Dekupe Ürün Çekimi Ne Demek, Bir Zararı Var mı?

(Öncelikli Güncelleme: Yaşadığımız Covid-19 günleri sebebiyle, hijyen kurallarına azami uyduğumuz stüdyomuzda, ürünlerinizi iş yerinizden teslim alıp işyerinize teslim edebiliriz. Çekimlerimizi online izleyebilirsiniz ya da size temin edeceğimiz maske ve eldivenle stüdyomuzda bize katılabilirsiniz.)

Dekupe Ürün Çekimi

Dekupe Ürün Çekimi , ürününüzün dijital düzenleme ile arkaplan kalabalığından sıyrılarak sunulmasıdır. Neden buna ihtiyaç var diye sorarsanız, eskiden kataloglarda, dergi reklamlarında ürünü kesip farklı dekorlara, farklı renkli zeminlere koymak için kesin gerekiyordu. Günümüzde ise bu tarz tasarım anlayışından uzaklaşıldı, çoğunlukla e-ticaret siteleri ve kataloglarda beyaz fonda ürün çekimi tercih ediliyor. Dolayısıyla eğer size ürünü fondan sıyırıp özel bir tasarımda kullanmayacaksanız, tek istediğiniz temiz beyaz fonda ürününüzü göstermek ise dekupe yaptırmayın, çünkü dekupe ürün çekimi ürününüze zarar verme ihtimali, ek zaman ve ek maliyet demektir. Beyaz fonda ürün fotoğrafı çektirirken , doğru aydınlatmayla beyaz fonlu ve ürünün doğal gölgeleriyle çekimi tavsiye ediyoruz.

Dekupe ürün çekimi için arkaplan doğru aydınlatılmalı, arka plana verilecek fazla ışık sebebiyle ürünün kenarlarında yoğun ışıktan dolayı detay kaybı olmamalıdır. Size sadece beyaz arkaplanda ürün fotoğrafları gerekiyorsa ve fotoğrafçınız işi biliyorsa beyaz fon fotoğraf çekimi yaparak,  doğru ışığı kullanarak dekupe yapmadan, dekupenin objenin kenarlarında yaptığı zararı görmeden ürününüz bembeyaz fonda öne çıkarabilir. Buna benzer beyaz fonda dekupesiz güzel örnekler aşağıdaki fotoğraf galerimizde mevcut. Unutmayın teknik bilgisi eksik fotoğrafçı buna gerek olmamasına rağmen, beyaz fonda istediğiniz fotoğrafları da dekupe yapmak isteyecek ve boşu boşuna zaman ve kalite kaybına uğrayacaksınız. Farklı fonlara yerleştirmek için dekupe ürün çekimi zaruri ihtiyaçsa da, doğal ve kayıpsız bir dekupe için photoshop vb dijital düzenleme uygulamalarında profesyonel olmayı gerektirir.

Dekupe Ürün Çekimi / Beyaz Fon Fotoğraf Çekimi için önemli 3 faktör:

1 ) Dekupe Ürün Çekimi Fotoğrafçısı

Burak Bulut Fotoğraf Atölyesi 2005’ten bu yana İstanbul merkezli reklam – katalog çekmenin yanında, 10 yılı aşkın süredir sektördeki profesyonel fotoğrafçılara ürün fotoğrafçılığı, portre fotoğrafçılığı, stüdyo fotoğrafçılığı üzerine eğitimler düzenleyip sektördeki eksik bilgileri tamamlıyor. Burak Bulut Sony Imaging Türkiye ve Avrupa Marka Elçisi olarak deneyimlerini çeşitli sunumlarla da ülkedeki fotoğrafçılara aktarıyor.

Atölyemizde Burak Bulut danışmanlığında 4-16 yıl deneyim aralığında farklı çekim türlerinde uzmanlaşmış fotoğrafçılarımız, atölye profesyonel ekipmanlarını kullanarak çekimlerinizi en iyi şekilde gerçekleştirecek. Çekimlerinizde fotomodel gerekirse, anlaşmalı ajanslarımızdan yerli, yabancı fotomodel, saç, makyaj, styling profesyonelleri de kiralayabiliyoruz.

2 ) Beyaz Fon Fotoğraf Çekiminde Kullandığımız Ekipman

Beyaz fon –  dekupe ürün çekimi için en iyi fotoğraf makinesi diyebileceğimiz, atölyemizde en yeni ve dünyanın en iyi kameralarını kullanıyoruz. 2020 için 61 megapiksel ve 42.4 megapiksel iki fotoğraf makinemiz çekimlerinize hazır. Onun yanında sınıfının en iyisi mercekleri kullanıyoruz. Tabi iyi bir dekupe ürün fotoğraf çekiminin gereklerinden bir diğeri iyi ışıklar kullanmak. Burak Bulut danışmanlığında fotoğrafçılarımız 10’larca son teknoloji paraflaş ve sürekli ışığımız, sayısız ışık şekillendiricisi kullanarak ürününüzün en iyi özelliklerini ortaya çıkarak dekupe ürün fotoğraf çekimlerini gerçekleştiriyor. Son olarak dekupe ürün fotoğraflarının doğru renkte teslim edilmesi için renk kalibrasyon sistemi ve ona uygun monitörlerde dijital düzenlemesi yapılarak size söz verdiğimiz tarihte teslim ediyoruz.

3 ) Dekupe Ürün Fotoğraf Çekimini Nerede Gerçekleştiriyoruz?

Yukarıda da değindiğimiz gibi Corona günleri sebebiyle arzu ederseniz iş yerinizden hiç çıkmayıp ürünleri bize kargolayabilirsiniz, yerinizden gelip alabiliriz ya da maske eldiven korunaklığıyla hijyen kurallarına uyan stüdyomuza gelebilirsiniz. Fotoğraf Stüdyomuz İstanbul’un merkezi lokasyonlarından Levent’te, Kanyon AVM – Levent Metro durağına 200 metre uzaklıkta. Eğer ürünleriniz stüdyomuza taşınamayacak nitelikteyse yerinizde profesyonel stüdyo kurulumu yaparak çekimi istediğiniz lokasyonda gerçekleştirebiliyoruz. Ve aklınızda bulunsun, bir depo benzinle 12 saat bize yeten jeneratörümüz, akülü paraflaş setlerimizle istediğiniz bir dış mekanda da çekimleri gerçekleştirebiliriz.

Dekupe Ürün Çekimi – Beyaz Fon Fotoğraf Çekimi Fiyatları

Ürününüzün kaç açı çekileceği, nasıl bir zemin-arkaplan kullanılacağı, dekupe sayısı, gerekiyorsa fotomodel ihtiyacını belirleyerek çekim vakti ve naktini size en kısa sürede, çoğunlukla 1 iş günü içinde tüm detayların olduğu yazılı teklifle iletiyoruz. En ucuz dekupe ürün çekimi yapacak yeri arıyorsanız, başınıza gelecekler konusunda iki kez düşünün. Bizim fiyatlarımız uygun diyebiliriz, sık sık çekim yaptığımız için, sektörde deneyimsiz ya da doğru ekipmanları kullanamayan fotoğrafçılara nazaran bile fiyatlarımız makul düzeyde :)

Bu sayfada gördüğünüz örnekler dışındaki çekimleri Ürün Fotoğraf Çekimi sayfamızda görebilirsiniz.

Özenle çektiğimiz dekupe ürün fotoğraf çekimi galerimize göz gezdirip, aşağıdaki formdan hemen bizden bir teklif alın!


Hızlı Bilgi ve Teklif Almak İçin