Konu dekorlu ürün fotoğrafları olduğunda, stil çok önemli bir rol oynar. Stilinizi nasıl seçeceğiniz ürününüzü güzelleştirip ortaya çıkartır, ancak aynı zamanda dikkati ürününüzden uzaklaştırabilir de.

Ürünlerinizin profesyonel fotoğraflarının olması çok önemlidir ve bunu sadece söylememiz gerektiği için söylemiyoruz. Harika bir ürün yaratmak için çok fazla zaman ve emek harcadıysanız neden kötü bir fotoğraf çekimi ile onu daha az satasınız ki? Müşteriler kaliteli fotoğraf görmek ister sizler de uygun fiyatlı çekim yaptırmak istersiniz. İyi dekorlu ürün fotoğrafları sizi öne çıkarır, e-ticaret sitenizin daha profesyonel görünmesine yardımcı olur.  İşte sizin için LUX Fotoğraf Video Prodüksiyon’nin çektiği fotoğraf eşliğinde dekorlu ürün fotoğrafları çekmek için 6 ipucu!

dekorlu ürün fotoğraf çekimi

dekorlu ürün fotoğrafları

1. Markanız

Genel olarak marka tarzınızı düşünmek ve bunu dekorlu ürün fotoğrafçılığınıza dahil etmek gerçekten önemlidir. Markanız işiniz hakkında ne diyor? Hangi renkleri markanızı temsil ediyor? Bu faktörlerin tümü, ürün çekimleriniz için kullandığınız sahne ve arka planlara dahil edilebilir ve markanızı ürünlerinizi tanıtmak için kullandığınız tüm platformlara taşımanıza yardımcı olur. Çektirdiğiniz ürün fotoğrafları, markanızın tarzından uzak olursa kararsız ve anlaşılmaz bir imaj çizersiniz. Fotoğraflarınızı çekerken ürünlerinizin satışında kullandığınız renkleri ve stili kullanmaya özen gösterin. Örneğin markanızda siyahın asilliğini kullanıyorsanız daha sert ışıkla çekilmiş fotoğraflara yönelebilirsiniz veya markanızda beyazın saflığını tercih ediyorsanız daha temiz, gün ışığına yakın ışıklarla çekilmiş fotoğraflar kullanabilirsiniz

dekorlu ürün fotoğraf çekimi

2. Hedef Kitleniz

Ayrıca ürünlerinizin kime hitap etmesini istediğinizi de düşünmeniz gerek. Lüks bir ürün mü yoksa daha bütçe dostu bir şey mi satıyorsunuz? Belirli bir yaş aralığını mı yoksa belirli bir ilgi alanına sahip bir grup insanı mı hedefliyor? Hedef kitlenizi belirlemek gerçekten önemlidir ve bu, o insanlara hitap edecek ve daha fazla satışla sonuçlanacak fotoğraflar oluşturmanıza yardımcı olur! Bu durum Instagram ürün fotoğraf çekimi için de çok önemlidir.

Dekorlu Ürün Çekimi

3. Fikir Panosu

Yukarıdaki iki noktayı düşündükten sonra bir fikir panosu (mood board) oluşturabilir (Pinterest bunun için çok kullanışlıdır!) ve referans görüntüleri bir araya getirmeye başlayabilirsiniz. Bu, resimleriniz için arka planlar, aksesuarlar ve düzenlere karar vermenize yardımcı olacaktır.

Fotoğrafçılar bile fikirlerini üretmekte zorlanabilir. Pinterest gibi platformlardan çekmek istediğiniz ürüne ait yüzlerce ürün bulabilirsiniz. Aynı zamanda böyle platformlarda styling için kendin yap videolarını da kolaylıkla bulabilirsiniz. Bu tarz video ve fotoğraflara bakmak sizin hayal gücünüzü ve yenilikçi bakış açınızı geliştirir, fotoğraf çekimlerinde çekeceğiniz ürün için farklı dekorlar kullanmanız için zihninizi geliştirir.

Dekorlu Ürün Çekimi

4. Aksesuarlar

Fotoğraflarınız için doğru aksesuarları seçmek zor olabilir, ancak ürününüz hakkında bir hikaye anlatmaya yardımcı olacak öğeleri dahil etmeyi ihmal etmeyin. Öğeyi oluşturmak için kullandığınız araçlardan bazılarını ekleyebilir veya hedef kitlenizi çekmek istediğiniz temel özellikleri vurgulayan öğeleri seçebilirsiniz. Dekorlu ürün fotoğraflarınızda uyumlu bir görünüm oluşturmak için aksesuarların rengini pastel tonlarda veya markanızın renklerinde tutun. Ölçeği de unutmayın! Genel olarak dikkati ürününüzden uzaklaştırmamaları için küçük aksesuarlar seçmek daha iyi olur.

Aksesuar seçimini ürünün içeriğine, kullanım alanına uygun yapmaya özen gösterin. Örneğin, limonlu bir kolonya çekiminde kolonyanın yanına kesilmiş bir limon koymak ürünün içeriğini daha iyi anlatıp fotoğrafınızı güzelleştirir.

dekorlu ürün

5. Arka Plan

Kullanmayı seçtiğiniz arka plan, sahne dekorları kadar önemlidir. Arka planı renkli kağıtlarla gerçekten basit tutabilir veya kumaş, ahşap veya duvar kağıdı örnekleri gibi farklı dokulu yüzeylerle denemeler yapabilirsiniz. Dikkati ürününüzden uzaklaştırmadığı sürece, arka plan seçimi ürününüzün neyle ilgili olduğunu yansıtmanıza gerçekten yardımcı olabilir. Ürününüze uymayan veya ürününüzle çakışan renkler, çılgın desenler veya konumlardan kaçının.

Aksesuar seçiminde olduğu gibi arka plan seçiminde de ürüne uygun seçimler yapmaya özen gösterin. Örneğin, deri bir cüzdan çekiminde arka plana tahta koymak ürünü daha iyi anlatır. Aynı zamanda arka plan seçiminin markanızın tarzına da uygun olmasına dikkat edin. Saf ve temiz bir izlenim yaratmak isteyen bir markaysanız beyaz arka planlar kullanmak gerekir veya siyahın asilliğini kullanıyorsanız daha koyu arka planlar tercih etmeniz doğru olur.

dekorlu ürün fotoğrafı

6. Kompozisyon

Dekorlu ürün fotoğraflarını şekillendirmek söz konusu olduğunda insanların uğraştığı temel şeylerden biri dengeli bir kompozisyon oluşturmaktır. Ürününüzü kompoziyonun ortasına yerleştirmeyi deneyin (Üçler Kuralı, gözün doğal olarak fotoğrafın alt kısmından yaklaşık 2/3 yukarıda olan alana çekildiğini söyler) ve ürünün etrafında biraz boşluk bırakın, böylece kalabalık durmaz. Ardından, aksesuarlarınızı eklemeye başlayabilirsiniz – bunları çekiminizin arka planına ve ön planına yerleştirmeyi deneyin (veya düz bir şekilde çekim yapıyorsanız, en iyi göründüğü yeri görmek için aksesuarları farklı yerlere koymayı deneyin). Gözü ürüne yönlendirmek için aksesuarları önde gelen çizgiler olarak kullanın.

Dekorlu Ürün Çekimi

Sonuç

Beyaz fonda ürün çekimi dışında dekorlu ürün fotoğraflarınızın genel görünümünü geliştirmek için zaman ayırarak, e-ticaret siteniz ve pazarlama malzemeleriniz için tutarlı bir görünüm oluşturabilirsiniz. Bu, başlı başına bir markalaşma yöntemidir ve sitenizin tüm platformlarda müşterileriniz tarafından tanınmasını sağlar.

Konu dekorlu ürün fotoğrafları çekmeye geldiğinde kendinize güvenmiyorsanız, minimalist olun! Farklı şeylerle deneyler yapın ve neyin işe yarayıp neyin yaramadığını görün. Ayrıca yardım istemekten de korkmamalısınız. Bize göre, dekorlu ürün fotoğraf çekiminde, siz ve fotoğrafçınız arasında bir işbirliği olmalıdır. Size yardımcı olmak için farklı bir çift göze sahip olmak her zaman harikadır. Daha önce aklınıza gelmeyen bir şeyi önerebilirler, ortaya hayal bile edemediğiniz derecede harika fotoğraflar çıkartabilirler.

LUX Fotoğraf Video Prodüksiyon, 17 yıllık tecrübesiyle ürünlerinizi daha iyi tanıtabilmeniz için dekorlu ürün fotoğraf çekimi yapıyor. Ayrıntılı bilgi, e-ticaret ürün fotoğraf çekimi fiyatları ve randevu almak için bize bilgi@luxproduksiyon.com e-posta adresinden ulaşabilirsiniz. Günün her saati hizmetinizde olan Whatsapp Hattımız aracılığıyla bizimle doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

Kaynak: https://www.hollybooth.com/how-to-style-product-photos