Beyaz Fonda Takı Çekimlerimiz

Beyaz Fon Kozmetik & Bakım Ürünü Çekimlerimiz

Beyaz Fonda/ Hayalet Manken Tekstil Ürünü Çekimlerimiz

Diğer Sektörlerden Beyaz Fon Çekimlerimiz

360 Derece Videolarımızı Gördünüz Mü?

Referanslarımızdan

Fotoğrafçı
This error message is only visible to WordPress admins
Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.

Dekupe Ürün Çekimi Neden Gereklidir?

Arka plan, fotoğraf çekimlerinde düşünülmesi gereken önemli bir parçadır. Beyaz arka planlar da sosyal medya ve online satış markaları için harikadır. Ürününüzü en doğru şekilde yansıtmak ve müşteriye sunmak için dekupe fotoğraf çekimi yaptırmanız çok önemlidir. Fotoğraflarınızı bir katalog veya benzeri tanıtım yerlerinde kullanacaksanız dekupe ürün çekiminizin olması zorunludur. Web sitesi için ürün fotoğraf çekimi için modelli fotoğraf çekimi veya dekorlu fotoğraf çekimi de isteseniz bunlarla birlikte dekupe ürün çekimi fiyatları konusunda bilgi alıp destekleyici şekilde yaptırmanız iyi olur.

Dekupe etmek ne demek, Dekupe Çekim Nasıl Yapılır?

(Öncelikli Güncelleme: Tüm dünyada etkisini sürdüren Pandemi günleri sebebiyle, sağlık açısından korunaklı stüdyomuzda çekim yapmak için, ürünlerinizi çalışma alanınızdan teslim alıp aynı şekilde teslim edebiliriz. Yaptığımız çekimleri online izleyebilirsiniz veya size temin edeceğimiz maske ve eldivenle stüdyomuzda çekimlerimize eşlik edebilirsiniz.)

dekupe ürün çekimi

Dekupe Çekim Nedir?

Dekupe Ürün Çekimi , ürününüzün dijital düzenleme ile arka plan kalabalığından sıyrılarak sunulmasıdır. Neden buna ihtiyaç var diye sorarsanız, eskiden kataloglarda, dergi reklamlarında ürünü kesip farklı dekorlara, farklı renkli zeminlere koymak için kesin gerekiyordu. Günümüzde ise bu tarz tasarım anlayışından uzaklaşıldı, çoğunlukla e-ticaret siteleri ve kataloglarda beyaz fonda ürün çekimi tercih ediliyor. Dolayısıyla eğer size ürünü fondan sıyırıp özel bir tasarımda kullanmayacaksanız, tek istediğiniz temiz beyaz fonda ürününüzü göstermek ise dekupe yaptırmayın, çünkü dekupe ürün çekimi ürününüze zarar verme ihtimali, ek zaman ve ek maliyet demektir. Beyaz fonda ürün fotoğrafı çektirirken doğru aydınlatmayla beyaz arka fonlu ve ürünün doğal gölgeleriyle çekimi tavsiye ediyoruz.

Dekupe ürün çekimi için arka plan doğru aydınlatılmalı, arka plana verilecek fazla ışık sebebiyle ürünün kenarlarında yoğun ışıktan dolayı detay kaybı olmamalıdır. Size sadece beyaz arka planda ürün fotoğrafları gerekiyorsa ve fotoğrafçınız işi biliyorsa beyaz fon fotoğraf çekimi yaparak,  doğru ışığı kullanarak dekupe yapmadan, dekupenin objenin kenarlarında yaptığı zararı görmeden ürününüz bembeyaz fonda öne çıkarabilir. Buna benzer beyaz fonda dekupesiz güzel örnekler aşağıdaki fotoğraf galerimizde mevcut. Unutmayın teknik bilgisi eksik fotoğrafçı buna gerek olmamasına rağmen, beyaz fonda istediğiniz fotoğrafları da dekupe yapmak isteyecek ve boşu boşuna zaman ve kalite kaybına uğrayacaksınız. Farklı fonlara yerleştirmek için dekupe ürün çekimi zaruri ihtiyaçsa da, doğal ve kayıpsız bir dekupe için photoshop vb dijital düzenleme uygulamalarında profesyonel olmayı gerektirir.

kozmetik ürün çekimi istanbul

Dekupe ve beyaz fon ürün fotoğrafçılığı e-ticaret için de çok önemlidir çünkü bazı e-ticaret siteleri ana görsel olarak fotoğrafın beyaz fon olmasını zorunlu tutar. LUX Fotoğraf Video Prodüksiyon olarak  yaptığımız Trendyol, Amazon Ürün Fotoğraf Çekimi ve Video Çekimlerimizi inceleyebilirsiniz.

Dekupe Ürün Çekimi Neden Gereklidir?

Ürünleriniz için elbette dekorlu ürün çekimi ve modelli ürün çekimi çok önemlidir ancak ürünü en net şekilde yansıtmak için beyaz fon ürün çekimi olmazsa olmazdır. Amazon gibi ünlü e-ticaret sitelerinde ana fotoğraf her zaman beyaz fon fotoğraf çekimi veya dekupe ürün çekimi olur. Bu şekilde sitede gezinen herkes ürünü en net şekilde algılayabilir. Ürününüzün diğer ürünlerden fark yaratmasını istiyorsanız bunu da dekupe ürün çekiminizin kalitesi belirler. En kaliteli dekupe ürün çekimleri için örneklerimizi aşağıdan inceleyebilir, iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Dekupe Ürün Çekimi / Beyaz Fon Fotoğraf Çekimi için en önemli 4 nokta:

1 ) Dekupe Ürün Çekiminde Ürün Fotoğrafçısı

LUX Fotoğraf Video Prodüksiyon olarak sektörde 2005’ten itibaren İstanbul merkezli ürün çekimleri yaparak yerimizi belli ediyoruz. Aynı zamanda ürün fotoğrafçılığı, portre fotoğrafçılığı, stüdyo fotoğrafçılığı hakkında eğitimler vererek sektördeki eksik bilgileri de tamamlıyoruz. Burak Bulut ,Sony Imaging Türkiye ve Avrupa Marka Elçisi olarak bilgilerini birçok şekilde ülkedeki fotoğrafçılara aktarıyor.

Atölyemizdeki profesyonel fotoğrafçılar, 4-16 yıl deneyimli ve farklı fotoğrafçılık alanlarında ( ürün, portre vs.) uzmanlaşmışlardır. Fotoğrafçılarımız, atölyemizin son teknoloji ekipmanlarını kullanıp çekimlerinizi en güzel şekilde gerçekleştirecektir. Çekimlerde fotomodel gerekirse anlaşmalı olduğumuz ajanslar ile yerli veya yabancı model ayarlayabiliriz. Aynı zamanda saç, makyaj ve styling desteği için de profesyoneller kiralayabiliriz.

beyaz fon ürün fotoğraf çekimi

2 ) Beyaz Fon Fotoğraf Çekiminde Kullandığımız Ekipmanlar

Beyaz fon –  dekupe ürün çekimi için en iyi fotoğraf makinesi diyebileceğimiz, atölyemizde teknolojinin getirdiği son noktadaki kameraları kullanıyoruz. 2022 yılı için 61 megapiksel, 42.4 megapiksel ve 36 megapikselli üç fotoğraf makinemiz çekimlerinize hazır. Onun yanında alanının en iyisi mercekleri kullanıyoruz. İyi bir dekupe ürün fotoğraf çekimi için atlanmaması gereken bir diğer nokta da iyi ışıklar kullanmak. Burak Bulut danışmanlığında fotoğrafçılarımız 10’larca sürekli ışığımız ve son teknoloji paraflaş, sayısız ışık şekillendiricisi kullanarak ürününüzü en iyi ve en doğru şekilde göstererek dekupe ürün çekimini yapıyor. Son olarak dekupe ürün fotoğraflarının doğru renkte teslim edilmesi için renk kalibrasyon sistemi ve ona uygun monitörlerde dijital düzenlemesi yapılarak sizinle teslim için konuştuğumuz tarihte teslim ediyoruz.

3 ) Dekupe Ürün Fotoğraf Çekimi İçin Stüdyomuz

Yukarıda da sözünü ettiğimiz gibi Pandemi sebebi ile isterseniz çalışma alanınızdan hiç ayrılmayıp ürünlerinizi bize kargo ile yollayabilirsiniz veya bulunduğunuz yerden gelip alabiliriz. Ancak tabii ki stüdyomuza maske, mesafe ve hijyen kuralları doğrultusunda her zaman bekleriz. Fotoğraf Stüdyomuz İstanbul’un merkez konumlarından biri olan Levent’te metroya 6 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Ürünleriniz taşınamayacak boyut ve ağırlıklarda ise çalışma alanınıza profesyonel stüdyo kurulumu yapabilir, profesyonel fotoğraf çekimimizi gerçekleştirebiliriz. Bir depo benzinle 12 saat yeten jeneratörlerimiz sayesinde istediğiniz bir dış mekanda profesyonel fotoğraf çekimi yapabiliriz.

4) Dekupe Ürün Fotoğraf Çekimini Nasıl Gerçekleştiriyoruz?

Yukarıda da dediğimiz gibi dekupe ürün çekimi, ürünün arka planlardan dijital platformlarda alınma işlemidir. Yani aslında dekupe ürün çekimi sırasında ürün dekupe yapılamaz çekim sonrası işlemler ile ürün dekupeli hale getirilir. Beyaz fonda çektiğimiz bu ürünlere Photoshop ve benzeri platformlar sayesinde profesyonel dekupe işlemi gerçekleştiriyoruz. LUX Fotoğraf Video Prodüksiyon olarak yola çıktığımız bu yolda 15 senedir yaptığımız dekupe ürün çekimi örneklerimizi inceleyebilir, fiyat teklifi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çekime başlamadan önce ürünlerinizin kaç açı çekileceği, dekupe ve ürün sayısı gibi kritik bilgileri sizlerle konuşup bu detayları belirliyoruz. Bunları öğrendikten sonra çekim ekibimiz ile çekimin ne kadar süreceği, bütçesinin ne kadar olacağı gibi önemli detayları belirleyip bunları size yazılı teklif ile iletiyoruz. Tüm bu çekim fiyatını ve vaktini belirlememiz genellikle bir gün sürüyor, yani çekiminiz için tüm detaylara ulaşmanız çok kısa bir süreye tekabül ediyor.

Bu sayfada gördüğünüz örnekler dışındaki çekimleri Ürün Fotoğraf Çekimi sayfamızda görebilirsiniz veya Instagram Hesabımızı ziyaret edebilirsiniz.

Özenle çektiğimiz dekupe ürün fotoğraf çekimi galerimize göz gezdirip, aşağıdaki formdan hemen bir teklif alın!

1- Kıyafetleriniz için doğru mankeni seçmek

Hayalet çekime başlamak için, ürüne uyan bir manken seçmek önemlidir, çünkü hayalet mankenler bir dizi boyut ve stildedir.

Şekil doğru değilse, giysileriniz gerektiği gibi sığmaz . Bu nedenle, çekim yapmak için elinizde çeşitli farklı mankenlerin olması yararlıdır. Ancak, herkesin elinde çeşitli hayalet mankenlere sahip olamayacağını anlıyoruz – bu nedenle stil iğneleri ve klipsleri önemlidir.

Doğru mankeni seçtikten sonra, kıyafetlerinizi mantıklı bir çekim sırasına göre toplayın – mankenleri ve parçaları değiştirmeye gerek kalmadan uygun olanları bir araya toplayın. Kendinizi tonlarca çabadan kurtaracak ve şekillendirme için daha fazla zaman tanıyacaksınız.

2-Hayalet mankeninizden hangi parçaları çıkaracağınızı seçin

İlk olarak, mankenin hangi modüllerini çıkarmak istediğinizi seçin. Örneğin bir blazer ceket çekilecekse astar e-ticaret mağazanızda sergilemek için çok önemli bir özellik olduğu için ‘V’ göğüs parçası çıkarılır.

Göğüs modülünü dikkatlice çıkarın. Giysinizin uzunluğuna bağlı olarak hayalet mankenin pelvis bölgesini çıkarmak da iyi bir fikirdir. Bunu yaparak, blazerinizin (veya gömleğinizin, elbisenizin vb.) altındaki astarı gösterebileceksiniz.

3-Mankeni giydir

Ardından, kollardan başlayarak, mankeni blazer (veya bu konuda seçtiğiniz herhangi bir giysi) ile nazikçe giydirin.

Omuzları düzeltin ve dikişlerin mankenin omuzlarıyla aynı hizada olduğundan emin olun. Kumaşta gözle görülür bir gerilme olmadığından emin olmak için zaman ayırın.

Şimdi astarın tamamen açıkta olduğunu göreceksiniz, sanki görünmez bir kişi giyiyormuş gibi.

hayalet manken çekimi

4-Giysinizi şekillendirin

Hayalet manken çekiminde sıra giydirmekte. Giysinin tam olarak uymadığı alanlar için, arka paneldeki şekillendirici pimleri bir arada kullanarak sıkılaştırın. Kağıt mendil ayrıca, vurgu yapmak istediğiniz alanları ‘yoğunlaştırmaya’ yardımcı olmak için inanılmaz derecede faydalıdır.

Blazer’ı şekillendirmek için biraz zaman ayırın, mankenin üzerine simetrik olarak oturduğundan ve gözle görülür bir kırışık olmadığından emin olun.

5-Giysiyi çekin

Aydınlatmanızı ve pozunuzu, herhangi bir rengi boğmadan blazer ceketin temel özelliklerini öne çıkaracak şekilde ayarlayın.

Ardından, lensinizi odaklayın ve yalnızca ceketi bir bütün olarak değil, aynı zamanda astarı ve dikişi de yakınlaştıran bir dizi çekim yapın. Yaratıcı olun – müşterilerinizin ne aradığını bilirsiniz.

hayalet manken çekimi

Ipuçları ve Püf noktaları

  • Giysileriniz seçtiğiniz manken için çok büyükse, daha şık ve vücuda oturan bir görünüm elde etmek için arkada ve koltuk altı bölgesinin altında şekillendirici iğneler kullanın.

  • Doldurulması veya vurgulanması gereken alanları ‘doldurmak’ için krep kağıdı kullanın .

  • Parça değiştirme ve parça değiştirmeden zaman kazanmak için kıyafetlerinizi her bir mankene nasıl uyduklarına göre ayırın.

Profesyonel bir hayalet manken çekimi istiyorsanız LUX Fotoğraf Video Prodüksiyon olarak buradayız!  Hayalet manken fiyatları, hayalet manken çekimi fiyat için Bize kolayca ulaşabilirsiniz.