Profesyonel İş Portre Fotoğrafı Çekimi

Yeni terfi almış bir genel müdür ya da iş arayışında olan bir kurumsal çalışansanız daha iyi bir görsel temsil için yanınızdayız!

Profesyonel İş Portre Fotoğrafı Çekimi çekimi

kurumsal portre fotoğraflarınızı 19 Yıldır LUX'e emanet ettiğiniz için teşekkürler!

Online takvimimizden fiyatlarımızı görüp randevunuzu alın!

Sonrasını bize bırakın!

kurumsal portre hizmeti verdiğimiz markaların BİR KISMI

Profesyonel iş portre fotoğrafı çekimi

LUX Prodüksiyon yaratıcı ekibi tarafından çekilen iş dünyasının önde gelen isimleriyle Kırumsal Fotoğraf Çekimi,  İş İnsanı Fotoğrafları, Yönetici Portre Çekimi örneklerimiz

Profesyonel iş portre fotoğrafı çekimi, yönetici ve şirket ekip fotoğraf çekimleri üzerine 18 yıllık deneyimi olan LUX Prodüksiyon ekibi,  en güncel ekipman ve konusunda uzman profesyonel ekip ile profesyonel iş portre fotoğrafı çekimlerini  gerçekleştiriyor ( Business Headshot Portrait Photography –  Linkedin Style Portrait Photographer  – Kurumsal Portre Fotoğraf Çekimi )

Profesyonel İş Portre Fotoğrafı Çekimi Neden Gereklidir?

Profesyonel iş portre fotoğrafı çekimi, LinkedIn profiliniz, profesyonel web siteniz ve sosyal medyanız için gereklidir. Bu profesyonel iş fotoğrafı, internette sizi arayan herkesin gördüğü ilk fotoğraf olabilir. Sosyal medyada çılgın bir üniversite partisinden samimi fotoğrafların, olası bir işveren tarafından yapılan aramada görünen ilk fotoğraflar olmasını istemezsiniz. Bu nedenle, profesyonel iş portre fotoğrafı çekimi için profesyonel bir fotoğrafçı bulmanız harika bir fikirdir. LUX Fotoğraf Video Prodüksiyon olarak 17 yıldır profesyonel iş portre fotoğrafı çekimi yapıyoruz, sizin de kurumsal fotoğraf çekimi olarak iş insanı fotoğraf çekimine ihtiyacınız varsa bize ulaşabilirsiniz. 

Profesyonel İş Portre Fotoğrafı Çekimi İçin Önemli Maddeler

LUX Fotoğraf Video Prodüksiyon olarak insanlarla yaklaşık on yedi yıl çalıştıktan ve sayısız iş portre fotoğrafı çektikten sonra, profesyonel iş portre fotoğraf çekimi ile ilgili tüm önemli detayları tecrübe etmiş olduk. İşte profesyonel iş portre fotoğrafı çekimi sırasında sizlere fayda sağlayacağını ve stüdyomuzda profesyonel iş portre fotoğrafı çekimi için daha iyi hazırlanmanıza yardımcı olacağını düşündüğümüz maddeler..

1. Hedef kitlenizi belirleyin.

Her şeyden önce, hedef kitlenizi düşünün. Etkilemek istediğiniz gruplar ve kişiler kimlerdir? Hayalinizdeki müşteri kim? İşletmenizde portre fotoğrafınızın mesajını nasıl alacaklar? Bu soruların cevaplarını bilmek, kişisel markanızı sunmanıza yardımcı olacaktır ve profesyonel iş portre çekimi sırasında daha net bir tavrınızın olmasını sağlayacaktır.

2. Kim olduğunuzu ve hikayenizi bilin.

Kendinizi kim olarak sunduğunuz hakkında konuşalım. Kendiniz hakkında karşı tarafa ifade etmek istediğiniz şey nedir?  Portrenize baktıklarında ne görmelerini istersiniz? Portreniz, potansiyel bir müşteriye veya işverene sizinle çalışırken ne beklemesi gerektiğini hemen söyleyebilmelidir. “sıcakkanlı, arkadaş canlısı ve güvenilir” veya “güçlü, yetkili ve kararlı” gibi iletmek istediğiniz özelliklerin bir listesini düşünmek yardımcı olabilir.

3. Fotoğrafları nerde kullanmak istediğinizi planlayın.

Fotoğrafın nerede görüneceğini düşünün. Sosyal medya platformu için mi? Web sitesi için mi? Linkedln için mi? Bunu belirlemek çekimin nasıl gerçekleşeceği konusunda yardımcı olur çünkü örneğin arka planlar buna göre ayarlanır. Fotoğraf mail için kullanılacaksa genellikle beyaz arka plan, Linkedln içinse genellikle gri arka plan tercih ediliyor. Profesyonel iş portre çekimi için diğer her şeyi de önceden planlamanız, yön (dikey veya yatay kadraj), arka plan, ışık sistemleri kurulumu vb. konularda birlikte seçim yapmamıza yardımcı olacaktır.

4. Örnek fotoğraflar belirleyin.

Ne istediğimizi açıkça biliyorsak, örnek panoya ihtiyaç yoktur. Ancak sıradan olmayan bir isteğiniz varsa, bir moodboard (fikir panosu) hazırlamak kendinizi anlatmakta yardımcı olabilir. Bu detaylı bir şekilde seçilmiş bir Pinterest panosu olmak zorunda değil Ekran görüntüleri, düşük çözünürlüklü fotoğraflar da ne istediğinizi bize anlatmakta gayet yardımcı olur.

5. Giyime önem verin.

Profesyonel iş portre fotoğrafı çekimi için kıyafet seçerken en önemli unsurlar rahatlık ve uyumdur. Kıyafetin sizi nasıl hissettirdiğine dikkat edin. Kendinizin bu bu kıyafetlerle memnun musunuz? Kendinizi kısıtlanmış mı hissediyorsunuz, mükemmel bir şekilde hareketsiz durmak zorunda mısınız? Tüm bu detaylar vermek istediğiniz izlenimi etkiler. Bu yüzden olabildiği kadar içinde rahat olduğunuz ve insanlara karşı ilk izlenimde görünmek istediğiniz şekilde olun.

Renkler söz konusu olduğunda yoğun desenlerden, logolardan ve çok parlak renklerden uzak durmanızı öneririz. Karar vermekte zorlanıyorsanız, önceden yaptığımız profesyonel iş portre fotoğrafı çekimi örneklerimiz aşağıdan inceleyebilirsiniz. Stüdyomuzda kıyafetinizi değiştirmeniz için soyunma odası, tiftikli rulo (evcil hayvan tüyleri için), saç spreyi, fırçalar, kesme aletleri vb. gibi minimal yardımcı ürünler vardır ancak yine de daha emin olmak adına bu tarz ürünleri ve kendi makyaj malzemelerinizi getirmeyi unutmayın.

6. Saç ve makyaj detayını unutmayın.

Profesyonel ışıklar altında cilt ve saçtaki en ufak detaylar bile dikkat çekebilir. Bu yüzden makyaj istemeseniz bile biraz dokunuş gerekli olabilir. Çekimden önce bu detayları atlamamalıyız. Çekiminiz için saç makyaj çok önemliyse ve kendiniz yapmak istemezseniz çekim için makyöz ve kuaför kiralayabiliriz. Kendiniz hazırlanmak isterseniz atölyemizde bunun için de bir alan bulunuyor.

7. Çekim sırasında iyi hissetmeniz önemli.

Profesyonel iş portre fotoğrafı çekimi için elinizden gelenin en iyisini yapmak istersiniz bu nedenle gününüzde kendinizi en iyi şekilde hissetmek için adımlar atmak sizin için iyi olacaktır. Her şeyden önce, çekime dahil olan herkesin güvende ve sağlıklı kalması önemlidir. Yani, eğer hasta hissediyorsanız, Profesyonel kurumsal fotoğraf çekimini yeniden planlayalım. Yeniden planlama, iyileşmeniz için size zaman tanıyacak ve fotoğraflarda iyi çıkmanıza fırsat verecektir. Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 önlemlerini de stüdyomuzda uyguluyoruz.

Çekim öncesinde  kendinize iyi bakmanız, bol bol dinlenmeniz, su içmeniz, beslenmeniz iyi olacaktır çünkü bu kişisel bakım yalnızca ten renginizi iyileştirmeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda kendinize olan güveninizi ve ruh halinizi korumanıza da yardımcı olur.

İş için Profesyonel Portre Fotoğraf Çekimi Fiyatları Nasıl ve Nerede Gerçekleşiyor?

Profesyonel iş portre fotoğrafı çekimi için ofisinize profesyonel stüdyo ekipmanları ile gelerek kendi işyerinizde çekimi gerçekleştirebilir, İstanbul Levent’teki stüdyomuzda sizi ağırlayabilir ya da üçüncü seçenek olarak,  iş insanı fotoğraf çekimine özel bir lokasyon organize edebiliriz. Linkedin fotoğraf çekimi ya da genel olarak kurumsal iş fotoğrafı çekimi fiyatları bilgisi ve randevusu için tıklayınız

Bir iş insanı, görüntüsüyle sadece bir izlenim bırakmaz, aynı zamanda bir marka yaratır. İş fotoğraflarınız, online profilinizin veya CV’nizin en önemli bileşenlerinden biridir. Ama bu fotoğrafların nasıl olması gerektiği konusunda birçok insan hala belirsizlik içerisinde. Bu blog yazısında, ideal bir CV fotoğrafı nasıl olmalı, LinkedIn fotoğrafı nasıl olmalıdır ve kurumsal fotoğraf çekimi nasıl yapılmalıdır konularına değineceğiz.

Öncelikle, CV fotoğrafınızın profesyonel ve yansıtıcı olması gerekir. CV fotoğrafı, işverenin sizinle ilk karşılaşması olacaktır ve bu nedenle olabildiğince etkili olmalıdır. Doğru ışıklandırma, netlik ve düzgün bir giysi seçimi önemlidir. Ayrıca, bir CV fotoğrafı portre formatında olmalıdır. Bu, yüzünüzün fotoğrafın merkezinde olması ve genellikle omuz hizasına kadar olan bölümünün görünür olması anlamına gelir.

LinkedIn için fotoğraf çekimi, CV fotoğrafından biraz farklıdır. İdeal LinkedIn fotoğrafı, sizi profesyonel bir ortamda göstermelidir. Bir ofis fotoğrafı veya işle ilgili bir arka plan, profilinize ekstra bir katman ve derinlik ekler. Aynı zamanda, LinkedIn fotoğrafınız, yüzünüzün yüzde 60-70’ini kaplamalıdır, böylece profil ziyaretçileri sizi daha yakından tanıyabilir.

Kurumsal fotoğraf çekimi konusunda da bazı önerilerimiz var. Eğer bir ekip fotoğrafı çekiyorsanız, tüm takım üyelerinin rahat ve doğal göründüğünden emin olun. Bu fotoğraflar, ekip dinamiklerinizi ve iş yerindeki atmosferi göstermelidir. Aynı zamanda, doktor fotoğrafı gibi özel pozisyonlar için, mesleki yeterlilik ve güvenilirliği yansıtan bir görüntü oluşturmak önemlidir.

Fotoğrafı portre yapma ve profesyonel çekilmiş insan fotoğrafları çekme konusunda uzmanlaşmış bir fotoğrafçı, sizin ve ekibinizin en iyi yanlarını yakalayabilir. İş adamı fotoğrafları veya genel kurumsal fotoğraflar, ilk izleniminizi oluşturan temel taşlardır ve bu yüzden bu konuda profesyonel yardım almak önemlidir.

Sonuç olarak, bir CV fotoğrafı, LinkedIn fotoğrafı veya genel kurumsal fotoğraf çekimi, iş dünyasında başarılı olmak için vazgeçilmezdir. Fotoğraflarınız, profesyonellik, güvenilirlik ve kişisel markanızı yansıtmalıdır. Unutmayın, ilk izlenimler kalıcıdır ve bu yüzden fotoğraflarınızın en iyisi olması önemlidir.

Bu yüzden, LUX Prodüksiyon’un portre fotoğrafçısı desteğinden yararlanabilirsiniz. İletişim için buraya tıklayabilirsiniz.