Profesyonel iş portre fotoğrafı çekimi

LUX Prodüksiyon yaratıcı ekibi tarafından çekilen iş dünyasının önde gelen isimleriyle Kırumsal Fotoğraf Çekimi,  İş İnsanı Fotoğrafları, Yönetici Portre Çekimi örneklerimiz

Profesyonel iş portre fotoğrafı çekimi, yönetici ve şirket ekip fotoğraf çekimleri üzerine 17 yıllık deneyimi olan LUX Prodüksiyon ekibi,  en güncel ekipman ve konusunda uzman profesyonel ekip ile profesyonel iş portre fotoğrafı çekimlerini  gerçekleştiriyor ( Business Headshot Portrait Photography –  Linkedin Style Portrait Photographer  – Kurumsal Portre Fotoğraf Çekimi )

profesyonel kurumsal iş portre fotoğrafı çekimi

Profesyonel İş Portre Fotoğrafı Çekimi Neden Gereklidir?

Profesyonel iş portre fotoğrafı çekimi, LinkedIn profiliniz, profesyonel web siteniz ve sosyal medyanız için gereklidir. Bu profesyonel iş fotoğrafı, internette sizi arayan herkesin gördüğü ilk fotoğraf olabilir. Sosyal medyada çılgın bir üniversite partisinden samimi fotoğrafların, olası bir işveren tarafından yapılan aramada görünen ilk fotoğraflar olmasını istemezsiniz. Bu nedenle, profesyonel iş portre fotoğrafı çekimi için profesyonel bir fotoğrafçı bulmanız harika bir fikirdir. LUX Fotoğraf Video Prodüksiyon olarak 17 yıldır profesyonel iş portre fotoğrafı çekimi yapıyoruz, sizin de iş insanı fotoğraf çekimine ihtiyacınız varsa bize ulaşabilirsiniz. 

Profesyonel İş Portre Fotoğrafı Çekimi İçin Önemli Maddeler

LUX Fotoğraf Video Prodüksiyon olarak insanlarla yaklaşık on yedi yıl çalıştıktan ve sayısız iş portre fotoğrafı çektikten sonra, profesyonel iş portre fotoğraf çekimi ile ilgili tüm önemli detayları tecrübe etmiş olduk. İşte profesyonel iş portre fotoğrafı çekimi sırasında sizlere fayda sağlayacağını ve stüdyomuzda profesyonel iş portre fotoğrafı çekimi için daha iyi hazırlanmanıza yardımcı olacağını düşündüğümüz maddeler..

1. Hedef kitlenizi belirleyin.

Her şeyden önce, hedef kitlenizi düşünün. Etkilemek istediğiniz gruplar ve kişiler kimlerdir? Hayalinizdeki müşteri kim? İşletmenizde portre fotoğrafınızın mesajını nasıl alacaklar? Bu soruların cevaplarını bilmek, kişisel markanızı sunmanıza yardımcı olacaktır ve profesyonel iş portre fotoğrafı çekimi sırasında daha net bir tavrınızın olmasını sağlayacaktır.

2. Kim olduğunuzu ve hikayenizi bilin.

Kendinizi kim olarak sunduğunuz hakkında konuşalım. Kendiniz hakkında karşı tarafa ifade etmek istediğiniz şey nedir?  Portrenize baktıklarında ne görmelerini istersiniz? Portreniz, potansiyel bir müşteriye veya işverene sizinle çalışırken ne beklemesi gerektiğini hemen söyleyebilmelidir. “sıcakkanlı, arkadaş canlısı ve güvenilir” veya “güçlü, yetkili ve kararlı” gibi iletmek istediğiniz özelliklerin bir listesini düşünmek yardımcı olabilir.

cv fotoğrafı

3. Fotoğrafları nerde kullanmak istediğinizi planlayın.

Fotoğrafın nerede görüneceğini düşünün. Sosyal medya platformu için mi? Web sitesi için mi? Linkedln için mi? Bunu belirlemek çekimin nasıl gerçekleşeceği konusunda yardımcı olur çünkü örneğin arka planlar buna göre ayarlanır. Fotoğraf mail için kullanılacaksa genellikle beyaz arka plan, Linkedln içinse genellikle gri arka plan tercih ediliyor. Profesyonel iş portre fotoğrafı çekimi için diğer her şeyi de önceden planlamanız, yön (dikey veya yatay kadraj), arka plan, ışık sistemleri kurulumu vb. konularda birlikte seçim yapmamıza yardımcı olacaktır.

4. Örnek fotoğraflar belirleyin.

Ne istediğimizi açıkça biliyorsak, örnek panoya ihtiyaç yoktur. Ancak sıradan olmayan bir isteğiniz varsa, bir moodboard (fikir panosu) hazırlamak kendinizi anlatmakta yardımcı olabilir. Bu detaylı bir şekilde seçilmiş bir Pinterest panosu olmak zorunda değil Ekran görüntüleri, düşük çözünürlüklü fotoğraflar da ne istediğinizi bize anlatmakta gayet yardımcı olur.

5. Giyime önem verin.

Profesyonel iş portre fotoğrafı çekimi için kıyafet seçerken en önemli unsurlar rahatlık ve uyumdur. Kıyafetin sizi nasıl hissettirdiğine dikkat edin. Kendinizin bu bu kıyafetlerle memnun musunuz? Kendinizi kısıtlanmış mı hissediyorsunuz, mükemmel bir şekilde hareketsiz durmak zorunda mısınız? Tüm bu detaylar vermek istediğiniz izlenimi etkiler. Bu yüzden olabildiği kadar içinde rahat olduğunuz ve insanlara karşı ilk izlenimde görünmek istediğiniz şekilde olun.

Renkler söz konusu olduğunda yoğun desenlerden, logolardan ve çok parlak renklerden uzak durmanızı öneririz. Karar vermekte zorlanıyorsanız, önceden yaptığımız profesyonel iş portre fotoğrafı çekimi örneklerimiz aşağıdan inceleyebilirsiniz. Stüdyomuzda kıyafetinizi değiştirmeniz için soyunma odası, tiftikli rulo (evcil hayvan tüyleri için), saç spreyi, fırçalar, kesme aletleri vb. gibi minimal yardımcı ürünler vardır ancak yine de daha emin olmak adına bu tarz ürünleri ve kendi makyaj malzemelerinizi getirmeyi unutmayın.

6. Saç ve makyaj detayını unutmayın.

Profesyonel ışıklar altında cilt ve saçtaki en ufak detaylar bile dikkat çekebilir. Bu yüzden makyaj istemeseniz bile biraz dokunuş gerekli olabilir. Çekimden önce bu detayları atlamamalıyız. Çekiminiz için saç makyaj çok önemliyse ve kendiniz yapmak istemezseniz çekim için makyöz ve kuaför kiralayabiliriz. Kendiniz hazırlanmak isterseniz atölyemizde bunun için de bir alan bulunuyor.

7. Çekim sırasında iyi hissetmeniz önemli.

Profesyonel iş portre fotoğrafı çekimi için elinizden gelenin en iyisini yapmak istersiniz bu nedenle gününüzde kendinizi en iyi şekilde hissetmek için adımlar atmak sizin için iyi olacaktır. Her şeyden önce, çekime dahil olan herkesin güvende ve sağlıklı kalması önemlidir. Yani, eğer hasta hissediyorsanız, Profesyonel kurumsal fotoğraf çekimini yeniden planlayalım. Yeniden planlama, iyileşmeniz için size zaman tanıyacak ve fotoğraflarda iyi çıkmanıza fırsat verecektir. Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 önlemlerini de stüdyomuzda uyguluyoruz.

Çekim öncesinde  kendinize iyi bakmanız, bol bol dinlenmeniz, su içmeniz, beslenmeniz iyi olacaktır çünkü bu kişisel bakım yalnızca ten renginizi iyileştirmeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda kendinize olan güveninizi ve ruh halinizi korumanıza da yardımcı olur.

cv fotoğrafı

İş için Profesyonel Portre Fotoğraf Çekimi Fiyatları Nasıl ve Nerede Gerçekleşiyor?

Profesyonel iş portre fotoğrafı çekimi için ofisinize profesyonel stüdyo ekipmanları ile gelerek kendi işyerinizde çekimi gerçekleştirebilir, İstanbul Levent’teki stüdyomuzda sizi ağırlayabilir ya da üçüncü seçenek olarak,  iş insanı fotoğraf çekimine özel bir lokasyon organize edebiliriz. Linkedin fotoğraf çekimi ya da genel olarak kurumsal iş fotoğrafı çekimi fiyatları bilgisi ve randevusu için tıklayınız

  Hızlı Bilgi / Çekim Teklifi Alın

   Instagram Hesabımız
   This error message is only visible to WordPress admins
   Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
   Bilgi Dolu Youtube Kanalımız

   Burak Bulut Youtube

   İş İnsanı Çekimlerimizden Backstage’ler