Eski Bir Karavandan Dev Fotoğraf Makinesi Yaratan Fotoğrafçı

Fotoğrafçılık nedir? Teknik bir ifade ile anlatırsak, fotoğraf makinesi aracılığıyla ışığın hassas bir yüzey üzerine kaydedilmesi ve görüntünün oluşturulması. Peki, fotoğraf makineniz bir karavan ise?

Brendan Barry, verdiği fotoğraf derslerinden ilham alarak akıllı telefonların ve anında yüklemelerin dünyasında alışılmamış bir şey yaptı. Eski bir karavanı dev bir fotoğraf makinesine çeviren fotoğrafçı, bu tecrübeyi öğrencilerine fotoğrafçılık dersleri verirken bir araç olarak kullanıyor. Barry: ‘‘Bir görüntü oluşturmak için en hızlı, en kolay veya pratik yol değil; ama işleri biraz yavaşlatmak ve fiziksel bir şeyler yaratmak güzel! ’’

Karavanın fotoğraf makinesine dönüşümünü adım adım anlatan Barry, karavanından çektiği görüntüleri de paylaşmış. O halde buyrun!

Önce Ebay’den 150 sterline eski bir karavan satın alıyor.

İçini tamamen boşaltıyor.

İçeriyi siyah ve karanlık hale getiriyor.

Karavanın dışı fotoğraf makinesine benzemesi için dizayn ediliyor.

Objektif için bir montaj yeri oluşturuyor…

ve banyo küvetleri için yer inşa ediyor.

Ardından dış dünyayı yansıtarak içeri taşıyor

Artık karavan hem bir fotoğraf makinesi hem de karanlık oda…

Baskı aldığı 100 adet fotoğraf ile bir de sergi açmış. İşte sergilenen fotoğrafların bir kısmı…

Ve son olarak dev fotoğraf makinesinden kendi portresi..

Burak Bulut Fotoğraf Atölyesi Güncel Program

 • Ürün Fotoğrafçılığı Kursu 14. Dönem 3 Şubat 2018 Cumartesi 16:00’da  başlıyor, kayıtlar başladı! Ürün fotoğrafçılığında kendini geliştirmek isteyen, profesyonel çekimler yapmak isteyenler için.
 • Retouch- Portre ve Moda Fotoğrafında Photoshop 4 Şubat 2018 Pazar 11:00‘de başlıyor. Moda ve Portre Fotoğrafında Photoshop Retouch Kursumuz , Temel Photoshop bilgilerine sahip kursiyerlerle, fotoğraflarında ileri seviye düzenlemeler yapmalarını amaçlayan, uygulamalı bir eğitimdir.
 • Bolu Gölleri Fotoğraf Turu 10-11 Şubat 2018 tarihlerinde Bolu’nun karlar altında en güzel göllerini fotoğraflamak için yollarda olacağız. Kısıtlı sayıda katılımcının alınacağı tur için acele edin.
 • Fotoğrafçılar İçin Reklam ve Pazarlama 18 Şubat 2018 Pazar 10:30’da  Burak Bulut ile Profesyonel fotoğrafçılık alanında ilerlemek isteyenler için reklam ve pazarlama üzerine kaçırılmayacak bir etkinlik
 • ÜCRETSİZ – HDR Fotoğraf İşleme Etkinliği 25 Şubat 2018 Pazar günü 12:00‘de Atölyemiz Photoshop Eğitmeni Ozan Tüzün ile bilgisayarda HDR fotoğraf oluşturma inceliklerini öğreneceğiniz ücretsiz bir etkinlik. Katılım herkese açık olup atölyemizi arayarak kayıt yaptırabilirsiniz.
 • ÜCRETSİZ – Gece Strobist – Tepeflaşı Kullanımı Teknikleri 1 Mart Perşembe 2018 19:30‘da Burak Bulut ile tepeflaşlarınız ile yaratıcı teknikler uygulayabileceğiniz herkese açık bir etkinlik düzenliyoruz. Katılım için atölyemize kayıt yaptırmayı unutmayın.
 • Stüdyoda Modelli Işık Atölyesi 49. Dönem 3 Mart 2018 Cumartesi 16:00’da başlıyor. Profesyonel fotoğrafçılık sektöründe büyük bir ilgiyle karşılanan, ışığı çok iyi öğreneceğiniz kursumuza kayıt için acele edin!
 • İleri Fotoğrafçılık Kursu 81. Dönem 4 Mart 2018 Pazar 10:30‘da başlıyor. Temel fotoğraf bilgisine sahipseniz ve fotoğrafçılığınızı biraz daha ileriye taşıyacak ileri teknik konuları merak ediyorsanız, bu atölyemiz tam size göre
 • Temel Fotoğraf Kursu 94. Dönem 4 Mart 2018 Pazar 15:00‘de başlıyor. Fotoğrafçılığı tanımak, hobi veya yeni bir iş olanağı olarak geliştirmek isteyenler için 20 saatlik dolu dolu bir başlangıç olacak.
 • UltraViyole Işıkla Portre Fotoğraf Çekim Etkinliği 9 Mart 2018 Cuma 19:30’da başlıyor. Yeni yaratıcı bir fotoğraf çekim etkinliği ile karşınızdayız. UV boyalar ve tozlarla modelimizi boyayıp UV ışık altında ışıltılı fotoğraflar çıkaracağız. Kısıtlı kontenjan için acele edin.
 • Temel Photoshop Kursu 18. Dönem 10 Mart 2018 Cumartesi 12:00’de başlıyor. Özellikle profesyonel fotoğrafçılık alanında ilerlemek isteyen, reklam fotoğrafı, portre ve moda fotoğrafçılığı konusunda kendisini geliştirmek isteyenler için kaçırılmayacak bir eğitim.
 • Siyah Beyaz Fotoğraf  Yapma Atölyesi 18 Mart 2018 Pazar 15:30‘da başlıyor. İyi bir siyah beyaz fotoğrafın fotoğrafik açıdan nasıl olması gerektiğini Burak Bulut‘la konuşacağımız ilk bölümün ardından, Retouch eğitmenimiz Ozan Tüzün de renkli fotoğraftan siyah beyaza dönüşümünün püf noktalarını anlatacak.
2017-12-25T20:26:52+00:00