/

Beyoğlu’nda Fotoğraf Çekilecek Yerler

Beyoğlu'nda Fotoğraf Çekilecek Yerler

Beyoğlu’nda Fotoğraf Çekilecek Yerler Listemiz

İstanbul, tarihin ve kültürün harmanlandığı, her köşesinde farklı bir hikaye anlatan benzersiz bir şehir. İstanbul fotoğraf çekilecek yerler arasında öne çıkan bir bölge ise Beyoğlu. Meşhur İstiklal Caddesi, kalabalık Taksim’i, tarihi Tünel Meydanı, egzotik Cihangir’i ve daha pek çok turistik noktası ile Beyoğlu; İstanbul’un gözde semtidir. Sokaklarındaki hareketlilikten tarihi yapılarına, renkli gece hayatından eşsiz manzaralarına kadar pek çok farklı unsur, fotoğraf severler için Beyoğlu’nu kaçırılmayacak bir destinasyon haline getiriyor. İşte sizin için seçtiğimiz Beyoğlu’nda fotoğraf çekilecek yerler:

İstiklal Caddesi

İstanbul diyince akla gelen ilk mekan olan İstiklal Caddesi şimdiye dek belki de milyonlarca fotoğrafa ev sahipliği yapmıştır. Nostaljik kırmızı tramvayı, simitçileri ve kestanecileri, tarihi binaları, eski Han binaları ve renkli insan portreleri ile fotoğraf çekimi için ilk tercihiniz olabilecek yerlerden biri.

Çiçek Pasajı

İstiklal Caddesi’nde Galata’ya doğru yürürken sağımızda kalan bu pasaj 1867 yılında açıldığında tiyatro ve opera salonu olarak kullanılmaya başlanmış. Şimdilerde ise içeri girdiğimizde sağlı sollu restoranlar ve meyhaneler karşılıyor bizi. Hem tarihi kapısıyla hem içerisindeki dekorasyonla dış mekan fotoğraf çekiminize nostalji katacak bir mekan Çiçek Pasajı.

dış mekan fotoğraf çekimi

Galata Kulesi ve çevresi

İstiklal Caddesi’nde yürümeye devam ediyoruz ve Beyoğlu’nun ara sokaklarını arşınlayarak Galata Kulesi’ne varıyoruz. Son yıllarda dış mekan fotoğraf çekimi için oldukça popüler olan Galata Kulesi ihtişamıyla duruyor. Tabii, kulenin etrafındaki sokaklar da bir o kadar güzel ve ihtişamlı. Zaten Beyoğlu’nda fotoğraf çekilecek yerler denildiğinde Galata kulesi ve çevresini eklemesek olmazdı

Bankalar Caddesi

Galata Kulesi’nin geride bırakıp yine Beyoğlu sokaklarından aşağı iniyoruz. Voyvoda Caddesi de olarak bilinen Bankalar Caddesi, Osmanlı İmparatorluğu’nun finans merkezlerinden biriydi. Günümüzde de birçok bankanın ana merkezinin bulunduğu cadde aynı zamanda meşhur Kamondo Merdivenleri’ne de ev sahipliği yapıyor.

Karaköy sokakları

Bankalar Caddesi’nden sonraki durağımız güzeller güzeli Karaköy. Sahiliyle, kafeleriyle, şemsiyeli, ışıklı rengarenk sokaklarıyla Beyoğlu’nda fotoğraf çekilecek yerler açısından harika. Son yılların popüler mekanlarından olan Karaköy, graffiti dolu sokakları, hip kafeleri ve deniz kenarındaki manzaralarıyla Karaköy’de fotoğraf çekilecek yerler arasında en iyilerden.

Kamondo Merdivenleri

İstanbul Galata’da bulunan kamondo merdivenleri, Beyoğlu’nda fotoğraf çekilecek yerler için önemli bir yer tutuyor. Bölge mimarisine uygun ve estetik yapısıyla bu merdivenler şehrin tam merkezinde yer almaktadır. İstanbul’da fotoğraf çekilecek yerlerin başında gelen bu estetik merdivenler ile yürürken keyifli bir nostalji yapabilirsiniz.

Beyoğlu'nda Fotoğraf Çekilecek Yerler fotoğrafçı

LUX Fotoğraf Video Prodüksiyon, 17 yıllık deneyimiyle ve donanımlı ekipmanlarıyla en güzel fotoğraflarınızı çekmek için hazır. Profesyonel kişisel çekim sayfamızı inceleyip çektiğimiz fotoğraflara göz atabilir, siz de dış mekan fotoğraf çekimi yaptırmak istiyorsanız bilgi@luxproduksiyon.com e-posta adresinden ulaşabilirsiniz. Günün her saati hizmetinizde olan Whatsapp Hattımız aracılığıyla bizimle doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul’da fotoğraf çekilecek yerler arıyorsanız bu bloglarımız da tam size göre :