Temel Fotoğrafçılık Kursu 2017-03-23T14:51:35+00:00

TEMEL  FOTOĞRAFÇILIK KURSU (4 Hafta, 16 Saat)

84. Dönem Temel Fotoğrafçılık Kursu 02 Nisan Pazar 2017 15:00’de başlıyor.  Sıfırdan başlayanlar için  Temel Fotoğrafçılık Kursu 4 hafta, 16 saatte inanılmaz aşama kaydedeceğiz birlikte. Dersler Haftada bir gün, aynı gün ve saatte yapılmaktadır. 

 • Süre:
  4 hafta ( Toplam 16 saat)
 • Eğitmen:
  Süleyman Doğankaya
 • Eğitim Yeri:
  Burak Bulut Fotoğraf Atölyesi
  Taksim
 • Başlangıç Tarihi:
  02 Nisan 2017 - 15:00
 • Ücreti:
  335 TL ( Nakit veya havalede 
  indirimli olan ücreti)

TEMEL FOTOĞRAFÇILIK KURSU DERS PROGRAMI

1. HAFTA(4 saat):

 • Fotoğrafçılığa giriş, kısa tarihi,
 • Fotoğrafın oluşum süreci, fotoğrafı oluşturan öğeler
 • Fotoğraf makineleri türleri, fotoğraf makinesinin çalışma prensipleri,
 • Objektifler, objektif türleri,
 • AF ve Manuel Netleme Sistemleri
 • Sensörler (Crop çarpan / Full frame)
 • Diyafram – Enstantane – ISO ilişkisi, enstantane ve diyafram seçimi örnekleri, net alan derinliği hesapları
 • Fotoğrafçının diğer yardımcı araçları, makine satın alırken dikkat edilmesi gerekenler, yardımcı ekipmanları ekipmanları tanımak
2. HAFTA(4 saat):

 • Fotoğrafta ışık bilgisi,
 • Işık kaynakları,
 • Işık ölçüm modları, yöntemleri
 • AE bracketing
 • Makine dahili flaşları, dolgu flaşı kullanımı
 • Isı değerleri, ışığın kullanımı ve kompozisyona etkisi,
 • Beyaz dengesi (White Balance)
 • Fotoğrafta kompozisyon ve kadraj, fotoğrafta ritim, ilgi merkezi, altın kesim, kontrast vb konularla örnek fotoğraflar üzerinden fotoğrafta fotoğrafçının seçimleri
3. HAFTA

Uygulamalı Fotoğraf Çekim Gezisi Günü

Bu hafta tamamen Atölye dışında geçen bir çekim gezisi yapacağız. İlk iki hafta öğrendiğimiz konular üzerinden gezimiz boyunca pratikler yapıp teorik olarak öğrendiklerimizi dış çekim ortamında pratik olarak uygulayacağız. Bir fotoğraf eğitiminin olmazsa olmaz süreci uygulamalı çekim gezisidir. Gezimiz ortalama 4 saat sürüyor ama amacımız elinizdeki makineye tamamen hakim olmanızı sağlamak, bu yüzden de aklınızda soru kalmayana denk geziyi devam ettirebiliriz 🙂

4. HAFTA (4 saat):

 • Gezide çekilen fotoğrafların değerlendirilmesi, daha iyi sonuç için neler yapabilirdik?
 • Dijital düzenleme programları –  Phoshop – Lightroom – Picmonkey vb.
 • Dijital düzenleme parametreleri ( Kontrast, Keskinlik, Parlaklık, Renk Tonu, Renk Doygunluğu )
 • Renk Uzayı (sRGB – AdobeRGB)
 • Fotoğraf dosya formatları
 • Fotoğrafçılıkta kullanabileceğiniz “Akıllı Telefon Uygulamaları”
Yıllardır profesyonel fotoğrafçıların en çok kurs aldığı atölye olmamızın sebebi özel fotoğrafçılık kurslarımız:

Işığı katalog çekimi yapan profesyonel fotoğrafçılar gibi kullanmak için, reklam, moda, ürün fotoğrafçılığı alanlarında pratikler yaparak öğrenmek için Burak Bulut Fotoğraf Atölyesi ileri seviye diğer fotoğrafçılık kursları :

İleri Fotoğraf Atölyesi

Ürün Fotoğrafçılığı Kursu

Stüdyoda Modelli Işık Atölyesi 

Strobist Tepe Flaşı Kursu 

Retouch-İleri Seviye Photoshop Kursu

KATILMAK İÇİN:  4 hafta, 16 Saat sürecek Temel  Fotoğrafçılık Kursu ücreti: 370 TL’dir (335 TL nakit veya havale indirimli). Ön kayıt yaparak yerinizi ayırmak için hemen bilgi@burakbulut.net adresine e-posta gönderiniz. Fotoğrafçılık Kursu İstanbul Beyoğlu’nda.

 • Tüm kurslarımızda kısıtlı kontenjan bulunmaktadır. Bu sebeple ön kaydınızı yaptırdıktan sonra Atölyemizi ziyaret ederek veya EFT ile 50 TL ön ödeme yapmanızı rica ederiz.
 • Fotoğraf kursu ödemelerinizi tek çekim Kredi Kartı (nakit öderseniz ek indirimli) ile yapabilirsiniz.
 • Ödeme yapabilmeniz için hesap numarası: Burak Yıldırım / Garanti Bankası / TR310006200057500006296177

Eğitimleri Gerçekleştirdiğimiz Atölyemiz

Stüdyo Panaromik - site için

Bu kurs ne vadediyor: Burak Bulut Fotoğraf Atölyesi 10 yıldır amatörden profesyonele pek çok kursiyerinin fotoğrafçılığını bir adım öteye taşıdı. Siz de Facebook grubumuzda atölyemizden eğitim almış binlerce kursiyere birebir  sorabileceğiniz gibi, Temel Fotoğrafçılık Kursu programımız size sıfırdan başlayıp  fotoğraf makinenizin üzerindeki tüm düğmeleri işlevleriyle çok iyi kullanabilmeyi, kendi başınıza enstantane  – diyafram – iso ilişkisi kurabilmeyi, netlik ayarı , ışık ayarı, renk ayarı yapabilme, kompozisyon kuralları ve temel dijital düzenleme mantığını kavratarak fotoğraflarınızda daha iyi sonuçlara ulaşmanızı sağlamaktadır.

Temel Fotoğrafçılık Kursu

Temel Fotoğrafçılık Kursu

temel-fotograf-kursu-2

NOTLAR :
* Eğitmen Süleyman Doğankaya ile birlikte, Temel  Fotoğrafçılık Kursu, fotoğrafçılığı tanımak, hobi veya yeni bir iş olanağı olarak geliştirmek isteyenler için 16  saatlik dolu dolu bir başlangıç. Sıfırdan başlayacağız, lütfen gelmeden korkunç makine kılavuzlarını karıştırıp allak bullak gelmeyin, makineniz üzerindeki herşeyi birlikte öğreneceğiz 🙂

* Fotoğraf makinesini henüz almayanlar, ilk dersimizde fotoğraf makinelerini tanıyarak makine seçimini daha sağlıklı yapabilirler. Uygulamalı çekim gezimizin olduğu haftaya dek, fotoğraf makinesi ile katılım şart değildir. Ayrıca atölyenin 2 dslr fotoğraf makinesini makinesini olmayanlar dönüşümlü olarak gezi günü kullanabilirler.

* Fotoğrafçılık dersleri, her hafta aynı saatte başlayacak ve 4 hafta sürecektir. Eğer saatler size uymuyorsa veya farklı program istekleriniz için kişisel fotoğraf dersi almak için iletişime geçiniz.

Kampanya ve İndirimlerimiz

Temel’den Profesyonele Adım

Temel Fotoğrafçılık Kursu , 4 Hafta 16 Saat fotoğrafçılık dersi ile birlikte atölyemizin diğer kurslarından birini birlikte alan kursiyerlerimiz için ikinci kursumuz %25 indirimli

Arkadaşınla Gel:

Arkadaşınla gel ikiniz de%15 indirimi kapın! Gayet net 🙂

İkinci Kurs Kaydında:

Bir kursumuza kayıt olunduktan sonra 60 gün içerisinde kayıt olduğunuz ikinci kurs %15 indirimli!

Bilgi ve Kayıt Formu

Fotoğrafçılık Kursu Ön Kayıt Formu

Temel Fotoğrafçılık Kursu İleri Fotoğrafçılık Kursu Stüdyoda Modelli Işık Atölyesi Ürün Fotoğrafçılığı Kursu İleri Ürün Fotoğrafçılığı Kursu Strobist - Tepeflaşı Kursu Temel Photoshop Retouch - İleri Seviye Photoshop Lightroom Kursu Doğum Fotoğrafçılığı Serhan Serter'le Düğün Fotoğrafçılığında Ekipman Yönetimi Fotoğrafçılar İçin Renk Teorisi Fotoğrafçılar İçin Temel Video ve Kurgu Eğitimi Güçlü Siyah Beyaz Fotoğraf Yapma Atölyesi Özel Fotoğraf Dersi

İlginizi Çekebilecek Diğer Kurslarımız

Burak Bulut Fotoğraf Atölyesi Güncel Programı

♦ Temel Ürün Fotoğrafçılığı Kursu 12 Mart 2017 Pazar 11:00'de  başlıyor, kayıtlar başladı! Ürün fotoğrafçılığında kendini geliştirmek isteyen, profesyonel çekimler yapmak isteyenler için.

♦ Fotoğrafçılar İçin Renk Teorisi 18 Mart Cumartesi 16:00'da başlıyor, kayıtlar başladı! Fotoğrafçılıkta kompozisyon bilgisi kadar renk bilgisini de kullanırsanız ulaşacağınız noktanın ne kadar farklı olduğunu göreceksiniz.

♦ Doğum Fotoğrafçılığı Kursu 18 Mart 2017 Cumartesi 10:30'da başlıyor, kayıtlar başladı! Doğum Fotoğrafçılığı Kursu sonunda tüm kursiyerlere KATILIM SERTİFİKASI verilecektir.

♦ Fotoğrafçılar İçin Temel Video ve Kurgu Eğitimi 25 Mart 2017 Cumartesi 19:30'da başlıyor. son dönemde artan yetenkleriyle fotoğraf makienelerimizin video özelliğini etkin kullanabilemek için oluşturulmuş bir eğitim programı.

♦ 4. Dönem Lightroom Kursu 15 Nisan 2017 Cumartesi 11:00'de başlıyor. Adobe Photoshop’a göre daha kolay ve daha hızlı fotoğraf düzenlemek için Adobe Lightroom Kursu’na mutlaka göz atmalısınız!

♦ 20. Dönem Strobist - Tepeflaşı Kursu 01 Nisan 2017 Cumartesi 10:30'da başlıyor. 2 hafta toplam 8 saat sürecek olan eğitimle tepeflaşlarınız çok daha kıymetli bir ekipmanınız haline gelecek

♦ 41. Dönem Stüdyoda Modelli Işık Atölyesi 01 Nisan Cumartesi 15:30'da  başlıyor. Profesyonel fotoğrafçılık sektöründe büyük bir ilgiyle karşılanan, birçok taklidi yapılan kursumuza kayıt için acele edin!

♦ 84.Dönem Temel Fotoğrafçılık Kursu 02 Nisan 2017 Pazar 15:00'de başlıyor. Sıfırdan başlayanlar için En iyi Temel Fotoğrafçılık Kursu, 4 hafta, 16 saatte inanılmaz aşama kaydedeceğiz birlikte.

♦ 14. Dönem Fotoğrafçıları İçin Temel Photoshop Kursu 15 Nisan Cumartesi 19:30'da başlıyor. Fotoğrafçılar için düzenlenen programımız ile Photoshop programı ile fotoğraflarınızı daha güzel hale getirmeye başlayacaksınız.

♦ Türkiye’nin en çok satan fotoğraf dergisi Digital SLR Magazine’nin  Fotoğraf Eğitim Merkezleri ekinde Atölyemizin tam 6 sayfa haberi yayınlandı. Okumak için tıklayınız. Atölyemizde eğitim alıp bu işte profesyonelleşen kursiyerimize de yer verilen haberde atölyemiz hakkında geniş bilgiye ulaşabilirsiniz.

♦ Nikon Türkiye & Burak Bulut Fotoğraf Atölyesi İşbirliğiyle yaptığımız Burak Bulut'la 10 şanslı kişiyeModa Fotoğrafçılığı Eğitimi çekim arkası videosu hazır, iyi seyirler.