Ortaköy

Yüzyıllar boyunca farklı kültürlere, inançlara ve insanlara ev sahipliği yapmış olan Ortaköy, dış mekan fotoğraflarınız için renkli bir mekan olacak. Ortaköy diyince akla gelen ilk mekan Ortaköy Camii. Ancak bunun yanında Esma Sultan Yalısı, Naime Sultan Yalısı, Hatice Sultan Yalısı, Ortaköy Hamamı, Feriye Sarayı, Etz Ahayim Sinagogu ve Ayios Fokas Kilisesi gibi muhteşem mimarilere sahip binalar da Ortaköy’de bulunuyor.

Dış Mekan Fotoğraf Çekimi İçin Öneriler 2 | BEŞİKTAŞ Esma Sultan Yalisi

Yıldız Korusu

İçerisinde Malta Köşkü ve Çadır Köşkü’nü bulunduran Yıldız Korusu, adeta şehrin göbeğinde bir doğa merkezi. Koru, birbirinden güzel göletler, havuzlar ve şelalenin yanında en iyi dış mekan fotoğrafları için büyüleyici güzellikte bahçeler ve ağaçlardan oluşuyor.

dış mekan fotoğraf

Maslak Kasrı

Sultan Abdülhamid’in şehzadelik yıllarını geçirdiği Maslak Kasrı, günümüzde Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı’na bağlıdır. Kasrın limonluk bahçelerinde yer alan kamelyalar, İstanbul’da türünün en yaşlı üyeleri olarak bilinmektedir. Dış mekan fotoğraflar için harika bir mekan olan Maslak Kasrı, günümüzde de çeşitli resepsiyonlara ve organizasyonlara ev sahipliği yapmaktadır.

Maçka Demokrasi Parkı

Bitki örtüsü bakımından çok zengin olan Maçka Demokrasi Parkı, eskiden at sürme, piknik ve mesire yeri olarak kullanıldığı düşünülür. Aynı zamanda Taşkışla-Maçka teleferik hattının büyük bir kısmı bu parkın üstünden geçer ve yolculara muhteşem bir görsel şölen yaşatır.

Burak Bulut Fotoğraf Atölyesi, 15 yıllık deneyimiyle en güzel fotoğraflarınızı çekmek için hazır. Kişisel çekim sayfamızı inceleyip çektiğimiz fotoğraflara göz atabilir, siz de dış mekan fotoğraf çekimi yaptırmak istiyorsanız 0532 511 69 92 numaralı telefondan bize ulaşıp bilgi ve randevu alabilirsiniz.