Dekorlu Ürün Çekimi Örneklerimiz

Dekorlu Takı Videosu Örneklerimiz

Diğer Sektörlerden Dekorlu Ürün Videosu Örneklerimiz

Referanslarımızdan Bazıları

Fotoğrafçı
This error message is only visible to WordPress admins
Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.

Dekorlu Ürün Fotoğraf Çekimi ve E-Ticaret

Dekorlu ürün fotoğraf çekimi, ürününüzü bir yaşam tarzının parçası olarak bağlam içinde gösteren bir ürün fotoğrafçılığı biçimidir. Amazon gibi bazı e-ticaret platformları da ürün fotoğraflarınızın beyaz bir arka plana karşı çekilmesini gerektirir, ancak birçok işletme, müşterilerinin ürünlerini kullanarak bir yaşam tarzını görselleştirmelerine yardımcı olmak için dekorlu ürün fotoğraf çekimini kullanır. Big Commerce tarafından yürütülen bir araştırma, online alışveriş yapanların %78’inin ürünleri hayata geçirmek için fotoğraflar istediğini gösteriyor. Bu, müşterilerden gelen daha yaratıcı dekorlu ürün fotoğraf çekimi için bir istek olduğunu gösterir ve bu nedenle dekorlu ürün fotoğraf çekimi e-ticaret işiniz için oldukça faydalı olabilir.

İnternette sıkça sorulan ”Ürün çekimi nedir?” , ”Ürün çekimi nasıl yapılır?” gibi soruların cevapları bizde! LUX Fotoğraf Video Prodüksiyon olarak e-ticaret ürün fotoğraf çekimi konusunda oldukça tecrübeliyiz. Siz de ürünleriniz için Trendyol, Amazon Ürün Fotoğraf Çekimi ve Video Çekimi düşünüyorsanız buradayız!

1. Dikkat Çeker.Benzersiz ve yaratıcı bir profesyonel ürün çekimi, kalabalığın arasından sıyrılacak ve hedef kitlenizin ilerlemeyi durdurup sizi fark etmesini sağlayacaktır.

2. Saniyeler İçinde Güvenilir Bir Çözümü Teşvik Eder .Ürününüz bir sorunu çözebilir veya bir hayatı değiştirebilirse: gösterin. Bu, potansiyel müşterilere ürününüze ihtiyaçları olduğunu iletir – tek kelime etmeden. Ayrıca, dekorlu ürün fotoğraf çekiminin net bir anlatımı ve net bir çözümü varsa, müşterilerinize bir satın alma yapmak için ihtiyaç duydukları her şeyi verdiğiniz için müşterilerinizde güven oluşturur.

dekorlu ürün fotoğraf çekimi

3. Etkileşimi Arttırır. Sosyal medyanın e-ticaretin giderek daha önemli bir parçası haline geldiği dijital bir çağda yaşıyoruz. Feed’lerimizde ürün resimlerini paylaşan ürün reklamlarını veya etkileyicileri görmek nadir değildir. Tüketicilerin, sosyal medya kanallarında dekorlu ürün fotoğraf çekimi içeren içeriği paylaşma olasılığı 40 kat daha fazladır. Çekici bir yaşam tarzı imajı hızlı bir şekilde beğeniler, yorumlar ve paylaşımlar kazanacaktır – bunlardan ne kadar fazlasına sahipseniz, birisinin ürünlerinize veya hizmetinize göz atma ve satın alma yapma olasılığı o kadar yüksek olur. İnsanların %60’ı Instagram’da yeni ürünler keşfettiklerini söylüyor ve her gün 200 milyondan fazla kullanıcı bir markayı ziyaret ediyor. ‍

4. Fark Yaratır ve Satışları Arttırır.

 İyi yaşam dekorlu ürün fotoğraf çekimi, potansiyel müşterilerin beyninde kalır ve onları harekete geçmeye teşvik eder – o anda ve orada veya daha sonra. İnsanların %54’ü Instagram’da o anda veya bir ürün gördükten sonra alışveriş yaptı ve %75’i bir gönderiden ilham aldıktan sonra harekete geçtiğini söyledi. Şimdi açık olmalı ama tekrar etmekte fayda var: iyi içerik satar. Instagram için ürün fotoğraf çekimi çok önemlidir , en güzel dekorlu ürün fotoğraf çekimi için Instagram‘dan bizi takip edebilir, hemen iletişime geçebilirsiniz. 

Dekorlu Ürün Fotoğraf Çekimini Nasıl Gerçekleştiriyoruz?

Evde ürün fotoğrafı çekmek veya cep telefonu ile ürün çekimi yapmak bazen satışlarınız için yeterli olmayabilir. Çünkü ürünlerinizi daha iyi göstermek ve müşterilerin ilgisini çekmek için ürünlerinizi profesyonel fotoğrafçılara bırakmanız gerekir. Dekorlu ürün fotoğraf çekimi için dikkat ettiğimiz belirli maddeleri aşağıda sizler için sıraladık. 

1) Markanızı tanıyoruz.

Ürün fotoğraf çekimimizi genel olarak markanızın duruşunu, tarzınızı anlayarak gerçekleştirmek gerçekten önemli. Markanız, işinizi nasıl yansıtıyor? Renk seçimini neye göre yaptınız? Bu faktörlerin tümü, dekorlu ürün fotoğraf çekimi için kullandığımız dekorlara ve zeminlere dahil edilebilir. Böylece markanız kendinizi göstermek için kullanacağınız bütün platformlarda en güzel şekilde bulunabilir.

2) Hedef kitlenizi tanıyoruz.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise ürünlerinizin kime hitap ettiğini bilmenizdir. Ayrıca ürünleriniz lüks bir durumda mı yoksa bütçe dostu mu? Ürünleriniz belirli bir yaş aralığına mı hitap ediyor yoksa bir ilgi alanına sahip bir topluluğa mı? Bunun gibi soruları cevaplayarak hedef kitlenizi belirlemek dekorlu ürün fotoğraf çekimi için gerçekten önemlidir. Bu detayları da bize iletirseniz, hedef kitlenize hitap edecek fotoğraflar çekmemizi sağlayacak ve satışlarınızı arttıracak görüntülerin ortaya çıkmasına yardımcı olacaktır.

takı ürün çekimi

3) Moodboard oluşturuyoruz.

Yukarıda bahsettiğimiz iki detayı da sizinle konuştuktan sonra dekorlu ürün fotoğraf çekimi için bir moodboard oluşturuyoruz (Pinterest moodboard için çok iyidir!) bu nasıl bir çekim gerçekleştireceğimize ve neyi isteyip istemediğinize karar vermenize yardımcı olacaktır. Başlamanız için çeşitli Pinterest panolarımız var, bir göz atın. Bu, dekorlu ürün fotoğraf çekimi için arka planlar, aksesuarlar ve düzenlemeler konusunda kafamızda bir şeylerin belirlenmesinde yardımcı olur.

4) Dekorları belirliyoruz.

Çektiğimiz fotoğraflar için doğru aksesuarları seçmek zor olabilir ama dekorlarımızda ürününüz ile ilgili bir şeyler anlatmayı sağlayacak öğeler bulmayı en iyi şekilde sağlayabiliyoruz. Örneğin, dekorlu ürün fotoğraf çekimi için ürününüzden bazı ham maddeleri dekorumuza ekleyebilir veya ürününüzde hedef kitlenizi çekmek istediğiniz temel öğeler varsa bunları vurgulayan şeyler yapabiliriz. Resimlerinizde bütünlüklü bir görünüm yaratmak için, aksesuarları sade veya markanız için kullandığınız renklerde tutun. Ayrıca genel olarak büyük aksesuarlar, müşterilerin dikkatini üründen uzaklaştırdığı için tercih edilmemelidir.

5) Arka planı belirliyoruz.

Kullanmayı seçtiğiniz arka plan, aksesuarlar kadar önemlidir. Renkli karton ve kağıtlar kullanarak arka planınızı gayet sade tutabilir veya ahşap, mermer, kumaş, duvar kağıdı gibi farklı dokulu yüzeylerle çekim yapabiliriz. Önemli olan arka planın üründen daha çok dikkat çekmemesidir. Bunu sağladıktan sonra arka planlar kendi tarzınızı yaratmanıza yardımcı olur ve ürününüzün ne ile ilgili olduğunu anlatmaya katkıda bulunur. Dekorlu ürün fotoğraf çekimi için ürününüze uymayan, çok desenli ve çakışan renkli arka planlardan kaçınmak gerekir.

Tüm bu detaylara dikkat ettikten sonra dekorlu ürün fotoğraf çekimi için hepsini harmanlayıp profesyonel stüdyo kurulumumuz eşliğinde dekorlu ürün çekimimizi gerçekleştiriyoruz. Ekibimizdeki tüm profesyonel fotoğrafçılar çok güzel dekorlu ürün fotoğraf çekimleri gerçekleştiriyor. Bu çekim örneklerimizi aşağıdan inceleyebilirsiniz.

takı çekimi İstanbul