Anadolu Yakası’nda Fotoğraf Çekilecek Yerler Listemiz

İstanbul, fotoğrafçılar ve fotoğraf çekmeyi sevenler için gözde yerlerin başında geliyor. Gerek manzara olsun gerek portre olsun çektiğiniz fotoğrafların muhteşem kareler olması için tam bir hazine mekan. İstanbul’da fotoğraf çekilecek yerler araştırıldığında bakmamız gereken şeylerden biri Anadolu Yakası gezilecek yerler. Bugün, Anadolu Yakası’nda fotoğraf çekilecek yerleri sizlerle paylaştık.

Polonezköy Tabiat Parkı

Beykoz’da şirin bir yerleşim yeri olan Polonezköy, Osmanlı Devleti’nden bu yana günümüzde de Polonyalılara ev sahipliği yapmış bir köy. İçinde bulunan tabiat parkı hem kamp alanları hem piknik alanlarıyla ziyaretçiler için çok cazip bir mekan olmasının yanında aynı zamanda birçok yabani hayvanın da yuvası. Burası doğanın içinde dış mekan fotoğraf çekimi yaptırmak isteyenler için en uygun yerlerden biri. Yeşille iç içe Anadolu Yakası’nda fotoğraf çekilecek yerler denildiğinde ilk akla gelen yerlerden biri.

Anadolu Yakası'nda Fotoğraf Çekilecek Yerler

Hidiv Korusu

Beykoz’da yer alan ve halk arasında Çubuklu Korusu olarak da bilinen Hidiv Korusu, İstanbul’un en büyük gül bahçesine sahiptir. Osmanlı döneminde av alanı olarak kullanılmış ve son Mısır Hidivi Abbas Hilmi Paşa’nın yaptırdığı görkemli Hidiv Kasrı’na ev sahipliği yapar. Yeşillikler içinde saklanmış gibi gözüken Hidiv Kasrı ve Korusu, Anadolu Yakası’nda fotoğraf çekmek için tam hayal ettiğiniz yer olabilir.

hidiv korusu çekimi

Moda

Anadolu Yakası’nın en güzel ilçelerinden biri olan Kadıköy’de bulunan Moda, aynı zamanda tarihi yarımadanın tam karşısındadır. Nostaljik tramvay güzergahında olan Moda, sahili, dondurmacıları, kafeleri ve çay bahçeleriyle meşhurdur.

İstanbul Anadolu Yakası’nın en popüler semtlerinden biri olan Kadıköy, birçok fotoğrafçı için vazgeçilmezdir. Hem tarihi hem de modern dokusunu aynı anda sergileyen bu semt, sokak sanatı, renkli pazarları ve hareketli yaşamıyla fotoğraf karelerine hayat verir. Kadıköy’de fotoğraf çekilecek yerler arasında Moda Sahili, Caddebostan ve Fenerbahçe Parkı ön plana çıkar.

Anadolu Yakası'nda Fotoğraf Çekilecek Yerler

anadolu yakası

Çengelköy

Anadolu Yakası ilçelerinden en gözdesi olan Üsküdar ilçe sınırları içerisinde bulunan Çengelköy, eskiden yüksek gelirlilerin oturduğu en lüks ve pahalı semtlerinden biriydi. Osmanlı döneminde üst tabakanın akıl hastaları, tedavi için bu semtte bulunan yalılara gönderilirdi. Günümüzde Abdullah Ağa Yalısı ve Sadullah Paşa Yalısı’nın bulunduğu semt, Anadolu Yakası’nda fotoğraf çekilecek yerler için harika bir seçenek.

Yeşilin ve mavinin buluştuğu Beykoz ve Çengelköy, Anadolu Yakası’nın en güzel fotoğraf çekilecek yerlerinden. Beykoz’da, Yüşâ Tepesi’nden İstanbul’un muhteşem manzarasını, Çengelköy’de ise tarihi çınar ağaçları altında çay içerken çekilen fotoğraflarla unutulmaz anılar yaratabilirsiniz.

Anadolu Yakası'nda Fotoğraf Çekilecek Yerler

Şile

İstanbul’un Karadeniz kıyısına bakan ve Anadolu Yakası semtleri için gözde olan Şile, Türkiye’nin en büyük, dünyanın ise ikinci büyük feneri olan 160 yıllık Şile Feneri’ne ev sahipliği yapar. Sahilleriyle, şelaleleri ve vadileriyle Anadolu Yakası’nda adeta bir doğa harikasıdır. Aynı zamanda yapay bir baraj gölü olan Saklıkent, semte gelen ziyaretçiler için iyi bir vakit geçirme ve harika fotoğraflar çekme imkanı sağlar.

Anadolu Yakası'nda Fotoğraf Çekilecek Yerler

Kız Kulesi

Üsküdar’da Bizans devrinden kalan tek eser olan Kız Kulesi, şimdiye dek birçok efsaneye konu olmuştur. Günümüzde restoran olarak kullanılan kule her gün yüzlerce ziyaretçiyi ağırlıyor. Anadolu Yakası’nda fotoğraf çekilecek yerlerin başında gelen Üsküdar sahilindeki Kız Kulesi, dış mekan fotoğraf çekimlerinde tercih etmeyi düşünebileceğiniz muhteşem bir tarihi eser.

Anadolu Yakası’nın bir diğer incisi Üsküdar, Osmanlı döneminden kalan tarihi yapıları ve boğaz manzarası ile ünlüdür. Üsküdar’da fotoğraf çekilecek yerler arasında Kız Kulesi, Mihrimah Sultan Camii ve Çamlıca Tepesi yer alır. Üsküdar sahilinden çekilen fotoğraflar, özellikle gün batımında unutulmaz kareler oluşturur.

Anadolu Yakası'nda Fotoğraf Çekilecek Yerler

Çamlıca Tepesi

Üsküdar’da bulunan ve İstanbul’un en yüksek tepelerinden biri olan Çamlıca Tepesi, Büyük Çamlıca ve Küçük Çamlıca Tepesi olmak üzere iki ayrılıyor. Anadolu Yakası’nda çektiğiniz bu fotoğrafta Adalar, İstanbul Boğazı, Haliç ve Avrupa yakası manzaralarını arkanıza alabileceğiniz Büyük Çamlıca Tepesi’ne göre Küçük Çamlıca Tepesi korusuyla biraz daha sakin kalıyor.

İstanbul Anadolu Yakası’ndaki en yüksek noktalardan biri olan Çamlıca Tepesi, şehrin 360 derece panoramik manzarasını sunar. Burası, hem şehir manzarası hem de doğa fotoğrafları çekmek için idealdir.

Anadolu Yakası'nda Fotoğraf Çekilecek Yerler

anadolu yakası

Dış Çekim Mekanları ve Cafeler

İstanbul Anadolu Yakası, dış çekim mekanları ve kafeler açısından da oldukça zengindir. İstanbul’da fotoğraf çekilecek kafeler arasında Kadıköy Moda’daki çeşitli kafe ve restoranlar, Üsküdar’daki tarihi çay bahçeleri ve Bağdat Caddesi üzerindeki modern kafe ve restoranlar yer alır.

Anadolu Yakası’ndaki yeşil alanlar, parklar ve bahçeler de dış çekim için idealdir. Fenerbahçe Parkı, Moda Sahili, Göztepe 60. Yıl Parkı bu yerlerden sadece birkaçıdır.

İstanbul Anadolu Yakası’nda fotoğraf çekilecek yerler hakkında bu kısa rehber, umarız siz fotoğraf severlere yardımcı olmuştur. Bu eşsiz şehrin her köşesi, fotoğraf karelerinizde yaşam bulmayı bekliyor!

LUX Fotoğraf Video Prodüksiyon, 17 yıllık deneyimiyle ve donanımlı ekipmanlarıyla en güzel fotoğraflarınızı çekmek için hazır. Bize istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz! Sorularınız veya önerileriniz için bize bilgi@luxproduksiyon.com e-posta adresinden ulaşabilirsiniz. Günün her saati hizmetinizde olan Whatsapp Hattımız aracılığıyla bizimle doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul’da fotoğraf çekilecek yerler arıyorsanız diğer İstanbul fotoğraf çekilecek yerler bloglarımıza göz atabilirsiniz:

LUX Prodüksiyon Instagram Hesabımız