/

Beşiktaş’ta Fotoğraf Çekilecek Yerler

Beşiktaş Ortaköy

Beşiktaş’ta Fotoğraf Çekilecek Yerler Listemiz

Günümüzde artık hemen herkes sosyal medya kullanıyor. Yaygın olarak kullanılan sosyal medyalardan birisi de şüphesiz ki Instagram. İnsanlar gittikleri ve gezdikleri yerleri paylaşmayı çok seviyor. Instagram’da en popüler olan fotoğrafların gözde mekanı elbette İstanbul. Tarihi mekânları, turistik bölgeleri ve doğa harikalarıyla İstanbul, fotoğraf tutkunları için eşsiz bir hazine! Her ilçesinin dört bir yanına yayılmış İstanbul’da fotoğraf çekilecek yerler birbirinden muhteşem kareler sunuyor. Bugün sizlerle İstanbul’un en sevilen ilçelerinden biri olan Beşiktaş’ta fotoğraf çekilecek yerleri derledik.

Beşiktaş'ta Fotoğraf Çekilecek Yerler fotoğrafçı

Ortaköy

Yüzyıllar boyunca farklı kültürlere, inançlara ve insanlara ev sahipliği yapmış olan Ortaköy, fotoğraf çekmek için renkli bir mekan olacak. Ortaköy diyince akla gelen ilk mekan Ortaköy Camii. Ancak bunun yanında Esma Sultan Yalısı, Naime Sultan Yalısı, Hatice Sultan Yalısı, Ortaköy Hamamı, Feriye Sarayı, Etz Ahayim Sinagogu ve Ayios Fokas Kilisesi gibi muhteşem mimarilere sahip binalar da Ortaköy’de bulunuyor.

Beşiktaş'ta Fotoğraf Çekilecek Yerler

Yıldız Korusu

İçerisinde Malta Köşkü ve Çadır Köşkü’nü bulunduran Yıldız Korusu, adeta şehrin göbeğinde bir doğa merkezi. Koru, birbirinden güzel göletler, havuzlar ve şelalenin yanında en iyi dış mekan fotoğrafları için büyüleyici güzellikte bahçeler ve ağaçlardan oluşuyor. Burası sizlere Beşiktaş’ta fotoğraf çekilecek yerler arasında muazzam manzaralar sunan bir seçenek.

Beşiktaş'ta Fotoğraf Çekilecek Yerler

Maslak Kasrı

Sultan Abdülhamid’in şehzadelik yıllarını geçirdiği Maslak Kasrı, günümüzde Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı’na bağlıdır. Kasrın limonluk bahçelerinde yer alan kamelyalar, İstanbul’da türünün en yaşlı üyeleri olarak bilinmektedir. Dış mekan fotoğraflar için harika bir mekan olan Maslak Kasrı, günümüzde de çeşitli resepsiyonlara ve organizasyonlara ev sahipliği yapmaktadır.

Maçka Demokrasi Parkı

Beşiktaş’ta fotoğraf çekilecek yerler denildiğinde ilk akla gelen yerlerden biri de şüphesiz Maçka Demokrasi Parkı. Bitki örtüsü bakımından çok zengin olan Maçka Demokrasi Parkı, eskiden at sürme, piknik ve mesire yeri olarak kullanıldığı düşünülür. Aynı zamanda Taşkışla-Maçka teleferik hattının büyük bir kısmı bu parkın üstünden geçer ve yolculara muhteşem bir görsel şölen yaşatır.

Beşiktaş'ta Fotoğraf Çekilecek Yerler fotoğrafçı

LUX Fotoğraf Video Prodüksiyon, 17 yıllık deneyimiyle en güzel fotoğraflarınızı çekmek için hazır. Kişisel çekim sayfamızı inceleyip çektiğimiz fotoğraflara göz atabilir, siz de dış mekan fotoğraf çekimi yaptırmak istiyorsanız bilgi@luxproduksiyon.com e-posta adresinden ulaşabilirsiniz. Günün her saati hizmetinizde olan Whatsapp Hattımız aracılığıyla bizimle doğrudan iletişime geçebilirsiniz.