FOTOĞRAFÇILIK KURSU

Sıfırdan Başlayıp İleri Seviyeye Doğru

İLERİ FOTOĞRAFÇILIK KURSU

Temel eğitim sonrası ileri teknik konular

ÜRÜN FOTOĞRAFÇILIĞI KURSU

Türkiye'de bu kapsamda tek kurs

ÜRÜN FOTOĞRAFÇILIĞI KURSU

Fotoğraftan artık para kazanma vakti geldi diyosanız, sektörün ihtiyacı ürün fotoğrafçısı

STÜDYODA MODELLİ IŞIK ATÖLYESİ

Moda Fotoğrafında Kullanılan Işık Kurguları

STROBİST - TEPEFLAŞI KURSU

Tepeflaşıyla ışığın gücünü keşfetmek için

TEMEL PHOTOSHOP KURSU

Photoshop'ta temel düzenemeler

İLERİ SEVİYE PHOTOSHOP

Fotoğraflara sihirli dokunuşlar için

DOĞUM FOTOĞRAFÇILIĞI

Doğum fotoğrafçılığını püf noktaları

STOK FOTOĞRAFÇILIĞI

Stokfoto nasıl çalışıyor merak ediyor musunuz?

TEMEL VİDEO EĞİTİMİ

Video tekniği ve kurguya giriş

ÖZEL FOTOĞRAF DERSLERİ

Kişiye özel birebir fotoğraf dersleri

ATÖLYEMİZ 11 YAŞINDA
Beyoğlu – Taksim ‘de bulunan Atölyemizde verdiğimiz fotoğrafçılık kursları ile binlerce kişi ilk DSLR makinesini bizimle seçti,
fotoğrafçılığın temellerini bizimle öğrendi, uyguladı, geziler yaptı, hatta birçok kursiyerimiz için fotoğrafçılık meslek haline dönüştü.
Yeni bir fotoğraf makinesi aldıysanız ya da almayı düşünüyorsanız; fotoğrafçılık derslerimizle daha iyi fotoğraflar çekmenin inceliklerini öğrenmeye sizi de bekleriz.

NEDEN BİZ?
ATÖLYEMİZDE FOTOĞRAFÇILIK KURSU ALMAK İÇİN 3 NEDEN

1- Burak Bulut Fotoğraf Atölyesi’nde kurs alan kursiyerimiz, o kursu SINIRSIZ kez, tekrar tekrar ücretsiz alabilir. Kaçırdığı, yeniden hatırlamak istediği her derse gelebilir ki bu yüzden biz atölyelerimizi 11 yıldır her ay düzenli olarak yapmaktayız. Yıllar sonra atölyemizi ziyaret eden kursiyerlerimiz bizi hep mutlu etmiştir. Fotoğrafçılık kurslarımızdan sonra fotoğrafçılığı meslek haline getiren kursiyerlerimizle, hobisi fotoğrafçılık olan genç yaşlı her meslekten kursiyerlerimizle, biz Atölyemizi bir aile olarak düşünüyoruz. Facebook Grubumuzdan atölyemizin yüzlerce kursiyeriyle tanışıp sorularınızı sorabilirsiniz.

2- Burak Bulut, Borusan, Eczacıbaşı, Turkcell, Koç Holding gibi birçok kuruma fotoğraf hizmeti vermenin yanında belgesel ve kurgusal fotoğraf sergileri yaptı. Kursiyerlerimiz her konuda, kurs sırası ve sonrası yıllar boyunca kendi fotoğrafik yolculuklarında iletişimde kalıyorlar.

3- Burak Bulut Fotoğraf Atölyesi’nde fotoğrafın temellerini, ileri fotoğraf tekniklerini öğrendikten sonra farklı fotoğraf çekim teknikleri ile ilgili özel ders de alabilirsiniz.

4- Daha fazla “3 neden” okumak isterseniz kursiyerlerimizin kurs sonrası görüşleri, bizi tanımak için mutlaka okuyun: Kursiyerler Ne Diyor?

Fotoğrafçılık Kursu

Kursiyerimiz Tanin Helvacının Myanmar Fotoğraf Sunumu akşamı çekilen video

Temel’den Profesyonele Adım

Temel Fotoğrafçılık Kursumuzda 4 Hafta 16 Saat fotoğrafçılık dersi ile birlikte atölyemizin diğer kurslarından birini birlikte alan kursiyerlerimiz için ikinci kursumuz %25 indirimli

Arkadaşınla Gel:

Arkadaşınla gel ikiniz de%15 indirimi kapın! Gayet net 🙂

İkinci Kurs Kaydında:

Bir kursumuza kayıt olunduktan sonra 60 gün içerisinde kayıt olduğunuz ikinci kurs %15 indirimli!

HAKKIMIZDA

Dile kolay binlerce kursiyerimiz oldu şimdiye dek, birçoğuyla iletişimimiz sürüyor. Fotoğrafçılığı meslek haline dönüştüren de oldu, emekliliğine yeni bir hobi ile başlayan da. Atölyemizi en iyi tanımanın yolu: KURSİYERLERİMİZİN GÖRÜŞLERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Kurslarımız ve Atölyemiz İle İlgili Genel Bilgiler

 • İstanbul Fotoğrafçılık kurslarımız her ay periyodik olarak düzenleniyor. Firmalar ya da gruplar için özel kurs programları oluşturabiliyoruz.
 • Atölyemizde derslerimizi projeksiyon üzerinden anlatıyoruz. Klimamız ve sınırsız çay kahve ikramıyla kurs vaktinin keyifli geçmesini arzuluyoruz.
 • Kurs verdiğimiz atölyemiz Taksim Meydanı’na çok yakın, Kazancı Yokuşu’nda bulunmaktayız.
 • Kayıt işlerinizi hesaba havale yaparak veya kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.
 • Hediye çeki olarak fotoğrafçılık kursu hediye etmek isterseniz size özel bir hediye çeki hazırlayabiliriz.
 • Firma çalışanları olarak firmanızda veya arkadaş grupları olarak fotoğrafçılık eğitimi özel dersi almak isteyenler için ek kurs grupları açabiliyoruz, ayrıntıları için bize ulaşın..

FOTOĞRAF KURSUNUZU NASIL ALMAK İSTERSİNİZ?

TEMEL FOTOĞRAFÇILIK KURSU: Fotoğrafçılık Kursu Programlarını aşağıda inceleyebileceğiniz bu atölyelerde, fotoğraf çekmek için gerekli bilgiler; Fotoğraf Atölyemizde uygulamalar, slayt gösterisi, çay- kahve ikramı eşliğinde yapılan derslerde sıfırdan başlayarak anlatılıyor. Makine henüz almayanlar için rehberlik ederek kurs süresi içinde bütçelerine en uygun makineyi seçmelerine de yardımcı oluyoruz. Fotoğrafçılığın temellerini öğrenen kursiyerlerimizle, portre, makro, HDR vb. farklı çekim tekniklerinin püf noktalarını uygulamasını yaparak öğrendiğimiz İleri Fotoğraf Atölyesi’ne devam ediyoruz. Temel Fotoğrafçılık Kursu 4 hafta sürüyor, kurs ücreti 335 TL‘dir. Kursun sonunda tüm kursiyerlere katılım sertifikası verilecektir.

temel fotoğrafçılık kursu

BİREBİR / KİŞİYE ÖZEL FOTOĞRAF DERSİ: Vaktiniz sınırlı ise, sadece işinizle ilgili gerekli fotoğrafik bilgileri öğrenmek istiyorsanız veya eşiniz/arkadaşınızla birlikte fotoğraf çekmeyi öğrenmek istiyorsanız; Burak Bulut ile birebir özel fotoğrafçılık dersi alarak, 5 saat süren bu hızlandırılmış ders ile fotoğraf çekmek için gereken temel bilgileri uygulama yaparak öğrenebilirsiniz. Fotoğrafçılık eğitimi yeri isteğe göre atölyemiz ya da kursiyere uygun başka bir yer olabilir. Sıfırdan başlayarak temel fotoğrafçılık bilgilerinin uygulamalı olarak özel ders ile öğretim ücreti 500 TL’dir. Özel fotoğrafçılık dersi sonunda bir katılım belgesi verilecektir. Kişiye özel farklı konularda(portre fotoğrafı,ürün çekimi,photoshop vb) fotoğraf dersi içeriği belirleyebiliyoruz, bu durumlarda özel ders saati ders verilecek konuya göre belirleniyor, detaylı bilgi için Atölye Tel: 0212 2387920.
KURUMSAL FOTOĞRAF EĞİTİMLERİ VE HOBİ KULÜPLERİ: için özel fotoğraf atölyeleri içeriği planlayıp uygulayabiliriz. Halen Koç Holding-Koç Bilgi Sistem çalışanlarıyla fotoğrafçılık kursları düzenlemekteyiz. Daha önce de Mavi Jeans, IKEA, Beyoğlu Belediyesi Mimarları, Türk Telekom Genel Müdürlük çalışanları, Maltepe Belediyesi ve Çayırova Belediyesi ile fotoğrafçılık kursları, yarışmaları ve gezileri organize ettik.

Sıfırdan Başlayacaklar İçin Temel Fotoğrafçılık Kursu Programı
Bu kurs ne vadediyor: Burak Bulut Fotoğraf Atölyesi bünyesinde fotoğrafçılık kursu alan binlerce kursiyerimize Facebook grubumuzdan birebir de sorabileceğiniz gibi, 4 hafta, 16 saat süren Temel Fotoğrafçılık Kursu programımız size sıfırdan başlayıp fotoğraf makinenizi üzerindeki tüm düğmelerin işlevleriyle çok iyi tanımanızı, kendi başınıza netlik, ışık ayarı, renk ayarı yapabilmeyi, ve birçok amatör fotoğrafçının önüne geçmenizi sağlıyor.

Temel Fotoğrafçılık Kursu Ders Programı:

1. HAFTA(4 saat):

 • Fotoğrafçılığa giriş, kısa tarihi,
 • Fotoğrafın oluşum süreci, fotoğrafı oluşturan öğeler
 • Fotoğraf makineleri türleri, fotoğraf makinesinin çalışma prensipleri,
 • Objektifler, objektif türleri,
 • AF ve Manuel Netleme Sistemleri
 • Sensörler (Crop çarpan / Full frame)
 • Diyafram – Enstantane – ISO ilişkisi, enstantane ve diyafram seçimi örnekleri, net alan derinliği hesapları
 • Fotoğrafçının diğer yardımcı araçları, makine satın alırken dikkat edilmesi gerekenler, yardımcı ekipmanları ekipmanları tanımak

2. HAFTA(4 saat):

 • Fotoğrafta ışık bilgisi,
 • Işık kaynakları,
 • Işık ölçüm modları, yöntemleri
 • AE bracketing
 • Makine dahili flaşları, dolgu flaşı kullanımı
 • Isı değerleri, ışığın kullanımı ve kompozisyona etkisi,
 • Beyaz dengesi (White Balance)
 • Fotoğrafta kompozisyon ve kadraj, fotoğrafta ritim, ilgi merkezi, altın kesim, kontrast vb konularla örnek fotoğraflar üzerinden fotoğrafta fotoğrafçının seçimleri

3. HAFTA

Uygulamalı Fotoğraf Çekim Gezisi Günü

Bu hafta tamamen Atölye dışında geçen bir çekim gezisi yapacağız. İlk iki hafta öğrendiğimiz konular üzerinden gezimiz boyunca pratikler yapıp teorik olarak öğrendiklerimizi dış çekim ortamında pratik olarak uygulayacağız. Bir fotoğraf eğitiminin olmazsa olmaz süreci uygulamalı çekim gezisidir. Gezimiz ortalama 4 saat sürüyor ama amacımız elinizdeki makineye tamamen hakim olmanızı sağlamak, bu yüzden de aklınızda soru kalmayana denk geziyi devam ettirebiliriz 🙂

4. HAFTA (4 saat):

 • Gezide çekilen fotoğrafların değerlendirilmesi, daha iyi sonuç için neler yapabilirdik?
 • Dijital düzenleme programları –  Phoshop – Lightroom – Picmonkey vb.
 • Dijital düzenleme parametreleri ( Kontrast, Keskinlik, Parlaklık, Renk Tonu, Renk Doygunluğu )
 • Renk Uzayı (sRGB – AdobeRGB)
 • Fotoğraf dosya formatları
 • Fotoğrafçılıkta kullanabileceğiniz “Akıllı Telefon Uygulamaları”
NOTLAR :* Temel Fotoğrafçılık Kursu, fotoğrafçılığı tanımak, hobi veya yeni bir iş olanağı olarak geliştirmek isteyenler için 16 saatlik dolu dolu bir başlangıç. Sıfırdan başlayacağız, lütfen gelmeden korkunç makine kılavuzlarını karıştırıp allak bullak gelmeyin, makineniz üzerindeki herşeyi öğreneceğiz birlikte :)* Fotoğraf makinesini henüz almayanlar, ilk dersimizde fotoğraf makinelerini tanıyarak makine seçimini daha sağlıklı yapabilirler. Uygulamalı çekim gezimizin olduğu haftaya dek, fotoğraf makinesi ile katılım şart değildir. Ayrıca atölyenin 2 dslr fotoğraf makinesini makinesini olmayanlar dönüşümlü olarak gezi günü kullanabilirler.* Fotoğrafçılık dersleri, her hafta aynı saatte başlayacak ve 4 hafta sürecektir. Eğer saatler size uymuyorsa veya farklı program istekleriniz için kişisel fotoğraf dersi almak için iletişime geçiniz.* Binlerce Burak Bulut Fotoğraf Atölyesi kursiyeri ile her ay yeni bir atölye dönemini yapacak olan profesyonel fotoğrafçı Burak Bulut Yıldırım hakkında bilgi ve kursiyer görüşlerini okumak için: Kursiyer Görüşleri

KATILMAK İÇİN: Haftada 4 saat, 4 hafta,  Temel Fotoğrafçılık Kursu ücreti: 335 TL. Kredi kartı geçerlidir. Ön kayıt yaparak yerinizi ayırmak için hemen bilgi@burakbulut.net adresine e-posta gönderiniz. En İyi Fotoğrafçılık Kursu İstanbul Beyoğlu Taksim ‘de, Burak Bulut Fotoğraf Atölyesi’nde.