/

İngiltere’de E-Ticaret Fotoğrafı Özellikleri Nelerdir?

sabun fotoğraf çekimi

Online satışta ürünlerinizi en iyi sergilemek için İngiltere’de e-ticaret fotoğrafı için ölçü ve özellikleri sizler için paylaştık çünkü online alışveriş çok önemlidir ancak bu durumda müşterilerin sahip olmadığı şey, ürünü satın almadan önce dokunmak ve hissetmektir. Bu nedenle ürünleri almadan önce büyük oranda ürün fotoğraflarına güvenirler. Bu, ürün fotoğraflarının müşterilerin satın alma davranışlarını doğrudan etkilediği anlamına gelir. Kısaca söylemek gerekirse, İngiltere’de ticaret için online satıcılar olarak ürünlerinizi yüksek kaliteli fotoğraflar en iyi şekilde göstermeniz çok önemlidir. İşte İngiltere’de e-ticaret fotoğrafı için ölçü ve özellikler…

İngiltere'de E-Ticaret Fotoğrafı Özellikleri Nelerdir? fiyatları

1. Amazon

İngiltere'de e-ticaret fotoğrafı

Amerika’da kurulan en önemli e-ticaret sitesi olan Amazon,  dijital akış, ve yapay zekâya odaklanan çok uluslu bir Amerikan teknoloji şirketidir. Bu kadar büyük bir sitede fotoğraflarınızın kaliteli ve doğru ölçülerde olması önemli yer tutuyor. İngiltere’de e-ticaret fotoğrafı hakkında bilmeniz gerekenler şöyledir:

 • Amazon, tek bir tarafta 1000 pikselden büyük boyutların kullanılmasını önerir.

 • Görüntünün en uzun kenarı için Amazon’un önerdiği minimum görüntü boyutu 500 pikseldir.

 • Görüntünün en uzun kenarı için Amazon’un önerdiği maksimum görüntü boyutu 10.000 pikseldir. Böylece bir taraf için 500 piksel ila 10.000 piksel aralığı verilir, ki bu çok geniştir.

 • Amazon, 2000 x 2000 boyutlarında 1:1 kare bir resim kullanılmasını önerir. Bu optimize edilmiş boyutlarla Amazon, maksimum yakınlaştırmaya veya 5:1 en boy oranına izin verir.

 • Görüntü yakınlaştırma yetenekleri, görüntü en uzun kenarda en az 1000 piksel ve en kısa kenarda 500 piksel olduğunda başlar.

 • Her resim için maksimum dosya boyutu 10mb’dir.

 • JPEG, TIFF veya GIF dosyalarını kullanabilirsiniz, ancak JPEG, tercih edilen ve en iyi Amazon görüntü dosyası biçimidir.

 • Ürünün boyutunu en üst düzeye çıkarmak için sınırlı beyaz alanla fotoğrafı iyi bir şekilde kırpmanız önerilir.

Örnek olarak aşağıda Amazon için bir video çekimimizi paylaştık. Daha fazla videomuzu görmek isterseniz Youtube kanalımızı inceleyebilirsiniz.

 

2. Ebay

İngiltere'de e-ticaret fotoğrafları

Amerika’da kurulan eBay, dünya genelinde sık kullanıldığı gibi İngiltere’de de sık kullanılan bir e-ticaret platformudur. İngiltere’de e-ticaret fotoğrafı için Ebay ile ilgili:

 • eBay’de satılık bir ürün listelediğinizde, en az bir resim eklemelisiniz. Galeri fotoğrafı adı verilen ilk eklediğiniz resim, arama sonuçlarında öğenizin başlığının yanında görünür ve listelemenizdeki ana fotoğraftır. En fazla 12 resim ekleyebilirsiniz.

 • Dosyaların her birinin boyutunun 7MB’den büyük olup olmadığını kontrol edin. Bir web adresinden kopyalıyorsanız fotoğraf 12 MB olabilir.

 • Fotoğraflar en uzun kenarda en az 500 piksel olmalıdır, ancak en uzun kenarda 800-1600 piksel hedeflemenizi öneririz. Fotoğraf yükleyicimiz 7MB boyutuna kadar resim çekebilir

 • Resminizin süresinin dolmadığından veya arşivlenmediğinden emin olun. eBay fotoğrafları 90 gün boyunca saklar

 • Fotoğraf eklemede sorun yaşıyorsanız, kabul edilen dosya biçimlerinden birini (JPEG, PNG, GIF, TIFF veya BMP) kullandığınızdan emin olun.

İngiltere'de E-Ticaret Fotoğrafı Özellikleri Nelerdir? fiyatları

3. Etsy

ingiltere'de e-ticaret fotoğrafı

2005’te Amerika’da kurulan Etsy , insanların ürünleri satmak, ve satın almak için bir araya geldiği dünya genelinde kullanılan bir çevrimiçi pazar yeridir. İngiltere’de e-ticaret fotoğrafı için Etsy’nin kriterleri: 

 • Görüntüleri listelemek için önerilen boyut, görüntünün en kısa tarafı için 2000 piksel ve 72PPI çözünürlüktür.

 • Dosya boyutu 1 MB’den büyük olan resimler, özellikle daha yavaş bir internet bağlantısında yüklemeyi tamamlamayabilir.

 • Mini mağaza afişleri için gereken minimum boyut 1200 x 160 pikseldir. Önerilen boyut 1600 x 213 pikseldir.

 • Büyük mağaza afişleri için gereken minimum boyut 1200 x 300 pikseldir. Önerilen boyut 1600 x 400 pikseldir.

4. Folksy

İngiltere'de e-ticaret fotoğrafı

Bir İngiliz markası olan Folksy, İngiltere dışında da sesini duyurmayı başarmış bir markadır. Folksy’e fotoğraf yüklemek için İngiltere’de e-ticaret fotoğrafı kriterleri:

 • öğe sayfalarındaki resimler kare, yatay veya dikey formatta olabilir. Resimler en az 642 piksel genişliğinde olmalıdır. Resimler jpg veya png dosyası olarak kaydedilmelidir.

 • Her listeleme için en fazla 5 resim ekleyebilirsiniz. Folksy Plus satıcıları, her listeye en fazla 10 resim ekleyebilir.

 • Dosya boyutlarını mümkün olan her yerde 2,5 MB’ın altında tutun, aksi takdirde yüklemelerinin yavaş olduğunu görebilirsiniz. 5MB üzerindeki resimler yüklenemeyecektir.

İngiltere'de E-Ticaret Fotoğrafı Özellikleri Nelerdir? fiyatları

Ürün fotoğraflarınız haricinde ürünlerinizin üretim sürecini gösteren endüstriyel çekimlere sahip olmak da müşterilerin güveninin kazandırır. Bu tarz çekimlerimizi, Endüstriyel & Otomotiv & Sanayi sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

E-ticaret siteleri için çekilecek fotoğraflarınızı daha emin ellere bırakmayı da tercih edebilirsiniz. İngiltere’de e-ticaret fotoğrafı istiyorsanız, LUX Fotoğraf Video Prodüksiyon, 17 yıllık tecrübesiyle ürünlerinizi daha iyi tanıtabilmeniz için profesyonel fotoğraf çekimi yapıyor. Ayrıntılı bilgi ve randevu almak için bize bilgi@luxproduksiyon.com e-posta adresinden ulaşabilirsiniz. Günün her saati hizmetinizde olan Whatsapp Hattımız aracılığıyla bizimle doğrudan iletişime geçebilirsiniz.