Burak Bulut Fotoğraf Atölyesi Etkinlikleri

Burak Bulut Fotoğraf Atölyesi etkinlik takviminde atölyemizde gerçekleşecek olan tüm etkinlikleri ve detaylarını bulabilirsiniz.
Katılmak istediğiniz kurslar için ilgili kursun sayfasına giderek online ön kayıt yaptırabilirsiniz.
Kurs dışı etkinlikler için de sınırlı kontenjandan dolayı hemen kayıt olmanızı tavsiye ederiz.

Yükleniyor Etkinlikler
Bu etkinlik geçti.

7. Dönem Retouch Kursu,  İleri Seviye Photoshop Atölyesi 25 Şubat  2017 Cumartesi 19:30’da başlayacak. Önkayıt ile yerinizi ayırtın! Dersler 4 saat sürmektedir ve haftada bir gün, aynı gün ve saatte yapılmaktadır. 

 

1.Hafta
Fotoğrafçılıkta post prodüksiyon nedir, ne anlama gelir ve bunlar hakkında temel bilgiler, Camera Raw’a Giriş ve Camera Raw Hakkında Herşey, Histogram Nedir? Histogram bize ne anlatır? Histogram’ı nasıl okumalıyım? Beyaz Dengesi, Renk ve Tonaliteyi ayarlama, Fazla veya Az pozlanmış bir fotoğrafı düzenleme, RAW penceresi içinde fotoğrafın tamamında değil belirli bir kısmında rötuş ve ayar yapma, Resmi Kırpma, ufuk çizgisini düzeltme ve Lens dışbükey ve içbükey bozulmaların giderilmesi (Barrel Distortion, Pincushion Distortion, Crop, Straighten Image), Photoshop’a geçmeden önce Camera Raw içinde Cloning & Healing ile rötuş yapma, Adobe Bridge, Camera Raw ve Photoshop arasında bir fotoğrafçının iş akışı nasıl olmalı?
Eğitmen Ozan Tüzün ile Burak Bulut Fotoğraf Atölyesi “İleri Photoshop ve Retouch Kursu” , özellikle profesyonel fotoğrafçılık alanında ilerlemek isteyen, reklam fotoğrafı, portre ve moda fotoğrafçılığı konusunda kendisini geliştirmek isteyenler için kaçırılmayacak bir eğitim.

2. Hafta
Portre Fotoğraflarda Rötüş’a başlama: Fotoğrafın belirli kısımlarını nasıl seçeriz, seçim yaparken nelere dikkat etmeliyiz. Değişik seçim metodları ) Magic Wand, Quick Select, Color Range, Quick Mast, Pen Tool vb.), Tonal ve bölgesel retouch. Cilt üzerindeki pürüzlerin giderilmesi. Maskeleme, Seçim ve Katmanlar. Photoshop’ta Clone ve Healing araçlarının kullanımı, Göz, Burun ve Dudaklara yapılabilecek düzenlemeler ve dikkat edilmesi gereken noktalar, Göz, Dudak, Saç, Oje veya kıyafette bazı yerlerin renklerinin değiştirilmesi.

3. Hafta
Fotoğraftaki bazı nesnelerin silinmesi, kaldırılması. İstenmeyen, görünümü veya kompozisyonu bozan nesnelerin kaldırılması. Arka planın düzeltilmesi. İstenmeyen nesnelerin, toz, kir kaldırılması. Maskeleme, Seçim ve Katmanlar ile ilgili konular. Ayar Katmanlarına giriş (Adjustment Layers). Siyah Beyaz tonlama.

4. Hafta
Manzara, Sokak, İç Çekim fotoğrafı gibi konularda Retouch teknikleri. fotoğrafta perspektif düzenleme, crop ve düzenlenmesi gereken alanların belirlenmesi. Perspective Crop, Adaptive Wide Angle. Layer Blending kullanarak dramatik efektler oluşturma. (İleri Layer teknikleri), Manzaradaki çeşitli alanların belirginleştirilmesi, dodge & burn kullanarak derinlik kazandırılması. Yapay ışıklandırma. Kursa katılımcıların çektikleri fotoğrafları okuma ve değerlendirme. Fotoğrafta ‘Grading’ (ileri seviye renk ve tonlama ayarları).

 

KATILMAK İÇİN: 4 hafta, 16 Saat sürecek Retouch – İleri Seviye Photoshop Atölyesi eğitim ücreti: 540 TL’dir (490 TL nakit veya havale indirimli). Bonus özellikli kredi kartılarına iki taksit imkanı vardır. Ön kayıt yaparak yerinizi ayırmak için hemen bilgi@burakbulut.net adresine e-posta gönderiniz. Fotoğrafçılık Kursu İstanbul Beyoğlu’nda.
retouch_animation