Dekorlu deri ürün, çanta ve ayakkabı fotoğraf çekimi örneklerimiz
Modelli deri ürün, çanta ve ayakkabı fotoğraf çekimi örneklerimiz

Deri Ürünler & Çanta ve Ayakkabı Video Çekimi Örneklerimiz

Referanslarımızdan Bazıları

Fotoğrafçı

Çanta ve ayakkabı gibi  ürünlere odaklanan e-ticaret işletmeleri için ürünün dikkat çekici bir fotoğrafa sahip olması oldukça önemlidir. Online alıcılar,  ürünler online olarak sergilendikleri için ürüne dokunamaz ve canlı olarak göremezler, bu nedenle çanta ve ayakkabı fotoğraf çekimi çok önemlidir. Konsept ürün fotoğraf çekimi, modelli çekim veya beyaz fon ürün çekimi olsun fark etmez; çanta fotoğrafları çekimi e-ticaret için her şeydir.  İşte profesyonel ayakkabı çekimi ve çanta çekimlerinde kullanılacak önemli bir yer kaplayan çanta ve ayakkabı fotoğraf çekimi için derlediğimiz aşamalar ve ayakkabı çekim pozları.. ” Ayakkabı fotoğraf çekimi nasıl yapılır?” ve ”Çanta fotoğrafı nasıl çekilir?” gibi soruların cevabı bu blogta!

1- Çantayı çekime hazırlamak

İlk ipucu, önce çantayı fotoğraf çekimi için uygun şekilde hazırlamaktır. Çanta, tasarım ve doku gibi üzerindeki tüm detayları göstermeli, bunun için içeriden şişirmek ve gerçek görünmesini sağlayan iyi bir şekil vermek gerekiyor. Bunun için çanta ve ayakkabı fotoğraf çekiminden önce çantayı köpük veya çantaya uygun şekli veren herhangi bir malzeme ile doldurmak gerekir. Bu adımı yaparken el çantasına zarar verilmediğinden emin olmak gerekir, aksi takdirde fotoğrafta o hasar da gözükecektir. 

çanta fotoğraf çekimi

2- Çantanın etkileyici kısmını öne çıkarmak

Bu, çanta ve ayakkabı fotoğraf çekimi yapmanın çok ilginç bir parçası. İnsanlar kendilerini çok iyi çeken çantayı seçerler. Örneğin, el çantası kullanıcısını çekmek için bir fotoğrafçı, fotoğrafta el çantasının çekici kısmını gösterebilir; bir torbanın marka kısmı, zincir kısmı, yan kısmı, özellikle torbanın iç kısmını göstermek gibi. Çantanın iç kısmı çanta hakkında net bir fikir verebilir. Tüm bu çekimleri kullanmak müşterilerin bu el çantasını seçmesine yardımcı olacaktır. Fotoğrafçı, el çantasının çekici kısmını göstermek için bir model de kullanabilir. 

ayakkabı fotoğraf çekimi

3- Dekorlu çanta ve ayakkabı fotoğraf çekimi yapmak.

Her ürünün bir konsepti olması gerekir. Konsept bir fikir olmadan hiç kimse herhangi bir ürünü satın alamaz veya herhangi bir ürünü kullanamaz. Konsept fikir, herhangi bir şey hakkında fikir sahibi olmak için çok önemlidir. Çantalar ve ayakkabılar da net bir konsepte sahip olmalıdır. Böylece fotoğrafçı, konsept fikri ifade etmek için fotoğraf çekebilir. Çantanın kullanımını ve tarzını göstererek konsept çanta ve ayakkabı ürün fotoğrafı çekimi düşünebilirsiniz.

Deri Ayakkabı, deri cüzdan, deri çanta

4- Doku ve desene dikkat çekmek.

Her türlü üründe farklı dokular ve desenler göreceksiniz. Ürünlerin doku ve desenleri her çanta ve ayakkabı fotoğraf çekiminde fark edilemez çünkü bu fotoğrafçının profesyonelliğine bağlıdır. Çantaların doku ve desenlerinin görünmesi için LUX Fotoğraf Video Prodüksiyon ile bu avantajı kullanabilirsiniz. Aşağında gördüğünüz fotoğraf da bizim stüdyomuzda çektiğimiz dokuya dikkat çeken bir detay fotoğrafı..

Deri ayakkabı, çanta fotoğraf çekimi için daha fazla bilgi öğrenmek istiyorsanız şu bloğumuza göz atabilirsiniz: Deri Ayakkabı ve Çanta Fotoğraf Çekimi İçin 6 İpucu

deri cüzdan çekimi

Tüm bu fotoğraf ve video çekimlerini LUX Fotoğraf Video Prodüksiyon olarak biz gerçekleştiriyoruz. Sizlerin de ayakkabı fotoğraf çekimi, çanta fotoğraf çekimi, deri fotoğraf çekimi gibi ihtiyaçlarınız varsa bize hemen ulaşabilirsiniz.