Modelli Moda- Tekstil Fotoğraf Çekimlerimiz
Ev- Tekstil  Ürün Çekimlerimiz
Katalog Fotoğraf Çekimi Örneklerimiz
Lookbook Fotoğraf Çekimi Örneklerimiz

Referanslarımızdan Bazıları

Moda Çekimi / Tekstil Ürünü Videolarımız

Moda & Tekstil Çekimlerimizden Backstage’ler

Fotoğrafçı

Modada fotoğrafçılığın yeri

Ürün fotoğrafçılığı sadece satışlarınız için değil, reklamlarınız için de önemlidir. Denildiği gibi bir resim bin kelimeye bedeldir; bir fotoğraf, sözlü olarak iletmeden, izleyicisinde duygular uyandırma konusunda harika bir yeteneğe sahiptir. Bu, pazarlamanız için vazgeçilmezdir. Görseller, bir mesajı iletmenin hızlı bir yoludur – bir görselin müşteriniz üzerinde bir etki yaratması çok zaman almaz. Bahsettiğimiz gibi, nüfusun %65’i görsel öğrenicidir. Mümkün olduğu kadar çok müşteriye ulaşmak için, reklamlarınızda ürün fotoğrafçılığını kullanmalısınız, çünkü görseller düz, yazılı reklamların aksine onlarla rezonansa girer. Giderek artan görsel bir dünyada, görsel içeriğin pazarlamadaki önemi hiç bu kadar büyük olmamıştı. Ürün fotoğrafçılığı, ücretli reklamlar ve sosyal medya hesapları gibi tüm pazarlama kanallarında kullanılabilir. 

tekstil fotoğraf çekimi

Moda çekiminde profesyonel ürün fotoğrafçılığı yaptırmanın önemleri şunlardır:

  • Müşterilerinize ne almayı bekleyeceklerine dair net bir görüntü sağlarlar.
  • Yüksek kaliteli bir görsel, ürününüzün yüksek kalitede olduğunu gösterir; markanız hakkında iyi bir ilk izlenim yaratır.
  • E-Ticaret mağazanızdan güvenle satın almaları için müşterilerinize güven aşılarsınız.
  • Fotoğrafik görüntüler yazılı metinlerden daha çekicidir.
  • Fotoğraflar, marka kimliğinizi oluşturmanın mükemmel bir yoludur.
  • Fotoğraf, karar verme sürecinde önemli bir rol oynar – dönüşüm oranınızı artıracaktır.
  • Ürün fotoğrafları, tüm pazarlama kanallarınızda bir pazarlama mihenk taşı olarak kullanılabilir.
  • Görseller, mobil izleyiciler için daha erişilebilir.
  • Profesyonel ürün fotoğrafçılığı, stok fotoğrafçılığından çok daha faydalıdır.

moda çekim fiyatları

Sizlerin de ürünleriniz için moda çekimi ve tekstil fotoğraf çekimine ihtiyacınız varsa bize hemen ulaşabilirsiniz. Instagram hesabımızdan çekimlerimizi inceleyebilirsiniz.

Katalog ve Lookbook Çekimi Hakkında

Katalog Çekimi & Lookbook Çekimi İçin İpuçları

Aşağıda sizler için katalog çekimlerinde kullanılabilecek bazı ipuçlarını derledik. Profesyonel katalog çekimi ve lookbook çekimi için bize ulaşabilir, çekimlerimizi bu sayfadan inceleyebilirsiniz.

1- Moda Rehberi Örneklerine Bakın.

Bir moda katalog çekimi yapmayı öğrenmenin harika bir yolu, gerçek birkaç örneğe göz atmaktır. Hemen hemen her moda markasının internette bir tane vardır. Her markanın farklı görünümleri nasıl uyguladığına dair notlar alın. Farklı stiller yaratmak için farklı kıyafetleri nasıl karıştırdıklarına ve eşleştirdiklerine dikkat edin. Bu şekilde, fotoğraflarınız için hangi kıyafetlerin işe yarayacağını bulmayı daha kolay bulacaksınız.

Model pozlarına da bakmalısınız . Çoğu basit ve yürütülmesi kolaydır. Ancak, hangi pozisyonların katalog çekiminiz için mükemmel olduğunu bilmek, insanları yönlendirmek için size çok zaman kazandıracaktır.

2- Modayı Tamamlayan Arka Planlar Kullanın.

Moda fotoğrafçılığında harika bir fon bulmak çok önemlidir. Çektiğiniz kıyafetlerin havasına uyan bir yer için keşif yapın.

Sokak giyimini fotoğraflamanız gerekiyorsa, kentsel alanlarda fotoğraf çekmek en iyisidir. Arka planınız olarak boş sokaklar ve hatta renkli duvarlar arayabilirsiniz. Daha sıcak bir hava istiyorsanız, bir kafede veya hatta bir evin içinde çekim yapmayı deneyebilirsiniz.

Ayrıca, diğer fotoğrafçıların gözden kaçırdığı başka yerleri denemekten çekinmeyin. Ne de olsa insanlar her zaman duvarları ve sokakları görmekten bıkabilirler, neden onlara benzersiz bir şey göstermiyorsunuz?

katalog çekimi

3-Yaratıcı Görüntüler için Doğal Işığı Kullanın.

Elbette, softbox’lar ve flaşların kullanımı eğlenceli görünüyor. Ancak bu, onlarsız profesyonel görünümlü fotoğraflar oluşturamayacağınız anlamına gelmez. Tek yapmanız gereken etrafınızda güzel bir aydınlatma bulmak.

En hoş ışığı elde etmek için gün doğumu veya gün batımı sırasında (diğer adıyla Altın Saat) çekim yapın. Bu süre zarfında güneş parlak turuncu renkte parlar ve cildin ışıldamasını sağlar.

lookbook çekimi

4- Kıyafeti Vurgulamak için Pozları Basit Tutun.

Lookbook’lar için model pozları oldukça basittir. Aslında, insanların sadece kameranın önünde gelişigüzel durduğunu görmek yaygındır. Ancak bu, modelinizi dik dururken fotoğraflamanın uygun olmadığı anlamına gelmez. Bu yüzden her zaman düz kollara ve bacaklara dikkat edin.

Deneğinizden dirseklerini veya dizlerini hafifçe bükmesini isteyin. Bunu yapmak vücuda hoş görünen açılar yaratır. Ayrıca kıyafetlerin daha dökümlü ve rahat görünmesini sağlar.  Çevre ile etkileşime girmelerine izin verin. Sette bir kanepe veya yatak görürseniz, bunları kullanın.