/

En Önemli 4 Ürün Tanıtım Filmi Türü

Kozmetik Çekimi

Ürün veya hizmetinizin özelliklerini yalnızca doğru değil, aynı zamanda ikna edici ve anlaşılır bir şekilde insanlara göstermenin yeni yollarını bulmaya çalışırken ürün tanıtım filmi mükemmel bir çözüm sunar. Sonuçta, potansiyel alıcıların ürünlerinizle doğrudan etkileşim kuramayacağı gerçeğinin üstesinden gelmeniz gerekiyor! Bu videolar, ürünlerinizi mümkün olan en iyi şekilde sergilemenize olanak tanırken, aynı zamanda müşterilerin ürünlerinizi almaya ikna olmasını sağlar… Ancak bunu yapmak için hangi stilden nasıl yararlanacağınızı bilmeniz gerekiyor.

Bu yazıda, pazarlama için en iyi 4 ürün tanıtım filmi türünü, bunları neden seçmeniz gerektiğini ve her birinden neler öğrenebileceğinize ilişkin ayrıntılı bir açıklamayla birlikte derledik. Umarım, bir sonraki ürün tanıtım filmi hazırlama serüveniniz için ilham kaynağı olurlar. Bu yazıdaki video örneklerinin hepsi, LUX Fotoğraf  Video Prodüksiyon tarafından kurgulanıp hazırlandı. Daha fazla örneklerimizi görmek isterseniz Youtube‘dan videolarımızı izleyebilir, sitemizi ziyaret edebilirsiniz. 

1) Modelli Ürün Tanıtım Videosu

Modelli ürün tanıtım videosu, e-ticaret sitelerinde ve platformlarında çok dikkat çeker. Ürünlerinizi öne çıkarmak istiyorsanız ve ürünleriniz takı, mücevher, tekstil ürünü gibi türlerin içinde bulunuyorsa kesinlikle modelli ürün tanıtım videosu tercih etmelisiniz. Modeller, ürünün nasıl durduğu gösterir ve müşteriler ürüne dokunmadan ürünün dokusunu, yapısını, duruşunu en iyi bu şekilde anlayabilir.

Modelli ürün tanıtım videosu çekimlerinde genellikle modelin yüzü göründüğü için kuaför ve makyöz bütçesi de dahil oluyor ve çekim fiyatı oldukça artıyor. Bütçeniz daha kısıtlıysa modelin yüzünün görünmediği çekimler tercih edebilirsiniz.

ürün tanıtım videosu

2) Dekorlu Ürün Tanıtım Filmi

Modelli ürün tanıtım filminin yanında dekorlu ürün tanıtım filmleri da şu sıralar revaçta. Ürünün tarzına ve duruşuna göre hazırlanan bu dekorlar ile ürününüz hakkında vermek istediğiniz mesajı çok güzel bir şekilde yansıtabilirsiniz. Dekorlu çekimlerde önemli olan dekorun ürün içeriğine ve tarzına uygun olmasıdır. Bu durumda da videographer ve sanat yönetmenlerinin düşünmesi gereken çok faktör ortaya çıkıyor.

LUX Fotoğraf  Video Prodüksiyon  olarak 17 yıldır dekorlu ürün tanıtım filmi çekimi gerçekleştiriyoruz. Yıllardır yaptığımız dekorlu ürün tanıtım filmi örneklerinden biri:

Dekorlu Takı Tanıtım Videosu – LUX Fotoğraf Video Prodüksiyon – YouTube

3) 360 Derece Ürün Tanıtım Filmi

Öncelikle 360 ​​derece videosunun ne olduğunu belirleyelim. 360 derecelik bir video (360 derece ürün fotoğrafçılığı gibi), izleyiciye veya kullanıcıya bir nesnenin veya sahnenin akla gelebilecek her açıdan nasıl göründüğünü gösterir. İlk zamanlarda videolar, birden fazla kameradan oluşan teçhizatlar veya birden fazla lens içeren son derece özel kameralar kullanılarak çekilirdi. Düzenleme aşamasında, yapımcılar ve post prodüksiyon uzmanları, kusursuz bir üç boyutlu deneyim yaratmak için görüntüleri bir araya getiriyordu.

Bugün 360 ürün videoları, geçmişe göre çok daha uygun fiyata üretilebiliyor. Teknoloji, çekimleri büyük ölçüde benzer ancak gelişmeler ekipmanı daha erişilebilir ve kullanıcı dostu hale getirdi. Ancak, 360 ürün izleyicilerinin videoyla sınırlandırılması gerekmez. Bazı markalar, kullanıcıların ve alışveriş yapanların açılarını seçebilmeleri için ürünü tıklayıp sürüklemesine olanak tanıyan etkileşimli bir deneyim oluşturmak için aynı çekim yöntemini kullanır. Bu, alışveriş yapanlara bir yetkilendirme hissi ve dolayısıyla satın al düğmesini tıklama güveni verdiği için e-Ticaret kullanımı için etkili bir 360 derece ürün tanıtım filmi olabilir.

4) Dış Mekan Ürün Tanıtım Filmi

Ürün fotoğrafçılığı, beyaz arka planlardan çok daha fazlasıdır – bunlar neredeyse her e-ticaret platformu için gerekli olsa da. Fotoğrafın güçlerinden biri de yaratıcılığı ve çeşitliliğidir ve bu, diğer fotoğraf türlerinde olduğu kadar ürün fotoğrafçılığında da kullanılabilir. Bazı ürünlerin dış mekan çekimine ihtiyacı vardır.

Ürünleriniz için hemen hemen her zaman stüdyo çekimlerine veya düz zemin çekimlerine ihtiyaç duyacaksınız (bazı e-ticaret platformları bu konuda ısrar ediyor), ancak birçok ürün de dış mekan ürün tanıtım filmlerine da ihtiyaç duyar. Dışarıya ait olan veya dışarıda kullanılan her şey bu kapsama girer. Arabalar, bahçe aletleri, dış giyim ve barbeküler, düşünmeye başladığınızda neredeyse bitmeyen bir listeye dönüşen şeylerden sadece birkaçı akla geliyor. Ancak bunların yanı sıra diğer birçok ürün de dış çekim ürün tanıtım filminden faydalanacaktır.

Doğal içerikli ürünleri düşünün – sabunlar, şampuanlar, cilt bakımı. Gıda ürünleri – doğal ürünler veya doğal malzemelerle yapılmış gıda maddeleri. Birçok sağlık ürünü, doğayı seven içerikleri ile tanıtılıyor. Bunu müşterilere yansıtmanın en güzel yanı dış mekan ürün tanıtım videosu çekmektir.

Ayrıca ürünlerinizin tanıtımı için 360 derece çekimlerin çok dikkat çekici olduğunu biliyor muydunuz? Ürünleriniz için 360 Derece Ürün Çekimi için bize ulaşabilirsiniz.

En Önemli 4 Ürün Tanıtım Filmi Türü fotoğrafçı

Sonuç olarak, ürün tanıtım filmi olarak kullanacağınız bu çekimler ile satışlarınız büyük miktarda artar ve müşterileriniz ürünlerinizi güvenle alır. E-ticarette müşteriler ürünleri göremediği için ancak fotoğraf ve videolara güvenebilir ve bunlar ne kadar kaliteli olursa o kadar güven verirsiniz. Ürün tanıtım videosu, bu aşamada müşterileri etkileme konusunda çok büyok rol oynar. LUX Fotoğraf  Video Prodüksiyon olarak 17 yıldır fotoğraf ve video çekimi gerçekleştiriyoruz, ürünleriniz için iddialı reklam çekimleri istiyorsanız Reklam Çekimleri sayfamızı inceleyebilir, ürünlerinize en kaliteli ve dikkat çekici çekimler yaptırmak için bize hemen iletişim bilgilerimiz aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Ayrıca ürün fotoğrafçısı sayfamızdan çekimlerimiz hakkında görüntüleri görebilirsiniz.

Sizlerle iletişimde olmaktan memnuniyet duyarız! Sorularınız, istekleriniz veya önerileriniz için bize bilgi@luxproduksiyon.com e-posta adresinden ulaşabilirsiniz. Veya günün her saati hizmetinizde olan Whatsapp Hattımız aracılığıyla bizimle doğrudan iletişime geçebilirsiniz.