Fotoğrafçılık Kursu

En İyi Fotoğrafçılık Kursu, İstanbul

Makinenize patronun kim olduğunu gösterin! Sıfırdan, profesyonellere en iyi fotoğrafçılık kurslarımızı inceleyin

5000+ Kursiyer

18+ Yıllık tecrübe

15+ Sergi

200+ Kurs harici atölye

Yaratıcılığınıza odaklanıp anı kaçırmadan makinenize patronun kim olduğunu göstereceğiniz tüm bilgileri fotoğrafçılık kursu sırasında öğreneceksiniz.
Fotoğrafçılık Kurs Programlarımızı inceleyerek matrixe girmeye hazır olun.

En İyi Fotoğrafçılık Kursu

Fotoğraf ışık demektir, bunu hepiniz biliyorsunuz. Işığı yönetemezseniz fotoğrafta ilerleyemezsiniz. Işık ve fotoğrafçılık sadece kitaplardan okuyarak, internetten izleyerek öğrenilemez. Atölyemizdeki fotoğrafçılık kursları size sıfırdan başlayarak her şeyi öğretecek programlarla dolu.

Tüm sorularınızın ve daha fazlasının yanıtı 5000’den fazla kursiyere fotoğrafçılık kursu vermiş LUX Fotoğraf Video Prodüksiyon ve deneyimli kadrosunda… Atölyemizde verdiğimiz fotoğrafçılık kursları ile binlerce kişi ilk DSLR makinesini bizimle seçti, fotoğrafçılığın temellerini bizimle öğrendi, uyguladı, geziler yaptı. Birçok kursiyerimiz için fotoğrafçılık meslek haline dönüştü.

Yeni bir fotoğraf makinesi aldıysanız ya da almayı düşünüyorsanız; atölyemiz fotoğrafçılık kursu fiyatı konusunda güncel bilgi almak, eğitim alarak daha iyi fotoğraflar çekmenin inceliklerini öğrenmeye sizi de bekleriz.

Fotoğrafçılıkta büyük ilgi gören alanlardan biri olan doğum fotoğrafçılığında gelişmek istiyorsanız Doğum Fotoğrafçılığı ve Yeni Doğan Kursu programımıza göz atabilirsiniz. Stüdyo fotoğrafçılığı kursu için, Ürün Fotoğrafçılığı Kursu için linklere göz atabilirsiniz.

Atölyemizin Öne Çıkan Fotoğrafçılık Kursu Seçenekleri

Herşeyden önce zamanınız çok değerli! Evet, fotoğraf eğitimi ile ilgili bir çok kaynağa kolaylıkla ulaşabilirsiniz ve kendi kendinize öğrenmeyi deneyebilirsiniz ancak bu size hem zaman hem emek açısından çok daha pahalıya gelecektir. Verilen bilgilerin doğruluğunu teyit etmek bir kenara herşeyden önce neyi hangi sırayla öğreneceğinizi bilmeniz gerekir. Fotoğrafçılık alanında uzun yıllar ve sürekli olarak zaman harcamış deneyimli fotoğraf eğitmenlerimiz ile hem öğrenme sürecinizi kısaltacaksınız hem de yıllarca biriktirilmiş deneyimlere ilk elden ulaşarak daha verimli ve hızlıca fotoğrafçılığınızı geliştireceksiniz. Binlerce bilgi arasından doğruyu ayıklamakla harcayacağınız zamanı yaratcılığınıza ayırmış olacaksınız.

Gerçek hayat kitaplarda yazıldığı gibi değildir ve istisnalara denk geldiğinizde ne yapacağınızı, fotoğraf çekerken karşılaşacağınız sorunları anında eğtimenlerimizle tartışarak öğrenecek ve anında deneyim kazanacaksınız. Daha fazlası için İstanbul Taksim’de 12 yıldır hizmet veren atölyemizi tercih eden 4000’den fazla gurur duyduğumuz fotoğrafçı dostlarımızın görüşlerini inceleyebilirsiniz.

Fotoğrafçılık kurslarımızın içeriklerini kurs programlarımızdan detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Bunlarla birlikte hiç bir fotoğrafçılık eğitimi programında olmayan birçok bilgiye ulaşacaksınız. Aynı zamanda profesyonel fotoğraf stüdyosu olan atölyemizde farklı fotoğrafçılık alanlarını gözlemleyebileceksiniz.

Gerek diğer eğitmenlerimiz gerek etkinliklerimizde bir araya geleceğiniz fotoğrafçı dostlarımızla tanışıp kocaman bir ailenin parçası olacaksınız ve onların tecrübelerine ilk elden ulaşabileceksiniz. Fotoğrafçılık dünyasının bilinmeyenlerini veya az bilinenlerini (fotoğraf sergisi nasıl yapılır, fotoğrafçılık nasıl meslek haline getirilir vb) birebir tecrübeli eğitmenlerimizden öğrenebileceksiniz.

Fotoğrafçılık kursumuzdan seçtiğiniz fotoğrafçılık eğitimine bağlı olarak;

  • Herhangi bir fotoğraf makinesini elinize alarak hiç bir tereddüt yaşamadan yaratıcılığınıza odaklanıp korkusuzca fotoğraf çekebileceksiniz.
  • Fotoğrafçılığın temeli olan ışığı anlamış olacaksınız. Hangi şartlarda, nasıl bir ışık kurgusu gerektiğini hızlıca çözümleyecek ve tam da o fotoğrafın en iyisi olmasını sağlayacak bilgilerle donanacaksınız.
  • Fotoğrafçılığı bir meslek haline dönüştürmek istiyorsanız sadece bilgi yetmez, seçtiğiniz alanla ilgili piyasa koşulları, rekabet durumu, minimum ekipman gereksinimleri, yol haritanızı belirlerken kullanacağınız ip uçları gibi pek çok bilgiyi de öğrenmiş olacaksınız.
  • Fotoğrafçılığınızı sanatsal boyutta ilerletmek istiyorsanız, kişisel sergilerinizi açmak istiyorsanız yapmanız gerekenlerle birlikte Burak Bulut’un deneyimlerinden ve mentörlüğünden yaralanabileceksiniz.
  • Fotoğrafçılık serüveninizde sürekli size destek olacak LUX Fotoğraf Video Prodüksiyonnin kocaman ailesinin bir parçası olacaksınız.

12 yıldır en çok tercih edilen fotoğrafçılık kursu olmamızın en önemli nedeni vaatlerimizi gerçekleştirerek kursiyerlerimizin gerçekten öğrenmelerini sağlamaktır. Bu nedenle, fotoğrafçılık eğitim programında anlamadığınız veya kaçırdığınız bölümleri herhangi bir ek ücret ödemeden öğrenene kadar sınırsız tekrarlama hakkınız var.

Fotoğrafçılık kursumuzda farklı alanlarda ve içeriklerde vermiş olduğumuz fotoğraf eğitimlerinin bir kısmı belirli ön şartlar içermektedir. Örneğin Temel Fotoğrafçılık Kursu için herhangi bir ön şartı yok iken Stüdyoda Modelli Işık Atölyesi fotoğrafçılık eğitimimiz için fotoğraf makinesini kullanabiliyor olma ön şartı var.

Her fotoğrafçılık eğitimimizin kendi sayfasında bu bilgilere ulaşabilirsiniz

Kursumuzun uygulamalı çekim gezisi olduğu haftaya dek, Temel Photoshop Kursu, Retouch – Moda ve Portre Fotoğrafında Photoshop, Adobe Lightroom Kursu ve Fotoğrafçılar için Temel Video ve Kurgu Eğitimi için fotoğraf makinesi ile katılım şart değildir.

Yeni bir fotoğraf makinesi almaya hazırlanıyorsanız, eğitmenlerimizin de tecrübelerinden yararlanarak sizin için en doğru fotoğraf makinesi tercihini kolaylıkla yapabilirsiniz. Ayrıca henüz fotoğraf makinesi olmayanlar atölyemizde bulunan 2 adet fotoğraf makinesini dönüşümlü olarak kullanabilirler.

Fotoğrafçılık kurslarımız her hafta aynı saatte başlayacak şekilde ayarlanmaktadır.
Ancak ders saatleri planınıza uymuyorsa farklı program isteklerinizle Özel Fotoğraf Dersi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Türkiye’nin önde gelen pek çok firmasına fotoğrafçılık hizmeti veren, sayısız proje gerçekleştiren ve 4000’den fazla fotoğrafçı dostla kocaman bir aile olmamız bizce yeterli bir sebep.

Yine de daha fazlası için atölyemiz ve eğitmenlerimizle ilgili yazılan görüşleri inceleyebilirsiniz.

Burak Bulut Nikon Türkiye ve Sony Alpha Türkiye Eğitimleri