Temel Fotoğrafçılık Kursu 2018-02-26T22:31:31+00:00

Temel Fotoğrafçılık Kursu ile

Kim korkar DSLR’den?

95. Dönem Temel Fotoğrafçılık Kursu 07 Nisan 2018 Cumartesi 11:00'de başlıyor!

Başlangıç Tarihi:07 Nisan 2018 Cumartesi 11:00'de
Süre:5 Hafta (Toplam 20 saat)
Eğitmen:Süleyman Doğankaya / Burak Bulut
Eğitim Yeri:Burak Bulut Fotoğraf Atölyesi
Ücret:390 TL (Nakit/havale indirimli ücret)
Temel Fotoğrafçılık Kursu
Temel Fotoğrafçılık Kursu
Temel Fotoğrafçılık Kursu

Temel Fotoğrafçılık Kursu, eğitmenler Süleyman Doğankaya / Burak Bulut ile birlikte fotoğrafçılığı tanımak, hobi veya yeni bir iş olanağı olarak geliştirmek isteyenler için 20 saatlik dolu dolu bir başlangıç olacak.

Temel Fotoğrafçılık Kursu Nedir?

” Fotoğrafçılık nedir? ” sorusuna yanıt vererek fotoğrafçılığın gelişim sürecini ve günümüzde fotoğrafçılığın geldiği seviyeye uygun olarak fotoğraf makinenizi nasıl kullanacağınızı öğreneceğiniz en temel fotoğrafçılık kursudur.

Fotoğaf makinenizde otomatik modun ötesine geçip tüm kontrolü ele alacağınız bilgilerle donanacaksınız. Size, sıfırdan başlayıp fotoğraf makinenizi tüm  işlevleriyle çok iyi kullanabilmeyi, kendi başınıza enstantane – diyafram – iso ilişkisini kurabilmeyi, netlik ayarı , ışık ayarı, renk ayarı yapabilme, kompozisyon kuralları ve temel dijital düzenleme mantığını kavratarak fotoğraflarınızda daha iyi sonuçlara ulaşmanızı sağlamaktadır. Ayrıca sadece atölyemize özel, kursunda dördüncü haftası Burak Bulut ‘la temel ışık bilgisi dersimiz var! Bu ders sıfırdan başlayan fotoğrafçıların ışıkla ilgili genel sorunlarını düzeltmelerini sağlayacak.

Yaratıcılığınıza odaklanıp anı kaçırmadan fotoğraf makinenize patronun kim olduğunu göstereceğiniz Temel Fotoğrafçılık Kursu muza bekliyoruz.
Kurs programımızı inceleyerek matrixe girmeye hazır olun 🙂

Temel Fotoğrafçılık Kursu Programı

1. HAFTA(4 saat):

Fotoğrafçılığa giriş, kısa tarihi,

Fotoğrafın oluşum süreci, fotoğrafı oluşturan öğeler

Fotoğraf makineleri türleri, fotoğraf makinesinin çalışma prensipleri,

Objektifler, objektif türleri,

AF ve Manuel Netleme Sistemleri

Sensörler (Crop çarpan / Full frame)

Diyafram – Enstantane – ISO ilişkisi, enstantane ve diyafram seçimi örnekleri, net alan derinliği hesapları

Fotoğrafçının diğer yardımcı araçları, makine satın alırken dikkat edilmesi gerekenler, yardımcı ekipmanları ekipmanları tanımak

2. HAFTA(4 saat):

Fotoğrafçının diğer yardımcı araçları, makine satın alırken dikkat edilmesi gerekenler, yardımcı ekipmanları ekipmanları tanımak

Işık ölçüm modları, yöntemleri

AE bracketing

Isı değerleri, ışığın kullanımı ve kompozisyona etkisi,

Beyaz dengesi (White Balance)

Fotoğrafta kompozisyon ve kadraj, fotoğrafta ritim, ilgi merkezi, altın kesim, kontrast vb konularla örnek fotoğraflar üzerinden fotoğrafta fotoğrafçının seçimleri

3. HAFTA

Uygulamalı Fotoğraf Çekim Gezisi Günü

Bu hafta tamamen Atölye dışında geçen bir çekim gezisi yapacağız. İlk iki hafta öğrendiğimiz konular üzerinden gezimiz boyunca pratikler yapıp teorik olarak öğrendiklerimizi dış çekim ortamında pratik olarak uygulayacağız. Bir fotoğraf eğitiminin olmazsa olmaz süreci uygulamalı çekim gezisidir. Gezimiz ortalama 4 saat sürüyor ama amacımız elinizdeki makineye tamamen hakim olmanızı sağlamak, bu yüzden de aklınızda soru kalmayana dek geziyi devam ettirebiliriz 🙂

4. HAFTA (4 saat) Eğitmen Burak Bulut‘la

Fotoğrafta ışık bilgisi

Işık kaynakları

Makine dahili flaşları, dolgu flaşı kullanımı

Işığın özelliklerinin teorik anlatım ve uygulamayla gösterilmesi

5. HAFTA (4 saat):

Gezide çekilen fotoğrafların değerlendirilmesi, daha iyi sonuç için neler yapabilirdik?

Dijital düzenleme programları –  Photoshop – Lightroom – Picmonkey vb.

Dijital düzenleme parametreleri ( Kontrast, Keskinlik, Parlaklık, Renk Tonu, Renk Doygunluğu )

Renk Uzayı (sRGB – AdobeRGB)

Fotoğraf dosya formatları

Fotoğrafçılıkta kullanabileceğiniz “Akıllı Telefon Uygulamaları”

Yıllardır profesyonel fotoğrafçıların en çok kurs aldığı atölye olmamızın sebebi özel fotoğrafçılık kurslarımız:

Işığı katalog çekimi yapan profesyonel fotoğrafçılar gibi kullanmak için, reklam, moda, ürün fotoğrafçılığı alanlarında pratikler yaparak öğrenmek için Burak Bulut Fotoğraf Atölyesi ileri seviye diğer fotoğrafçılık kursları :

İleri Fotoğraf Atölyesi

Ürün Fotoğrafçılığı Kursu

Stüdyoda Modelli Işık Atölyesi

Strobist Tepe Flaşı Kursu

Retouch-İleri Seviye Photoshop Kursu

Her şeyden önce zamanınız çok değerli!  Fotoğrafçılık alanında uzun yıllar ve sürekli olarak zaman harcamış deneyimli fotoğraf eğitmenlerimiz ile hem öğrenme sürecinizi kısaltacaksınız hem de yıllarca biriktirilmiş deneyimlere ilk elden ulaşarak daha verimli ve hızlıca fotoğrafçılığınızı geliştireceksiniz. Binlerce bilgi arasından doğruyu ayıklamakla harcayacağınız zamanı yaratıcılığınıza ayırmış olacaksınız. Evet, bir çok kaynağa kolaylıkla ulaşabilirsiniz ve kendi kendinize öğrenmeyi deneyebilirsiniz ancak bu size hem zaman hem emek açısından çok daha pahalıya gelecektir. Verilen bilgilerin doğruluğunu teyit etmek bir kenara her şeyden önce neyi hangi sırayla öğreneceğinizi bilmeniz gerekir.

Gerçek hayat kitaplarda yazıldığı gibi değildir ve istisnalara denk geldiğinizde ne yapacağınızı, fotoğraf çekerken karşılaşacağınız sorunları anında eğtimenlerimizle tartışarak öğrenecek ve anında deneyim kazanacaksınız. Ayrıca unutmayın, atölyemizde yıllarca ücretsiz sınırsız tekrar dersine gelebilirsiniz. Daha fazlası için İstanbul Taksim’de 12 yıldır hizmet veren atölyemizi tercih eden 4000’den fazla gurur duyduğumuz fotoğrafçı dostlarımızın görüşlerini inceleyebilirsiniz.

Temel Fotoğrafçılık Kursumuzun içeriğini kurs programımızdan detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Bunlarla birlikte hiç bir kurs programında olmayan  birçok bilgiye ulaşacaksınız. Aynı zamanda profesyonel fotoğraf stüdyosu olan atölyemizde farklı fotoğrafçılık alanlarını gözlemleyebileceksiniz. Gerek diğer eğitmenlerimiz gerek etkinliklerimizde bir araya geleceğiniz fotoğrafçı dostlarımızla tanışıp kocaman bir ailenin parçası olacaksınız ve onların tecrübelerine ilk elden ulaşabileceksiniz. Fotoğrafçılık dünyasının bilinmeyenlerini veya az bilinenlerini ( fotoğrafçılık nasıl meslek haline getirilir, fotoğraf sergisi nasıl yapılır vb) birebir tecrübeli eğitmenlerimizden öğrenebileceksiniz.

Kurs programına dahil olan fotoğraf gezisi ile öğrendiklerinizi anında uygulayabilecek ve 5 haftalık Temel Fotoğrafçılık Kursumuzu tamamladığınızda herhangi bir fotoğraf makinesini elinize alarak hiç bir tereddüt yaşamadan yaratıcılığınıza odaklanıp korkusuzca fotoğraf çekebileceksiniz. Fotoğrafçılık serüveninizde sürekli size destek olacak Burak Bulut Fotoğraf Atölyesinin kocaman ailesinin bir parçası olacaksınız.

12 yıldır en çok tercih edilen fotoğrafçılık kursu olmamızın en önemli nedeni vaatlerimizi gerçekleştirerek kursiyerlerimizin gerçekten öğrenmelerini sağlamaktır. Bu nedenle, kurs programında anlamadığınız veya kaçırdığınız bölümleri herhangi bir ek ücret ödemeden öğrenene kadar yıllarca tekrarlama hakkınız var. 6 yıl önce geldiği kursumuzu ücretsiz tekrara gelen kursiyerimizle anı fotoğrafımız burada 🙂 https://www.instagram.com/p/BdUtS8shBCo/

Temel Fotoğrafçılık Kursumuzun herhangi bir ön şartı yok. Sıfırdan başlayacağız, bu nedenle lütfen gelmeden önce korkunç makine kılavuzlarını karıştırıp allak bullak olmayın, makineniz üzerindeki her şeyi birlikte öğreneceğiz.

Uygulamalı çekim gezimizin olduğu haftaya dek, fotoğraf makinesi ile katılım şart değildir. Yeni bir fotoğraf makinesi almaya hazırlanıyorsanız, ilk dersimizde fotoğraf makinelerini tanıdıktan sonra, eğitmenlerimizin de tecrübelerinden yararlanarak sizin için en doğru fotoğraf makinesi tercihini kolaylıkla yapabilirsiniz.
Ayrıca henüz fotoğraf makinesi olmayanlar atölyemizde bulunan 2 adet SONY fotoğraf makinesini dönüşümlü olarak kullanabilirler.

Temel Fotoğrafçılık Kursu derslerimiz, her hafta aynı saatte başlayacak ve 5 hafta sürecektir.
Ders saatleri planınıza uymuyorsa farklı program isteklerinizle Özel Fotoğraf Dersi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. 12 yıldır İstanbul Taksimde Temel Fotoğrafçılık Kursu yanında pek çok kurs ve atölye düzenleyen, kendi alanında ilkleri gerçekleştiren ve taklit edilen, ilham alınan bir atölyeyiz. Türkiye’nin önde gelen pek çok firmasına fotoğrafçılık hizmeti veren, sayısız proje gerçekleştiren ve 4000’den fazla fotoğrafçı dostla kocaman bir aile olmamız bizce yeterli bir sebep. Yine de daha fazlası için atölyemiz ve eğitmenlerimizle ilgili yazılan görüşleri inceleyebilirsiniz.

google-yorumlar

Google Yorumu Yazın

Eğitimleri Gerçekleştirdiğimiz Atölyemiz

Burak Bulut Fotoğraf Atölyesi Stüdyomuz

Burak Bulut Fotoğraf Atölyesinde Sizi Ne Bekliyor?

Fotoğrafçılık Kursu Ön Kayıt
Almak istedğiniz fotoğrafçılık kurslarımıza ön kayıt yaptırmak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.

Temel Fotoğrafçılık Kursu İleri Fotoğrafçılık Kursu Stüdyoda Modelli Işık Atölyesi Ürün Fotoğrafçılığı Kursu Strobist - Tepeflaşı Kursu Temel Photoshop Retouch - İleri Seviye Photoshop Kursu Adobe Lightroom Kursu Özel Fotoğraf Dersi Doğum Fotoğrafçılığı Fotoğrafçılar İçin Renk Teorisi Fotoğrafçılar İçin Temel Video ve Kurgu Eğitimi Güçlü Siyah Beyaz Fotoğraf Yapma Atölyesi Serhan Serter'le Düğün Fotoğrafçılığında Ekipman YönetimiDış Mekanda Paraflaşlarla Yaratıcı Portre Teknikleri Atölyesi

* Tüm kurslarımızda kısıtlı kontenjan bulunmaktadır. Bu sebeple ön kaydınızı yaptırdıktan sonra Atölyemizi ziyaret ederek veya EFT ile 50 TL ön ödeme yapmanızı rica ederiz.
* Fotoğraf kursu ödemelerinizi tek çekim Kredi Kartı ile yapabilirsiniz. (Nakit öderseniz ek indirimden yararlanabilirsiniz.)

Temel Fotoğrafçılık Kursu kaydı için:

5 hafta, 20 saat sürecek Temel Fotoğrafçılık Kursu ücreti: 410 TL’dir (390 TL nakit veya havale indirimli).

İlginizi Çekebilecek Diğer Kurslarımız

Strobist - Uygulamalı Tepeflaşı Kursu

Bu kurstan sonra tepeflaşınız çok daha değer kazanacak ve fotoğraf çantanızın ayrılmaz bir parçası olacak.

Stüdyoda Modelli Işık Atölyesi

Profesyonel fotoğrafçılık sektöründe büyük bir ilgiyle karşılanan, ışığı çok iyi öğreneceğiniz stüdyo fotoğrafçılığı kursumuzla tanışın.

Temel Photoshop Kursu

Adobe Photoshop programı ile fotoğraflarınızı daha güzel hale getirmeye başlayacaksınız. Bu kursun içeriği fotoğrafçılara özel tasarlanmıştır.

Burak Bulut Fotoğraf Atölyesi Güncel Program

 • ÜCRETSİZ – Gece Strobist – Tepeflaşı Kullanımı Teknikleri 15 Mart Perşembe 2018 19:30‘da Burak Bulut ile tepeflaşlarınız ile yaratıcı teknikler uygulayabileceğiniz herkese açık bir etkinlik düzenliyoruz. Katılım için atölyemize kayıt yaptırmayı unutmayın.
 • Siyah Beyaz Fotoğraf  Yapma Atölyesi 18 Mart 2018 Pazar 15:30‘da başlıyor. İyi bir siyah beyaz fotoğrafın fotoğrafik açıdan nasıl olması gerektiğini Burak Bulut‘la konuşacağımız ilk bölümün ardından, Retouch eğitmenimiz Ozan Tüzün de renkli fotoğraftan siyah beyaza dönüşümünün püf noktalarını anlatacak.
 • UltraViyole Işıkla Portre Fotoğraf Çekim Etkinliği 23 Mart 2018 Cuma 19:30’da başlıyor. Yeni yaratıcı bir fotoğraf çekim etkinliği ile karşınızdayız. UV boyalar ve tozlarla modelimizi boyayıp UV ışık altında ışıltılı fotoğraflar çıkaracağız. Kısıtlı kontenjan için acele edin.
 • Temel Video ve Kurgu Eğitimi  30 Mart 2018 Cuma 19:30‘da başlıyor. Düğün klipleri, organizasyon videoları, kısa tanıtım filmleri gibi kendine yeni bir alanda daha iş imkanı yaratmak isteyen fotoğrafçılar için kısıtlı kontenjanda kayıtlarımız başlamıştır.
 • Yenikapı Mevlevihanesi Fotoğraf Çekim Etkinliği 30 Mart 2018 Cuma 19:00‘da. Yenikapı Mevlevihanesi’nden aldığımız özel izinle 15 kişilik fotoğraf ekibi olarak Sema Törenini fotoğraflamaya gidiyoruz.
 • Strobist – Uygulamalı Tepeflaşı Kursumuz 27. Dönemi 1 Nisan Pazar 10:00’da başlıyor. Cumartesi ve Pazar olarak bir haftasonunda eğitim tamamlanacak. Tepeflaşlarınızın tüm özelliklerini doğru kullanmayı öğrenebileceğiniz bu uygulamalı atölyeyi kaçırmayın
 • Temel Fotoğraf Kursu 95. Dönem 07 Nisan 2018 Cumartesi 11:00‘de başlıyor. Fotoğrafçılığı tanımak, hobi veya yeni bir iş olanağı olarak geliştirmek isteyenler için 20 saatlik dolu dolu bir başlangıç olacak.
 • Stüdyoda Modelli Işık Atölyesi 50. Dönemi 07 Nisan Cumartesi 16:00‘da başlıyor. 8 farklı fotomodelle, Portre ve Moda fotoğrafçılığında kullanılan ışıkları fotoğraf çekimleri yaparak, Burak Bulut Yıldırım ile öğreneceksiniz.
 • Ürün Fotoğrafçılığı Kursu 15. Dönem 8 Nisan 2018 Pazar 10:30′da başlıyor, kayıtlar başladı! Ürün fotoğrafçılığında kendini geliştirmek isteyen, profesyonel çekimler yapmak isteyenler için.
 • Doğum Fotoğrafçılığı ve Yeni Doğan Fotoğraf Kursu 15 Nisan Pazar 10:00‘da Beyza Sultan Durna ile başlıyor. Hastanelerde çekim yapmak isteyenler ve yeni doğan fotoğrafçıları için 8 saatlik bir eğitim. Güncellenen programında çekim sonrası albüm tasarımı yapmak konusu da eklendi.
 • İffot Fotoğraf Buluşmaları 21 – 22 Nisan 14:30-200:00 arası atölyemizde. İstanbul Üniversitesi Kültür Kulübü Fotoğraf Topluluğunun gerçekleştirdiği fotoğraf buluşmalarına tüm atölye dostları davetlidir.
 • Fotoğrafçılar İçin Pazarlama ve Reklam 29 Nisan 2018 Pazar 15:00‘de atölyemizde. Türkiye’de ilk kez 5 yıl önce gerçekleştirdiğimiz Fotoğrafçılar için Pazarlama ve Reklam
  Atölyesi yeniden sizinle.