Amazon A+ Content Nedir?

Amazon A+ Content, ürünleri etkileyici ve çekici bir şekilde sergileyerek satışları artırmayı hedefleyen özel bir listeleme yöntemidir. Bu içerik, ürünlerin özelliklerini ve avantajlarını vurgulayarak alıcıların dikkatini çekmeyi amaçlar.

Amazon A+ Content, şunları kapsar:

 • Yüksek Kaliteli Görüntüler: Ürünün detaylarını ve kullanım şekillerini gösteren, göz alıcı ve yüksek çözünürlüklü fotoğraflar.
 • Videolar: Ürünün işlevlerini ve kullanıcı deneyimini anlatan, etkileşimi artıran kısa filmler.
 • Karşılaştırma Tabloları: Benzer ürünlerle yapılan karşılaştırmalar, alıcılara bilinçli seçim yapma olanağı sunar.
 • Ek Ürün Detayları: Ürünün özelliklerini, faydalarını ve benzersiz yönlerini açıklayan, ikna edici ve bilgilendirici metinler.

Bu unsurların bir araya gelmesiyle, Amazon A+ İçeriği, alıcıların karar verme sürecini destekleyerek satış potansiyelinizi arttırır.

Amazon A+ Content ( A+ İçerik) Hakkında Her Şey!

Amazon’da marka tescilli satıcılar, müşterilere üstün bir alışveriş deneyimi sunmak ve satışları artırmak için, A+ içeriğinde en fazla yedi modül ve bir marka hikayesi kullanma imkanına sahiptirler. Bu modüller ve marka hikayesi, ürünlerini daha etkili bir şekilde sergilemek ve marka bilincini artırmak için tasarlanmıştır.

Marka hikayesi, markaların kendilerini ve misyonlarını müşterilerin temel değerleriyle uyumlu bir şekilde anlatmalarına olanak tanıyan, geleneksel A+ içeriğine kıyasla daha geniş kapsamlı ve etkileyici bir bölümdür. Bu bölümde, markanın kimliği, değerleri ve müşterilere sunduğu benzersiz deneyimler vurgulanır. İşte bir marka hikayesi örneği;

Brand Story Example - Amazon A+ Content The COMPLETE Guide - The Source Approach - Amazon Consultant and eCommerce Consultant

Marka hikayesi, kataloğunuzdaki her bir ürünün A+ içeriğinin üzerine yerleştirilmek üzere tasarlanmıştır.

Amazon A+ Content, Amazon listeleme optimizasyonu düşünüldüğünde Amazon ürün listelemelerinin yeni minimum uygulanabilir çabasıdır.

Nedeni şudur:

Web sitenizde kendi açılış sayfalarınızı hayal edin.

Ürününüzü satmak için yüksek kaliteli görseller, videolar, grafikler ve daha fazlasını kullanırsınız.

Bunu yaparsınız çünkü bu tür içerik ürünlerinizi satma konusunda en iyi işi yapar.

Bir örneğe bakalım.

Amazon A+ Content Örnekleri

Amazon’da marka hikayesi, müşterilerle duygusal bir bağ kurarak onların desteğini kazanmayı hedefler. Marka hikayesi, aynı zamanda mağazalarla olan ilişkisini, alıcıların önem verdiği hayırseverlik faaliyetlerini ve markanın güvenilirlik göstergelerini içerir.

Amazon Brand Story Example- Amazon A Plus Content The Complete Guide - The Source Approach - Amazon Consultant and eCommerce Consultant

Amazon A+ Content, örneğinde örnek marka, 970 x 600 piksel boyutunda “Metinli Standart Görüntü Başlığı”nı etkili bir şekilde kullanıyor. Örnek marka, bu görselde metin yerine görsellerin kendiliğinden satış yapmasına izin vererek akıllıca bir tercih yapıyor. “As Soon On” rozetleriyle müşterilere güven ve sosyal kanıt sunarak başlıkta dikkat çekici bir iş çıkarıyorlar.

First A+ Content Example Cambio Roasters - Amazon A+ Content The COMPLETE Guide - The Source Approach - Amazon Consultant and eCommerce Consultant

İlk modülde, hedef alıcı kişiliğine benzeyen mutlu bir müşterinin görüntüleri yer alıyor. Örnek marka, bu bölümde müşterilerin en çok önemsediği üç temel özelliği vurgulayarak, süreçlerinin kolaylığını ve benzersizliğini açıklıyor.

Second A+ Content Example Cambio Roasters - Amazon A+ Content The COMPLETE Guide - The Source Approach - Amazon Consultant and eCommerce Consultant

Örnek marka ayrıca, modern müşterilerin karar verme sürecinde önemli bir yere sahip olan hayırsever çabalarını öne çıkararak etkileyici bir iş yapıyor. Rakip karşılaştırma tabloları da A+ içeriğin güçlü yönlerinden biridir. Örnek marka, bu tabloları yatay ve kolay anlaşılır bir biçimde kullanarak, ABD’de üretilen kahvelerinin güvenilirliğini ve her bir kızartmanın özelliklerini vurguluyor. Böylece müşterilerin kendileri için doğru ürünü bulmalarına yardımcı oluyorlar

Third A+ Content Example Cambio Roasters - Amazon A+ Content The COMPLETE Guide - The Source Approach - Amazon Consultant and eCommerce Consultant

Fourth A+ Content Example Cambio Roasters - Amazon A+ Content The COMPLETE Guide - The Source Approach - Amazon Consultant and eCommerce ConsultantFifth A+ Content Example Cambio Roasters - Amazon A+ Content The COMPLETE Guide - The Source Approach - Amazon Consultant and eCommerce ConsultantSixth A+ Content Example Cambio Roasters - Amazon A+ Content The COMPLETE Guide - The Source Approach - Amazon Consultant and eCommerce Consultant

Örnek marka, müşterileri daha fazla ürüne yönlendirerek içeriğini sonlandırıyor. Ancak, çoğu müşterinin A+ içeriğindeki uzun metin bloklarını okumayacağı göz önünde bulundurularak, ürünleri görsel olarak sunmak için görsel bloklardan yararlanmak önemlidir. Ayrıca, görsellere eklenen alternatif metinlerde anahtar kelimeler kullanılması unutulmamalıdır.

Aşağıda tüm fotoğraf ve video çekimlerini bizim yaptığımız bir amazon satışı makrasını göstereceğiz şimdi de.

Aşağıdaki fotoğrafların hepsi LUX Fotoğraf Video Prodüksiyon tarafından çekilmiş ve düzenlenmiştir.

Amazon A+ Content ( A+ İçerik) Hakkında Her Şey! Amazon A+ Content ( A+ İçerik) Hakkında Her Şey! Amazon A+ Content ( A+ İçerik) Hakkında Her Şey!
f

Premium A+ Content

Premium A+ İçeriği, Amazon’da kesinlikle dikkat çekici bir özelliktir. Premium A+ İçeriği, geniş ekran alanı ve interaktif özellikler ile videoları içerir, markaların hikayelerini anlatmalarına ve ürünlerinin değerini açıklamalarına olanak tanır.

Peki bu içerikleri kimler kullanabilir?

 1. Büyük Kutu Markalarının 1P Satıcıları (Birinci Parti Amazon Satıcıları):
  • Bu grup, Amazon Tedarikçileri olarak da bilinir ve Vendor Central üzerinden satış yaparlar.
  • A+ Premium Programına davet edilen bu satıcılar, A+ İçeriğinin premium özelliklerine erişebilirler.
 2. Amazon Launchpad Üyesi Startup’lar:
  • Amazon Launchpad programına dahil olan yeni ve yenilikçi startup’lar.
  • Bu startup’lar, Premium A+ İçeriğini kullanma hakkına sahiptirler.
 3. Marka Tescilli Amazon Satıcıları:
  • Her ASIN için hazırlanan her A+ İçerik projesinde bir Marka Hikayesi modülü bulunmalıdır.
  • Son 12 ay içinde en az 15 onaylanmış A+ İçerik gönderimi yapmış olmaları gerekmektedir.
  • Bu kriterleri karşılayan Marka Tescilli Amazon Satıcıları da Premium A+ İçeriğine erişebilirler.

Amazon Premium A+ İçeriğinin Maliyeti Ne Kadardır?

 • 1P Amazon Tedarikçileri için yıllık 250.000 ila 500.000 dolar arasında.
 • Startup Launchpad Satıcıları ve Nitelikli Marka Kayıtlı Amazon Satıcıları için ücretsizdir.

Bu özellikler, Amazon ürün listeleme sayfasındaki “Üreticiden” bölümünde görünür.

Amazon Premium A+ Content Örnekleri

Aşağıdaki örnekte gördüğümüz A+ Premium Örneği, satışları artırmak için birçok Amazon A+ Premium içeriğinden yararlanma konusunda harika bir iş çıkarıyor.

Premium A Plus Content - Amazon A Plus Content The Complete Guide - The Source Approach - Amazon Consultant and eCommerce Consultant

Premium A Plus Content Example - Amazon A Plus Content The Complete Guide - The Source Approach - Amazon Consultant and eCommerce Consultant

Premium A Plus Content Examples - Amazon A Plus Content The Complete Guide - The Source Approach - Amazon Consultant and eCommerce Consultant

Comparison Chart Example of Amazon Premium A Plus Content - Amazon A Plus Content The Complete Guide - The Source Approach - Amazon Consultant and eCommerce Consultant

Bir ürünün güçlü yanlarından faydalanma ve zayıf yönlerini azaltma konusunda en iyi işi yapan birden fazla modülün birleşimini kullanmak, peşinde olduğunuz stratejidir. Bununla birlikte, Amazon A+ içeriğini kimler oluşturabilir?

Amazon A+ İçeriği Faydaları:

 1. Amazon Listeleme Optimizasyonu: A+ İçeriği, listelemenizi satışları ve keşfedilebilirliği artırmak için optimize eder. Amazon’a göre, A+ İçeriği kullanan satıcılar, dönüşüm oranlarında %10’a kadar artış görebilirler.
 2. Amazon Yorumlarını Artırma: Amazon A+ İçeriği içeren listelemeler, daha fazla Amazon yorumu almayı eğilimindedir.
 3. Amazon SEO: Sadece Amazon aramalarında keşfedilebilirliğinizi artırmakla kalmaz, A+ İçeriği görselleriyle ilişkilendirilen alternatif metinler de Amazon dışında, Google’da Amazon listeleme keşfedilebilirliğini iyileştirmeye yardımcı olur.
 4.  Satışları Artırma: Araştırmalar, her 5 tüketiciden 3’ünün online alışveriş yaparken görsel bilgilerin metinsel bilgilerden daha önemli olduğuna inandığını gösteriyor. Bu nedenle, Amazon’da görsel tabanlı bilgileri kullanarak satışları artırmak, organik aramada daha yüksek sıralamalara yol açacak ve markanız için başarı yaratacaktır.

Amazon, A+ İçerik kullanmanın satışları %10 artırdığını belirtirken DataHawk tarafından yapılan bir araştırma, A+ İçerik kullanmamaktan %70 oranında A+ İçerik kullanmaya geçmenin satışları %210’a kadar artırabileceğini buldu.

Amazon’da her ay 98 milyondan fazla kullanıcının olduğu bir ortamda, A+ İçeriğini kullanarak satışları sürekli olarak artırmak, markanızı daha yüksek satış hedeflerine ve genel olarak daha büyük başarıya doğru desteklemenize yardımcı olabilir.

Amazon A+ Content İçin Fotoğraf Kalitesi

Kaliteli ürün fotoğrafları, ayrıntıları aktarmak ve müşterileri cezbetmek için çok önemlidir. Etsy’nin alıcı anketleri, alışveriş yapanların %90’ının satın alma kararında fotoğraf kalitesinin “son derece önemli” veya “çok önemli” olduğunu söylediğini gösteriyor.

İyi fotoğraflar keskin odağa, çekici renklere ve müşterilerin tam olarak ne satın aldıklarını görebilmeleri için yeterli ayrıntıya sahip olmalıdır. Ürünün kullandığınız arka plandan öne çıkmasını sağlayacak kadar yüksek parlaklık ve kontrast olduğundan emin olun.

Ürün fotoğrafçılığı oldukça teknik iştir; bu nedenle, ürünlerinizi anladıklarından ve onları en iyi ışıkta sergilemeye yardımcı olabildiklerinden emin olmak için fotoğrafçınızla çalışın. Uygun bir fotoğrafçınız yoksa, LUX Fotoğraf Video Prodüksiyon olarak buradayız!  Instagram Hesabımızı ziyaret edebilirsiniz.

amazon çekimi

A+ İçerik Görsel Boyutları Nelerdir?

 • Logo Resmi: 600 x 180 pixel
 • Metinli Resim Başlığı: 970 x 600 pixel (Önerilen)
 • Standart Resim ve Koyu veya Açık Metin Yerleşimi: 970 x 300 pixel
 • Standart 3 Metinli Resim: 300 x 300 pixel
 • Standart Tek Sol/ Sağ Resim: 300 x 300 pixel

Amazon A+ Content için verdiğimiz bilgilerle birlikte, hala aklınızda sorular varsa haydi gelin onlara bakalım!

Amazon A+ Content ( A+ İçerik) Hakkında Her Şey!

Tamamen ücretsiz.

 • Marka Tescilli 3P Satıcı Merkezi Satıcıları.
 • Marka Tescilli 1P Satıcılar.

Amazona giriş yaptıktan sonra marka tesciliniz varsa A+ Content’i kullanabilirsiniz.

Hayır ancak Premium A+ İçeriğinizde kullanabilirsiniz.

Henüz değil, içerik fikri için ChatGPT’den yardım alabilirsiniz, bunları ilgili profesyoneller ile paylaşabilirsiniz.

Bunun için 17 yıldır e-ticaret çekimleri yapan ve ne istediğinizi anlayan LUX Fotoğraf Video Prodüksiyon’a ulaşabilirsiniz!