Temel Fotoğrafçılık Kursu

Temel Fotoğrafçılık Kursu ile Kim korkar DSLR’den?

Temel Fotoğrafçılık Kursu, birlikte fotoğrafçılığı tanımak, hobi veya yeni bir iş olanağı olarak geliştirmek isteyenler için 20 saatlik dolu dolu bir başlangıç olacak.

Temel Fotoğrafçılık Kursu Nedir?

” Fotoğrafçılık nedir? ” sorusuna yanıt vererek fotoğrafçılığın gelişim sürecini ve günümüzde fotoğrafçılığın geldiği seviyeye uygun olarak fotoğraf makinenizi nasıl kullanacağınızı öğreneceğiniz en temel fotoğrafçılık kursudur.

Fotoğaf makinenizde otomatik modun ötesine geçip tüm kontrolü ele alacağınız bilgilerle donanacaksınız. Size, sıfırdan başlayıp fotoğraf makinenizi tüm işlevleriyle çok iyi kullanabilmeyi, kendi başınıza enstantane – diyafram – iso ilişkisini kurabilmeyi, netlik ayarı , ışık ayarı, renk ayarı yapabilme, kompozisyon kuralları ve temel dijital düzenleme mantığını kavratarak fotoğraflarınızda daha iyi sonuçlara ulaşmanızı sağlamaktadır. Ayrıca sadece atölyemize özel, kursunda dördüncü haftası Burak Bulut ‘la temel ışık bilgisi dersimiz var! Bu ders sıfırdan başlayan fotoğrafçıların ışıkla ilgili genel sorunlarını düzeltmelerini sağlayacak.

Yaratıcılığınıza odaklanıp anı kaçırmadan fotoğraf makinenize patronun kim olduğunu göstereceğiniz Temel Fotoğrafçılık Kursu muza bekliyoruz.
Kurs programımızı inceleyerek matrixe girmeye hazır olun :) Bu programı özel fotoğraf dersi almak için tıklayın ve diğer tüm kurslarımızı görmek isterseniz: Fotoğrafçılık Kursu

Temel Fotoğrafçılık Kursu Programı

1. HAFTA(4 saat):

Fotoğrafçılığa giriş, kısa tarihi,

Fotoğrafın oluşum süreci, fotoğrafı oluşturan öğeler

Fotoğraf makineleri türleri, fotoğraf makinesinin çalışma prensipleri,

Objektifler, objektif türleri,

AF ve Manuel Netleme Sistemleri

Sensörler (Crop çarpan / Full frame)

Diyafram – Enstantane – ISO ilişkisi, enstantane ve diyafram seçimi örnekleri, net alan derinliği hesapları

Fotoğrafçının diğer yardımcı araçları, makine satın alırken dikkat edilmesi gerekenler, yardımcı ekipmanları ekipmanları tanımak

2. HAFTA(4 saat):

Fotoğrafçının diğer yardımcı araçları, makine satın alırken dikkat edilmesi gerekenler, yardımcı ekipmanları ekipmanları tanımak

Işık ölçüm modları, yöntemleri

AE bracketing

Isı değerleri, ışığın kullanımı ve kompozisyona etkisi,

Beyaz dengesi (White Balance)

Fotoğrafta kompozisyon ve kadraj, fotoğrafta ritim, ilgi merkezi, altın kesim, kontrast vb konularla örnek fotoğraflar üzerinden fotoğrafta fotoğrafçının seçimleri

3. HAFTA

Uygulamalı Fotoğraf Çekim Gezisi Günü

Bu hafta tamamen Atölye dışında geçen bir çekim gezisi yapacağız. İlk iki hafta öğrendiğimiz konular üzerinden gezimiz boyunca pratikler yapıp teorik olarak öğrendiklerimizi dış çekim ortamında pratik olarak uygulayacağız. Bir fotoğraf eğitiminin olmazsa olmaz süreci uygulamalı çekim gezisidir. Gezimiz ortalama 4 saat sürüyor ama amacımız elinizdeki makineye tamamen hakim olmanızı sağlamak, bu yüzden de aklınızda soru kalmayana dek geziyi devam ettirebiliriz :)

4. HAFTA (4 saat) Eğitmen Burak Bulut‘la

Fotoğrafta ışık bilgisi

Işık kaynakları

Makine dahili flaşları, dolgu flaşı kullanımı

Işığın özelliklerinin teorik anlatım ve uygulamayla gösterilmesi

5. HAFTA (4 saat):

Gezide çekilen fotoğrafların değerlendirilmesi, daha iyi sonuç için neler yapabilirdik?

Dijital düzenleme programları –  Photoshop – Lightroom – Picmonkey vb.

Dijital düzenleme parametreleri ( Kontrast, Keskinlik, Parlaklık, Renk Tonu, Renk Doygunluğu )

Renk Uzayı (sRGB – AdobeRGB)

Fotoğraf dosya formatları

Fotoğrafçılıkta kullanabileceğiniz “Akıllı Telefon Uygulamaları”

Yıllardır profesyonel fotoğrafçıların en çok kurs aldığı atölye olmamızın sebebi özel fotoğrafçılık kurslarımız:

Işığı katalog çekimi yapan profesyonel fotoğrafçılar gibi kullanmak için, reklam, moda, ürün fotoğrafçılığı alanlarında pratikler yaparak öğrenmek için LUX Fotoğraf Video Prodüksiyon ileri seviye diğer fotoğrafçılık kursları :

İleri Fotoğraf Atölyesi

Ürün Fotoğrafçılığı Kursu

Stüdyoda Modelli Işık Atölyesi

Strobist Tepe Flaşı Kursu

Retouch-İleri Seviye Photoshop Kursu

Her şeyden önce zamanınız çok değerli!  Fotoğrafçılık alanında uzun yıllar ve sürekli olarak zaman harcamış deneyimli fotoğraf eğitmenlerimiz ile hem öğrenme sürecinizi kısaltacaksınız hem de yıllarca biriktirilmiş deneyimlere ilk elden ulaşarak daha verimli ve hızlıca fotoğrafçılığınızı geliştireceksiniz. Binlerce bilgi arasından doğruyu ayıklamakla harcayacağınız zamanı yaratıcılığınıza ayırmış olacaksınız. Evet, bir çok kaynağa kolaylıkla ulaşabilirsiniz ve kendi kendinize öğrenmeyi deneyebilirsiniz ancak bu size hem zaman hem emek açısından çok daha pahalıya gelecektir. Verilen bilgilerin doğruluğunu teyit etmek bir kenara her şeyden önce neyi hangi sırayla öğreneceğinizi bilmeniz gerekir.

Gerçek hayat kitaplarda yazıldığı gibi değildir ve istisnalara denk geldiğinizde ne yapacağınızı, fotoğraf çekerken karşılaşacağınız sorunları anında eğtimenlerimizle tartışarak öğrenecek ve anında deneyim kazanacaksınız. Ayrıca unutmayın, atölyemizde yıllarca ücretsiz sınırsız tekrar dersine gelebilirsiniz. Daha fazlası için İstanbul Taksim’de 12 yıldır hizmet veren atölyemizi tercih eden 4000’den fazla gurur duyduğumuz fotoğrafçı dostlarımızın görüşlerini inceleyebilirsiniz.

Temel Fotoğrafçılık Kursumuzun içeriğini kurs programımızdan detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Bunlarla birlikte hiç bir kurs programında olmayan  birçok bilgiye ulaşacaksınız. Aynı zamanda profesyonel fotoğraf stüdyosu olan atölyemizde farklı fotoğrafçılık alanlarını gözlemleyebileceksiniz. Gerek diğer eğitmenlerimiz gerek etkinliklerimizde bir araya geleceğiniz fotoğrafçı dostlarımızla tanışıp kocaman bir ailenin parçası olacaksınız ve onların tecrübelerine ilk elden ulaşabileceksiniz. Fotoğrafçılık dünyasının bilinmeyenlerini veya az bilinenlerini ( fotoğrafçılık nasıl meslek haline getirilir, fotoğraf sergisi nasıl yapılır vb) birebir tecrübeli eğitmenlerimizden öğrenebileceksiniz.

Kurs programına dahil olan fotoğraf gezisi ile öğrendiklerinizi anında uygulayabilecek ve 5 haftalık Temel Fotoğrafçılık Kursumuzu tamamladığınızda herhangi bir fotoğraf makinesini elinize alarak hiç bir tereddüt yaşamadan yaratıcılığınıza odaklanıp korkusuzca fotoğraf çekebileceksiniz. Fotoğrafçılık serüveninizde sürekli size destek olacak LUX Fotoğraf Video Prodüksiyonnin kocaman ailesinin bir parçası olacaksınız.

12 yıldır en çok tercih edilen fotoğrafçılık kursu olmamızın en önemli nedeni vaatlerimizi gerçekleştirerek kursiyerlerimizin gerçekten öğrenmelerini sağlamaktır. Bu nedenle, kurs programında anlamadığınız veya kaçırdığınız bölümleri herhangi bir ek ücret ödemeden öğrenene kadar yıllarca tekrarlama hakkınız var. 6 yıl önce geldiği kursumuzu ücretsiz tekrara gelen kursiyerimizle anı fotoğrafımız burada :) https://www.instagram.com/p/BdUtS8shBCo/

Temel Fotoğrafçılık Kursumuzun herhangi bir ön şartı yok. Sıfırdan başlayacağız, bu nedenle lütfen gelmeden önce korkunç makine kılavuzlarını karıştırıp allak bullak olmayın, makineniz üzerindeki her şeyi birlikte öğreneceğiz.

Uygulamalı çekim gezimizin olduğu haftaya dek, fotoğraf makinesi ile katılım şart değildir. Yeni bir fotoğraf makinesi almaya hazırlanıyorsanız, ilk dersimizde fotoğraf makinelerini tanıdıktan sonra, eğitmenlerimizin de tecrübelerinden yararlanarak sizin için en doğru fotoğraf makinesi tercihini kolaylıkla yapabilirsiniz.
Ayrıca henüz fotoğraf makinesi olmayanlar atölyemizde bulunan 2 adet SONY fotoğraf makinesini dönüşümlü olarak kullanabilirler.

Temel Fotoğrafçılık Kursu derslerimiz, her hafta aynı saatte başlayacak ve 5 hafta sürecektir.
Ders saatleri planınıza uymuyorsa farklı program isteklerinizle Özel Fotoğraf Dersi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. 12 yıldır İstanbul Taksimde Temel Fotoğrafçılık Kursu yanında pek çok kurs ve atölye düzenleyen, kendi alanında ilkleri gerçekleştiren ve taklit edilen, ilham alınan bir atölyeyiz. Türkiye’nin önde gelen pek çok firmasına fotoğrafçılık hizmeti veren, sayısız proje gerçekleştiren ve 4000’den fazla fotoğrafçı dostla kocaman bir aile olmamız bizce yeterli bir sebep. Yine de daha fazlası için atölyemiz ve eğitmenlerimizle ilgili yazılan görüşleri inceleyebilirsiniz. Diğer Fotoğrafçılık Kursu seçeneklerimiz ise burada.

Amerika'da takı satışı yapan markamızın yeni sezon çocuk takıları için modelli çekim yaptık 💍⁠
.⁠
.⁠
.⁠
.⁠
.⁠
.⁠
.⁠
#jewellerylover #jewelrydesign #instajewelry #jewelleryaddict #jewellerygram #handmadejewellery #luxuruncekimi #takıfotoğrafçısı #ürünfotoğrafçısı #profesyonelfotoğrafçı #luxprodüksiyon #luxproduksiyon #sony #sonyalpha #sonyalphatr @alphauniversebysony.eu #kolye #kolyeçeşitleri #tasarımkolye #yeşilkolye #yeşiltasarımkolye #kolyemodelleri #taşlıkolye #renklikolyefotoğrafı #çocukkolyesi #çocukmodel
...

13 2

Amerika'da takı satışı yapan markamızın yeni sezon çocuk takıları için modelli çekim yaptık 💍⁠
.⁠
.⁠
.⁠
.⁠
.⁠
.⁠
@tr_mtuanaa
#jewellerylover #jewelrydesign #instajewelry #jewelleryaddict #jewellerygram #handmadejewellery #luxuruncekimi #takıfotoğrafçısı #ürünfotoğrafçısı #profesyonelfotoğrafçı #luxprodüksiyon #luxproduksiyon #sony #sonyalpha #sonyalphatr @alphauniversebysony.eu #kolye #kolyeçeşitleri #tasarımkolye #yeşilkolye #yeşiltasarımkolye #kolyemodelleri #taşlıkolye #renklikolyefotoğrafı #çocukkolyesi #çocukmodel
...

18 4

Artchi Heykel markası için stüdyomuzda yaptığımız dekorlu çekimden ✨ Gölgedeki ayrıntıya dikkat 🦇⁠
.⁠
.⁠
.⁠
.⁠
.⁠
.⁠
#sony #sonyalpha #sonyalphatr #luxprodüksiyon #luxürünçekimi #heykel #evdekoru #evdekorürünleri #evdekorasyonu #heykeltasarımı #fotoğrafstüdyosu #istanbulfotoğrafçı #reklamajansı #reklamajansıistanbul @alphauniversebysony.eu #fotoğrafajansı #fotoğrafçılık #ürünfotoğrafçısı #ürünfotoğrafçılığı #ürünfotoğrafı #ürünfotoğrafçekimi
...

22 1

Artchi Heykel markası için stüdyomuzda yaptığımız tatlı mı tatlı dekorlu çekimden 🍭⁠
.⁠
.⁠
.⁠
.⁠
.⁠
.⁠
#sony #sonyalpha #sonyalphatr #luxprodüksiyon #luxürünçekimi #heykel #evdekoru #evdekorürünleri #evdekorasyonu #heykeltasarımı #fotoğrafstüdyosu #istanbulfotoğrafçı #reklamajansı #reklamajansıistanbul @alphauniversebysony.eu #fotoğrafajansı #fotoğrafçılık #ürünfotoğrafçısı #ürünfotoğrafçılığı #ürünfotoğrafı #ürünfotoğrafçekimi
...

20 0

Artchi Heykel markası için stüdyomuzda yaptığımız dekorlu çekimden ✨
.
.
.
.
.
.
#sony #sonyalpha #sonyalphatr #luxprodüksiyon #luxürünçekimi #heykel #evdekoru #evdekorürünleri #evdekorasyonu #heykeltasarımı #fotoğrafstüdyosu #istanbulfotoğrafçı #reklamajansı #reklamajansıistanbul @alphauniversebysony.eu #fotoğrafajansı #fotoğrafçılık #ürünfotoğrafçısı #ürünfotoğrafçılığı #ürünfotoğrafı #ürünfotoğrafçekimi
...

23 0

İranlı Aurora markasının özel tasarım takılarına layık rengarenk bir çekim yaptık 📸⁠
.⁠
.⁠
.⁠
.⁠
.⁠
.⁠
.⁠
.⁠
#jewellerylover #jewelrydesign #instajewelry #jewelleryaddict #jewellerygram #handmadejewellery #luxuruncekimi #takıfotoğrafçısı #ürünfotoğrafçısı #profesyonelfotoğrafçı #luxprodüksiyon #luxproduksiyon #sony #sonyalpha #sonyalphatr @alphauniversebysony.eu #kolye #kolyeçeşitleri #tasarımkolye #yeşilkolye #yeşiltasarımkolye #kolyemodelleri #taşlıkolye #renklikolyefotoğrafı
...

18 0

İranlı Aurora markasının özel tasarım takılarına layık rengarenk bir çekim yaptık 📸⁠
.⁠
⁠.⁠
.⁠
.⁠
.⁠
.⁠
.⁠
.⁠
.⁠
.⁠

#jewellerylover #jewelrydesign #instajewelry #jewelleryaddict #jewellerygram #handmadejewellery #luxuruncekimi #takıfotoğrafçısı #ürünfotoğrafçısı #profesyonelfotoğrafçı #luxprodüksiyon #luxproduksiyon #sony #sonyalpha #sonyalphatr @alphauniversebysony.eu #kolye #kolyeçeşitleri #tasarımkolye #yeşilkolye #yeşiltasarımkolye #kolyemodelleri #taşlıkolye #renklikolyefotoğrafı
...

24 0

İranlı Aurora markasının özel tasarım takılarına layık rengarenk bir çekim yaptık 📸⁠
.⁠
.⁠
.⁠
.⁠
.⁠
.⁠
.⁠
.⁠
.⁠

#jewellerylover #jewelrydesign #instajewelry #jewelleryaddict #jewellerygram #handmadejewellery #luxuruncekimi #takıfotoğrafçısı #ürünfotoğrafçısı #profesyonelfotoğrafçı #luxprodüksiyon #luxproduksiyon #sony #sonyalpha #sonyalphatr @alphauniversebysony.eu #kolye #kolyeçeşitleri #tasarımkolye #yeşilkolye #yeşiltasarımkolye #kolyemodelleri #taşlıkolye #renklikolyefotoğrafı
...

16 0

Ander Tekstil'in yeni koleksiyonu için tertemiz arka fon ve ışıkla modelli katalog çekimi yaptık 📸⁠
Md: @trustonur⁠
.⁠
.⁠
.⁠
.⁠
.⁠
.⁠
#luxproduksiyon #luxprodüksiyon #sonyalpha #sonyalphatr #sony #ürünfotoğrafçekimi #fashiontrends #fashionphotographer #outfitinspo #womensfashion #modafotoğrafçısı #modafotoğrafçekimi #modatasarımcısı #katalogçekimi #fashiondesign #fashiondesigner #modelliçekim #kotpantolon #erkekmodel #modakataloğu #jeans #jeansdesign #modatasarımı #tasarımkıyafet #modafotoğrafları #pantolon @alphauniversebysony.eu
...

10 0

Ander Tekstil'in yeni koleksiyonu için tertemiz arka fon ve ışıkla modelli katalog çekimi yaptık 📸⁠
Md: @trustonur⁠
.⁠
.⁠
.⁠
.⁠
.⁠
.⁠
#luxproduksiyon #luxprodüksiyon #sonyalpha #sonyalphatr #sony #ürünfotoğrafçekimi #fashiontrends #fashionphotographer #outfitinspo #womensfashion #modafotoğrafçısı #modafotoğrafçekimi #modatasarımcısı #katalogçekimi #fashiondesign #fashiondesigner #modelliçekim #kotpantolon #erkekmodel #modakataloğu #jeans #jeansdesign #modatasarımı #tasarımkıyafet #modafotoğrafları #pantolon @alphauniversebysony.eu
...

13 0

Eğitimleri Gerçekleştirdiğimiz Atölyemiz

LUX Fotoğraf Video Prodüksiyon Stüdyomuz

LUX Fotoğraf Video Prodüksiyonnde Sizi Ne Bekliyor?