Dekupe Ürün Çekimi Ne Demek, Bir Zararı Var mı?

(Öncelikli Güncelleme: Tüm dünyada etkisini sürdüren Pandemi günleri sebebiyle, sağlık açısından korunaklı stüdyomuzda çekim yapmak için, ürünlerinizi çalışma alanınızdan teslim alıp aynı şekilde teslim edebiliriz. Yaptığımız çekimleri online izleyebilirsiniz veya size temin edeceğimiz maske ve eldivenle stüdyomuzda çekimlerimize eşlik edebilirsiniz.)

Dekupe Ürün Çekimi

Dekupe Ürün Çekimi , ürününüzün dijital düzenleme ile arka plan kalabalığından sıyrılarak sunulmasıdır. Neden buna ihtiyaç var diye sorarsanız, eskiden kataloglarda, dergi reklamlarında ürünü kesip farklı dekorlara, farklı renkli zeminlere koymak için kesin gerekiyordu. Günümüzde ise bu tarz tasarım anlayışından uzaklaşıldı, çoğunlukla e-ticaret siteleri ve kataloglarda beyaz fonda ürün çekimi tercih ediliyor. Dolayısıyla eğer size ürünü fondan sıyırıp özel bir tasarımda kullanmayacaksanız, tek istediğiniz temiz beyaz fonda ürününüzü göstermek ise dekupe yaptırmayın, çünkü dekupe ürün çekimi ürününüze zarar verme ihtimali, ek zaman ve ek maliyet demektir. Beyaz fonda ürün fotoğrafı çektirirken , doğru aydınlatmayla beyaz fonlu ve ürünün doğal gölgeleriyle çekimi tavsiye ediyoruz.

Dekupe ürün çekimi için arka plan doğru aydınlatılmalı, arka plana verilecek fazla ışık sebebiyle ürünün kenarlarında yoğun ışıktan dolayı detay kaybı olmamalıdır. Size sadece beyaz arka planda ürün fotoğrafları gerekiyorsa ve fotoğrafçınız işi biliyorsa beyaz fon fotoğraf çekimi yaparak,  doğru ışığı kullanarak dekupe yapmadan, dekupenin objenin kenarlarında yaptığı zararı görmeden ürününüz bembeyaz fonda öne çıkarabilir. Buna benzer beyaz fonda dekupesiz güzel örnekler aşağıdaki fotoğraf galerimizde mevcut. Unutmayın teknik bilgisi eksik fotoğrafçı buna gerek olmamasına rağmen, beyaz fonda istediğiniz fotoğrafları da dekupe yapmak isteyecek ve boşu boşuna zaman ve kalite kaybına uğrayacaksınız. Farklı fonlara yerleştirmek için dekupe ürün çekimi zaruri ihtiyaçsa da, doğal ve kayıpsız bir dekupe için photoshop vb dijital düzenleme uygulamalarında profesyonel olmayı gerektirir.

Dekupe Ürün Çekimi Neden Gereklidir?

Arka plan, fotoğraf çekimlerinde düşünülmesi gereken önemli bir parçadır. Beyaz arka planlar da sosyal medya ve online satış markaları için harikadır. Ürününüzü en doğru şekilde yansıtmak ve müşteriye sunmak için dekupe fotoğraf çekimi yaptırmanız çok önemlidir. Fotoğraflarınızı bir katalog veya benzeri tanıtım yerlerinde kullanacaksanız dekupe ürün çekiminizin olması zorunludur. Modelli fotoğraf çekimi veya dekorlu fotoğraf çekimi de isteseniz bunlarla birlikte dekupe ürün çekimi yaptırmanız gereklidir.

Ürünleriniz için elbette dekorlu ürün çekimi ve modelli ürün çekimi çok önemlidir ancak ürünü en net şekilde yansıtmak için beyaz fon ürün çekimi olmazsa olmazdır. Amazon gibi ünlü e-ticaret sitelerinde ana fotoğraf her zaman beyaz fon fotoğraf çekimi veya dekupe ürün çekimi olur. Bu şekilde sitede gezinen herkes ürünü en net şekilde algılayabilir. Ürününüzün diğer ürünlerden fark yaratmasını istiyorsanız bunu da dekupe ürün çekiminizin kalitesi belirler. En kaliteli dekupe ürün çekimleri için örneklerimizi aşağıdan inceleyebilir, iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

E-ticaret ve Beyaz Fon Fotoğraf Çekimi

Bir müşteri bir mağazaya girdiğinde, bir ürünü görebilir, eline alabilir ve hissedebilir. Ürün internet üzerinden satıldığında, bunların hiçbirini yapamaz. Markanız fotoğraflar ile temsil edilir ve bir alışveriş yapan kişi, ürününüzü bu şekilde deneyimler. Örneğin, birisi Amazon’da gezinirken onu gerçekten etkileyen görsellere tıklayacaklar. Ana görsel bu nedenle özellikle önemlidir, çünkü alıcının ürününüzle ilgili deneyiminin başlangıcıdır. Ana görsel için çoğu e-ticaret satış şirketi, beyaz fonda fotoğraf çekimi olmasını zorunlu tutar. Bu yüzden ana görseliniz yani beyaz fonda fotoğraf çekiminiz ne kadar iyi olursa ürünlerinizin müşterilerin ilgisini çekme olasılığı o kadar artar. Ayrıca bunun için dekupe ürün çekimi de yaptırabilirsiniz.

Dekupe Ürün Çekimi / Beyaz Fon Fotoğraf Çekimi için en önemli 4 nokta:

1 ) Dekupe Ürün Çekiminde Ürün Fotoğrafçısı

LUX Fotoğraf Video Prodüksiyon olarak sektörde 2005’ten itibaren İstanbul merkezli ürün çekimleri yaparak yerimizi belli ediyoruz. Aynı zamanda ürün fotoğrafçılığı, portre fotoğrafçılığı, stüdyo fotoğrafçılığı hakkında eğitimler vererek sektördeki eksik bilgileri de tamamlıyoruz. Burak Bulut ,Sony Imaging Türkiye ve Avrupa Marka Elçisi olarak bilgilerini birçok şekilde ülkedeki fotoğrafçılara aktarıyor.

Atölyemizdeki profesyonel fotoğrafçılar, 4-16 yıl deneyimli ve farklı fotoğrafçılık alanlarında ( ürün, portre vs.) uzmanlaşmışlardır. Fotoğrafçılarımız, atölyemizin son teknoloji ekipmanlarını kullanıp çekimlerinizi en güzel şekilde gerçekleştirecektir. Çekimlerde fotomodel gerekirse anlaşmalı olduğumuz ajanslar ile yerli veya yabancı model ayarlayabiliriz. Aynı zamanda saç, makyaj ve styling desteği için de profesyoneller kiralayabiliriz.

2 ) Beyaz Fon Fotoğraf Çekiminde Kullandığımız Ekipmanlar

Beyaz fon –  dekupe ürün çekimi için en iyi fotoğraf makinesi diyebileceğimiz, atölyemizde teknolojinin getirdiği son noktadaki kameraları kullanıyoruz. 2022 yılı için 61 megapiksel, 42.4 megapiksel ve 36 megapikselli üç fotoğraf makinemiz çekimlerinize hazır. Onun yanında alanının en iyisi mercekleri kullanıyoruz. İyi bir dekupe ürün fotoğraf çekimi için atlanmaması gereken bir diğer nokta da iyi ışıklar kullanmak. Burak Bulut danışmanlığında fotoğrafçılarımız 10’larca sürekli ışığımız ve son teknoloji paraflaş, sayısız ışık şekillendiricisi kullanarak ürününüzü en iyi ve en doğru şekilde göstererek dekupe ürün çekimini yapıyor. Son olarak dekupe ürün fotoğraflarının doğru renkte teslim edilmesi için renk kalibrasyon sistemi ve ona uygun monitörlerde dijital düzenlemesi yapılarak sizinle teslim için konuştuğumuz tarihte teslim ediyoruz.

3 ) Dekupe Ürün Fotoğraf Çekimi İçin Stüdyomuz

Yukarıda da sözünü ettiğimiz gibi Pandemi sebebi ile isterseniz çalışma alanınızdan hiç ayrılmayıp ürünlerinizi bize kargo ile yollayabilirsiniz veya bulunduğunuz yerden gelip alabiliriz. Ancak tabii ki stüdyomuza maske, mesafe ve hijyen kuralları doğrultusunda her zaman bekleriz. Fotoğraf Stüdyomuz İstanbul’un merkez konumlarından biri olan Levent’te metroya 6 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Ürünleriniz taşınamayacak boyut ve ağırlıklarda ise çalışma alanınıza profesyonel stüdyo kurulumu yapabilir, profesyonel fotoğraf çekimimizi gerçekleştirebiliriz. Bir depo benzinle 12 saat yeten jeneratörlerimiz sayesinde istediğiniz bir dış mekanda profesyonel fotoğraf çekimi yapabiliriz.

4) Dekupe Ürün Fotoğraf Çekimini Nasıl Gerçekleştiriyoruz?

Yukarıda da dediğimiz gibi dekupe ürün çekimi, ürünün arka planlardan dijital platformlarda alınma işlemidir. Yani aslında dekupe ürün çekimi sırasında ürün dekupe yapılamaz çekim sonrası işlemler ile ürün dekupeli hale getirilir. Beyaz fonda çektiğimiz bu ürünlere Photoshop ve benzeri platformlar sayesinde profesyonel dekupe işlemi gerçekleştiriyoruz. LUX Fotoğraf Video Prodüksiyon olarak yola çıktığımız bu yolda 15 senedir yaptığımız dekupe ürün çekimi örneklerimizi inceleyebilir, fiyat teklifi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dekupe Ürün Çekimi – Beyaz Fon Fotoğraf Çekimi Fiyatları

Günümüzde dekupe ürün çekimi yapan çok fazla ‘fotoğrafçı’ var ancak daha uygun fiyata yapacak diye yaptıracağınız bu ürün çekimleri sonucunda karşılaşacaklarınıza hazır olun. Çok sık çekim yaptığımız için bizim fiyatlarımız doğru ekipman kullanmayı bilmeyen ve deneyimsiz fotoğrafçılara oranla bile daha uygun :)

Fiyatlar konusunda, net bir fiyat listemiz yok. Ürün sayısına ve çekim açısı adetine göre fiyatlarımız değişiyor. Aynı zamanda ürün sayısı arttıkça birim fiyatlar düşüyor yani çok ürününüz varsa hepsini çektirmeniz sizi zor durumda bırakmaz. Tüm çekimle ilgili detayları öğrenmek için ve ürünleriniz için fiyat teklifi almak için bize hemen ulaşabilirsiniz.

Çekime başlamadan önce ürünlerinizin kaç açı çekileceği, dekupe ve ürün sayısı gibi kritik bilgileri sizlerle konuşup bu detayları belirliyoruz. Bunları öğrendikten sonra çekim ekibimiz ile çekimin ne kadar süreceği, bütçesinin ne kadar olacağı gibi önemli detayları belirleyip bunları size yazılı teklif ile iletiyoruz. Tüm bu çekim fiyatını ve vaktini belirlememiz genellikle bir gün sürüyor, yani çekiminiz için tüm detaylara ulaşmanız çok kısa bir süreye tekabül ediyor.

Bu sayfada gördüğünüz örnekler dışındaki çekimleri Ürün Fotoğraf Çekimi sayfamızda görebilirsiniz.

Özenle çektiğimiz dekupe ürün fotoğraf çekimi galerimize göz gezdirip, aşağıdaki formdan hemen bir teklif alın!


Hızlı Bilgi ve Teklif Almak İçin

  Hızlı Bilgi / Çekim Teklifi Alın

   Instagram Hesabımız

   Yıllarca yurtdışında kazandığı tecrübeyle Türkiye giyim sektörüne giriş yapan markamız için güzel modellerimizle çok havalı fotoğraflar çektik 📸⁠
   .⁠
   .⁠
   .⁠
   .⁠
   .⁠
   .⁠
   .⁠
   .⁠
   #luxproduksiyon #luxprodüksiyon #sonyalpha #sonyalphatr #sony #ürünfotoğrafçekimi @newces #⁠
   #fashiontrends #fashionphotographer #outfitinspo #womensfashion #modafotoğrafçısı #modafotoğrafçekimi #modatasarımcısı
   ...

   16 0

   Yıllarca yurtdışında kazandığı tecrübeyle Türkiye giyim sektörüne giriş yapan markamız için güzel modellerimizle çok havalı fotoğraflar çektik 📸⁠
   .⁠
   .⁠
   .⁠
   .⁠
   .⁠
   .⁠
   .⁠
   .⁠
   #luxproduksiyon #luxprodüksiyon #sonyalpha #sonyalphatr #sony #ürünfotoğrafçekimi @newces #⁠
   #fashiontrends #fashionphotographer #outfitinspo #womensfashion #modafotoğrafçısı #modafotoğrafçekimi #modatasarımcısı
   ...

   35 5

   Yıllarca yurtdışında kazandığı tecrübeyle Türkiye giyim sektörüne giriş yapan markamız için güzel modellerimizle çok havalı fotoğraflar çektik 📸⁠
   .⁠
   .⁠
   .⁠
   .⁠
   .⁠
   .⁠
   .⁠
   .⁠
   #luxproduksiyon #luxprodüksiyon #sonyalpha #sonyalphatr #sony #ürünfotoğrafçekimi @newces #⁠
   #fashiontrends #fashionphotographer #outfitinspo #womensfashion #modafotoğrafçısı #modafotoğrafçekimi #modatasarımcısı
   ...

   34 0

   Tasarımcı Ahenk Hanım'ın kendi elleriyle üretip Fransa'da satışını gerçekleştirdiği şık takıları için beyaz fonda fotoğraf çekimi yaptık 📸💍⁠
   .⁠
   .⁠
   .⁠
   .⁠
   .⁠
   .⁠
   .⁠
   .⁠

   #jewellerylover #jewelrydesign #instajewelry #jewelleryaddict #jewellerygram #handmadejewellery #sony #sonyalpha #sonyalphatr #luxuruncekimi #takıfotoğrafçısı #ürünfotoğrafçısı #profesyonelfotoğrafçı #luxprodüksiyon #luxproduksiyon
   ...

   14 0

   Tasarımcı Ahenk Hanım'ın kendi elleriyle üretip Fransa'da satışını gerçekleştirdiği şık takıları için beyaz fonda fotoğraf çekimi yaptık 📸💍⁠
   .⁠
   .⁠
   .⁠
   .⁠
   .⁠
   .⁠
   .⁠
   .⁠

   #jewellerylover #jewelrydesign #instajewelry #jewelleryaddict #jewellerygram #handmadejewellery #sony #sonyalpha #sonyalphatr #luxuruncekimi #takıfotoğrafçısı #ürünfotoğrafçısı #profesyonelfotoğrafçı #luxprodüksiyon #luxproduksiyon
   ...

   19 2

   Tasarımcı Ahenk Hanım'ın kendi elleriyle üretip Fransa'da satışını gerçekleştirdiği şık takıları için beyaz fonda fotoğraf çekimi yaptık 📸💍⁠
   .⁠
   .⁠
   .⁠
   .⁠
   .⁠
   .⁠
   .⁠
   .⁠

   #jewellerylover #jewelrydesign #instajewelry #jewelleryaddict #jewellerygram #handmadejewellery #sony #sonyalpha #sonyalphatr #luxuruncekimi #takıfotoğrafçısı #ürünfotoğrafçısı #profesyonelfotoğrafçı #luxprodüksiyon #luxproduksiyon
   ...

   17 0

   Takı tasarımcısı Ahenk Hanım'ın kendi elleriyle ürettiği muhteşem takılarına layık bir dekorlu fotoğraf çekimi gerçekleştirdik 💍⁠


   .⁠
   .⁠
   .⁠
   .⁠
   .⁠
   .⁠
   .⁠
   .⁠⁠
   #jewellerylover #takıtasarımı #instajewelry #jewelleryaddict #jewellerygram #handmadejewellery #sony #sonyalpha #sonyalphatr #luxuruncekimi #takıfotoğrafçısı #ürünfotoğrafçısı #profesyonelfotoğrafçı #luxprodüksiyon #takıtasarımcıları
   ...

   9 0

   Takı tasarımcısı Ahenk Hanım'ın kendi elleriyle ürettiği muhteşem takılarına layık bir dekorlu fotoğraf çekimi gerçekleştirdik 💍⁠

   .⁠
   .⁠
   .⁠
   .⁠
   .⁠
   .⁠
   .⁠
   .⁠

   #jewellerylover #jewelrydesign #instajewelry #jewelleryaddict #jewellerygram #handmadejewellery #sony #sonyalpha #sonyalphatr #luxuruncekimi #takıfotoğrafçısı #ürünfotoğrafçısı #profesyonelfotoğrafçı #luxprodüksiyon #luxproduksiyon
   ...

   10 0

   Takı tasarımcısı Ahenk Hanım'ın kendi elleriyle ürettiği muhteşem takılarına layık bir dekorlu fotoğraf çekimi gerçekleştirdik 💍⁠


   .⁠
   .⁠
   .⁠
   .⁠
   .⁠
   .⁠
   .⁠
   .⁠

   #jewellerylover #jewelrydesign #instajewelry #jewelleryaddict #jewellerygram #handmadejewellery #sony #sonyalpha #sonyalphatr #luxuruncekimi #takıfotoğrafçısı #ürünfotoğrafçısı #profesyonelfotoğrafçı #luxprodüksiyon #luxproduksiyon
   ...

   9 3

   Müşterimizin ürettiği muhteşem takılarına layık şık bir çekim gerçekleştirdik 💍⁠


   .⁠
   .⁠
   .⁠
   .⁠
   .⁠
   .⁠
   .⁠
   .⁠

   #jewellerylover #jewelrydesign #instajewelry #jewelleryaddict #jewellerygram #handmadejewellery #sony #sonyalpha #sonyalphatr #luxuruncekimi #takıfotoğrafçısı #ürünfotoğrafçısı #profesyonelfotoğrafçı #luxprodüksiyon #luxproduksiyon
   ...

   27 0

   Müşterimizin ürettiği muhteşem takılarına layık şık bir çekim gerçekleştirdik 💍⁠


   .⁠
   .⁠
   .⁠
   .⁠
   .⁠
   .⁠
   .⁠
   .⁠

   #jewellerylover #jewelrydesign #instajewelry #jewelleryaddict #jewellerygram #handmadejewellery #sony #sonyalpha #sonyalphatr #luxuruncekimi #takıfotoğrafçısı #ürünfotoğrafçısı #profesyonelfotoğrafçı #luxprodüksiyon #luxproduksiyon
   ...

   19 0

   Müşterimizin ürettiği muhteşem takılarına layık şık bir çekim gerçekleştirdik 💍⁠
   .⁠
   .⁠
   .⁠
   .⁠
   .⁠
   .⁠
   .⁠
   .⁠

   #jewellerylover #jewelrydesign #instajewelry #jewelleryaddict #jewellerygram #handmadejewellery #sony #sonyalpha #sonyalphatr #luxuruncekimi #takıfotoğrafçısı #ürünfotoğrafçısı #profesyonelfotoğrafçı #luxprodüksiyon #luxproduksiyon
   ...

   15 0

   Londra merkezli takı markamız için yaptığımız takı ürün çekimlerimizden. Işıltılı ve detayları gösteren fotoğraflar için profesyonel ekibimize hemen başvurun!

   .
   .
   .
   #jewelryshooting #profesyoneluruncekimi #takicekimi #burakbulutfotografatolyesi
   ...

   9 0

   Londra merkezli takı markamız için yaptığımız takı ürün çekimlerimizden. Işıltılı ve detayları gösteren fotoğraflar için profesyonel ekibimize hemen başvurun!

   .
   .
   .
   #jewelryshooting #profesyoneluruncekimi #takicekimi #burakbulutfotografatolyesi
   ...

   9 0

   Londra merkezli takı markamız için yaptığımız takı ürün çekimlerimizden. Işıltılı ve detayları gösteren fotoğraflar için profesyonel ekibimize hemen başvurun!

   .
   .
   .
   #jewelryshooting #profesyoneluruncekimi #takicekimi #burakbulutfotografatolyesi
   ...

   10 0

   Bilgi Dolu Youtube Kanalımız

   Burak Bulut Youtube