/

En İyi 10 Sevgililer Günü Fotoğraf Çekimi Fikirleri

kişisel çekim

Sevgililer günü, yılın en romantik günüdür, fotoğraf çekimleriyle güzel anılar yaratmak için en iyi fırsattır. Bu listedeki sevgililer günü fotoğraf çekimi fikirlerini ruh eşinizle eğlenmek için kullanabilirsiniz. Bu çift fotoğraf çekimi fikirlerinin çoğunu gerçekleştirmek hem oldukça basit hem de çok romantik ve dokunaklı!

En İyi 10 Sevgililer Günü Fotoğraf Çekimi Fikirleri çekimi

1. İlk randevunuzu yeniden oluşturun ve pozlayın.

Tüm romantik aşkların, ilk randevusuyla ilgili güzel bir anısı vardır. Sevgililer günü fotoğraf çekiminiz için, ilk randevunuzda kalbinizin çarpıntısına neden olan şeyi yeniden yaratıp fotoğrafını çekebilirsiniz. İlk randevunuzu unutulmaz kılan komik anlar veya duyusal ayrıntılar (belirli bir kahve türü gibi) canlandırılabilir. Sevgilinizin tekrar ilk buluşma kıyafetlerini giydiğini görmek sevimli olabilir. Küçük ayrıntılar, en iyi anılarınızı birlikte yeniden yaşamanıza ve bir karede dondurmanıza yardımcı olacaktır. İlk randevu noktasına dönemiyorsanız, ilişkinin farklı bir dönüm noktasını veya farklı bir ortamı seçmeyi deneyebilirsiniz.

En İyi 10 Sevgililer Günü Fotoğraf Çekimi Fikirleri çekimi

2.  Gündelik İç Mekan Fotoğrafları Çekin

Bazı çiftlerin en mutlu olduğu an evde oldukları zamandır. Eğer dışarıda çekim yapma fırsatınız yoksa endişe etmeyin. Heyecan verici bir sevgililer günü fotoğraf çekimi için mükemmel iç mekan ortamını yaratmanın birçok yolu var. Bir iç mekan fotoğraf çekimi sizi kameranın önünde daha rahat hissettirecek ve sahnenizi açık havada kurmanın stresinden kurtaracaktır. 
 Arka planınızın dikkat dağıtıcı olmadığından emin olun ve istediğiniz ruh halini yansıtmak için doğru aksesuarları edinin . En iyi aydınlatmaya sahip noktaları bularak günlük ortamınızda ferahlatıcı bir değişiklik yaratın. 
En İyi 10 Sevgililer Günü Fotoğraf Çekimi Fikirleri çekimi

 3.İlgi Çekici Bir “Beni Takip Et” Görüntüsü Yakalayın

Follow Me bir süre önce bir Instagram çılgınlığıydı, ancak bugün hala kalpleri ve zihinleri yakalamayı başarıyor. Bunun için:

Geniş açılı bir lens alın.

Sevgilinizin de sizin de sevdiğiniz, ikinizin de çekim yapmak isteyeceği bir yere gidin.

Fotoğrafı çekerken sevgilinizden elinizi tutmasını, sizi ve elini kadrajın içine almasını isteyin.

Sonunda, bunun gibi bazı samimi, romantik görüntüler elde edeceksiniz:

Sevgililer Günü Fotoğraf Çekimi

4. Romantik Bir Gün Batımı Fotoğraf Çekimi İçin Dışarı Çıkın

Gün batımı romantizm ve sıcaklık yayar.

Çekimi nefes kesici yerlerde yapabiliyorsanız bonus puan alırsınız. Plajlar, tarlalar ve boş sokaklar gün batımında göz kamaştırıcı altın tonlarında olur.

Bir silüet oluşturmak için fotoğraf makinenizdeki manuel modu kullanarak güneş sizin arkasındayken çekim yapın. Dramatik sonuçlar istiyorsanız, yandan aydınlatmalı yakın portreleri deneyin. Daha iyi sonuçlar için modellerinizi gün batımından yaklaşık bir saat önce fotoğraflayabilirsiniz.

Sevgililer Günü Fotoğraf Çekimi

5. Bekar Kişilerin Yaratıcı Fotoğraflarını Çekebilirsiniz

Sevgililer Günü sadece çiftler için değildir. Komik sevgililer günü balonlarıyla bir grup arkadaşınızı fotoğraflayabilirsiniz. Veya sevimli tabelalar tutan çocukların fotoğraflarını çekebilirsiniz.

Bekarsanız, kendinize bir arkadaşınızla, evcil hayvanınızla veya bir aile üyesiyle süslü bir otoportre çekimi yapabilirsiniz.

Sizin veya modellerinizin bekar olması tüm eğlenceyi kaçırmanız gerektiği anlamına gelmez!

En İyi 10 Sevgililer Günü Fotoğraf Çekimi Fikirleri çekimi

6. En Sevdiğiniz Aktiviteyi Yaparken Kendinizi Fotoğraflayın

Samimi bir sevgililer günü fotoğraf çekimi yapmak için huzurlu hissetmeniz gerekir. Bir çift olarak ikinizin de birlikte yapmaktan hoşlandığı şeylerle meşgul olmak çekimi kolaylaştıracaktır. En sevdiğiniz ortak hobilerinizin bir listesini yapın. Bunlar ata binmek, tenis oynamak, hatta gün batımından önce piknik yapmak gibi aktiviteler olabilir .

Etkinliğe karar verdikten sonra onu sevgililer günü temalı bir fikre dönüştürün.

Dikkat dağıtıcı şeyleri ortadan kaldırmak ve kendinize odaklanmak için bir zoom lensi kullanın. Bir tripod ve uzaktan deklanşör fotoğraf makinenizi kurmanıza yardımcı olacaktır. Sürpriz unsurları yakalamak için bir zamanlayıcı kurun ve sevgilinizle kameranın önüne geçin. Bu ayarlamalarla yarattığınız atmosferde müthiş derecede samimi pozlar yakalamanız kaçınılmaz olacaktır.

Her fotoğrafa Sevgililer Günü ile ilgili bir şey eklediğinizden emin olun. Bu bir kalp balonu, kalp şeklindeki bokeh veya kalbinizde anlam taşıyan herhangi bir dekor olabilir.

Sevgililer Günü Fotoğraf Çekimi

7. Çocuklarınızla veya evcil hayvanlarınızla çekim yapın.

Aşık olan her çiftin hayatında önemli ve sevilen biri vardır. Bazı çiftlerin çocuğu yoktur, ancak sevdikleri bir evcil hayvanları olabilir. Fotoğraf çekimi sırasında onlara sevginizi göstererek mutlu bir aile tablosu fotoğrafı ortaya çıkması için olabildiğince samimi olun.

En İyi 10 Sevgililer Günü Fotoğraf Çekimi Fikirleri çekimi

8. Lunaparkta fotoğraf çekimi düzenleyin.

Lunaparkta yapacağınız bir çekimde eğlenme fırsatının yanı sıra park ışıkları fotoğrafınızda müthiş bir atmosfer yaratmanıza olanak tanır. Ayrıca, ilgi çekici yerlerin bolluğu, birbirinden farklı birçok çekim yapmanızı sağlayacaktır. Atlı karınca, dönme dolap, çarpışan arabalar ve diğer oyuncakların her birinin bir fotoğraf fikri olması sebebiyle sevgililer günü fotoğraf çekimi için lunapark çok ideal bir yerdir.

En İyi 10 Sevgililer Günü Fotoğraf Çekimi Fikirleri çekimi

9.Samimi Bir Atmosfer Yaratmak için Mum Işığını Kullanın

Bir ilişkinin duygusallığını yakalamak için rahat ve samimi bir ortam yaratmalısınız.

Kameranın önünde sahte bir fiziksel yakınlık kurmak imkansız. Sarılmalar ve öpücükler yoluyla sevgi göstermek, yalnızca gerçek olduklarında güzel çekimler sağlar. Zahmetsiz bir beden diline sahip olmak için rahatlamanız gerekir.

Bu nedenle, mumlar veya dağınık kağıt fenerler kullanarak sıcak ve davetkar bir alan oluşturun. Bu sadece atmosferi değiştirmekle kalmaz, aynı zamanda mumun parıltısı fotoğraftaki cilt tonlarını tamamlar. Hazır başlamışken, neden tek ışık kaynağı olarak mumları kullanarak partnerinizin sade portrelerini çekmeyi denemiyorsunuz?

En İyi 10 Sevgililer Günü Fotoğraf Çekimi Fikirleri çekimi

10. Hediyeleri unutmayın.

Hediye takdimi, Sevgililer Günü’nün en çarpıcı anı. Birçok insan en iyi hediyeyi seçmek için çabalıyor. Bu tür anların fotoğraflarını çekmek, fotoğrafları pozitif duygularla doldurma fırsatını oluşturuyor. Son zamanlarda istediğinden bahsettiği ya da onu şaşırtacak bir hediye ile sevgilinize sürpriz yapıp bu güzel anınızı fotoğraflayabilirsiniz.

Sevgililer Günü Fotoğraf Çekimi

Sevgililer günü fotoğraf çekimi için kendinizi emin ellere bırakmayı da tercih edebilirsiniz. Sevgililer günü fotoğraf çekimi istiyorsanız veya fotoğraf çekimi fiyatları almak istiyorsanız, LUX Fotoğraf Video Prodüksiyon, 17 yıllık tecrübesiyle ürünlerinizi daha iyi tanıtabilmeniz için profesyonel fotoğraf çekimi yapıyor,  bilgi ve randevu almak için bize bilgi@luxproduksiyon.com e-posta adresinden ulaşabilirsiniz. Günün her saati hizmetinizde olan Whatsapp Hattımız aracılığıyla bizimle doğrudan iletişime geçebilirsiniz.