/

Cast Fotoğraf Çekimi İçin Bilmeniz Gereken 7 Şey

Cast Fotoğraf Çekimi

Cast direktörleri tarafından ciddiye alınmak ve seçmelere çağırılmak istiyorsanız profesyonel bir cast fotoğraf çekimine ihtiyacınız vardır. Sizinle ilgili ilk izlenimleri bu fotoğraflarınız olacaklar. İşte size o harika vesikalığı sağlayacak cast fotoğraf çekimleri ve ajans fotoğraf çekimi hakkında bilmeniz gereken her şey…

Bu blogta göreceğiniz tüm fotoğraflar LUX Fotoğraf & Video Prodüksiyon tarafından çekilmiştir ❤️. Cast fotoğraf çekimlerimizi incelemek ve hakkında daha fazla bilgi almak için  Headshot / Cast fotoğraf çekimi sitemizi veya @LUX.cast.headshot Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz.

Headshot / Cast Fotoğraf Çekimi Nedir?

Cast fotoğraf çekimi, bir oyuncu için en önemli pazarlama aracıdır. Cast direktörleri, adayların belirli bir rol için doğru görünüm ve karizmaya sahip olup olmadığına karar vermelerine yardımcı olmak için bu fotoğrafları kullanırlar..

Oyuncu headshot çekiminde fotoğrafçı, oyuncunun yüz özelliklerini ve belirli bir ifadeyi yüzüne yansıtabilme yeteneğini sergilemeye odaklanır. 

Doğru çekilmiş profesyonel bir cast fotoğraf çekimi olası seçmelerde diğer oyuncu adaylarının önüne geçmenizi sağlayacaktır.

headshot çekimi

Cast Fotoğraf Çekiminden Önce 

Başarılı bir cast fotoğraf çekimi için yapabileceğiniz bir numaralı şey araştırma yapmaktır. 

Öncelikle tiplerinizin ne olduğunu bulmanız gerekir. Herkes aynı rolleri oynayamaz. Geniş bir yelpazeye sahip olmalısınız. Başarılı bir oyuncunun gerçekçi bir şekilde oynayabileceği 3-4 tipi vardır. İyi bir baba figürüne mi benziyorsun yoksa bir çete üyesine mi? Tiplerinizi bulduktan sonra gözlem yapın. Ne tür giysiler giyiyorlar? Ne tür ifadelere sahipler?

cast fotoğraf çekimi

Cast Fotoğraf Çekiminde Nasıl Giyilmeli/Giyilmemeli?

Giydiğiniz kıyafetin kamera karşısında dikkat dağıtıcı veya sorun olmayacağından emin olmanız gerekir. Dikkatinizi yüzünüzden uzaklaştıran karmaşık desenlerden, logolardan veya aksesuarlardan kaçınmalısınız. 

Giysilerinizi şık ve sade tutun ve standart formatı takip edin. Siyah düz bir tişört işinizi görecektir. 

Oyuncu Cast Headshot Fotoğrafı

Cast Fotoğraf Çekiminde Her Şey Gözlerle İlgilidir

Her şey gözler ve arkalarında ne olduğuyla ilgilidir. Gözleriniz mükemmel bir şekilde odaklanmış, canlı ve enerjik olmalıdır. Ölü bir balık gibi bakmamalısınız. Gözlerin ardında bir yaşamı ima eden güçlü içsel düşünceler olmalıdır. İyi bir fotoğrafçı, bunu nasıl içinizden ortaya çıkaracağını bilir.

cast çekimi

Cast Fotoğraf Çekiminiz İçin Çok Fazla Makyaj Yapmayın

Cast makyajı doğal olmalıdır. Sahte kirpiklere veya porselen makyaja gerek yok. Fazla makyaj dikkati dağıtacaktır ve siz gibi görünmeyecektir. Cast fotoğraf çekimlerinin doğal olmaları ve size benzemesi gerekiyor. Şu anda bazı cilt problemleri yaşıyorsanız, endişelenmeyin! İstenmeyen lekeleri doğallığı bozmadan, retouch yaparak gizleyebiliriz.

@LUX.cast.headshot Instagram hesabımızdan çekim örneklerimizi inceleyebilirsiniz.

 

Oyuncu Cast Headshot Fotoğrafı

Headshot Fotoğraf Çekimi İçin Hangi Arka Planlar En İyisidir? 

Genel olarak, cast fotoğraflarınız için renkli veya dikkat dağıtıcı arka planlardan kaçınmaya çalışın. Fotoğraflarınızın yıldızı sizsiniz. Bu nedenle herhangi bir desen veya degradeye sahip bir arka plan kullanmaktan kaçının. 

Dikkatleri üzerinizden çekmeden görünümünüzü tamamlayacak nötr renkler kullanılmalı. Genellikle siyah, koyu gri veya kirli beyaz fonlar tercih ediliyor.

headshot çekimi

Cast Fotoğraf Çekiminin Fiyatları Nedir? 

Bu yazıda gördüğünüz tüm cast fotoğraf çekimlerini LUX Fotoğraf & Video Prodüksiyon olarak biz gerçekleştirdik. 

17 yıldır fotoğrafçılarımız 600+ oyuncunun cast fotoğraf çekimlerini yaptılar. Profesyonel fotoğrafçımızın sizi yönlendirmeleriyle ortalama 150-200 kare fotoğrafınız çekiyor, çekilen tüm fotoğrafları yüksek çözünürlüklü olarak size iletiyoruz. Daha sonra içlerinden seçmiş olduğunuz fotoğraflara retouch işlemi yapıp hem renkli hem siyah beyaz olarak teslim ediyoruz.

Birkaç farklı paketimiz bulunmakta, LUX Fotoğraf & Video Prodüksiyon internet sitemizi ziyaret edebilir,  paketlerimizi ve fiyatları inceleyebilirsiniz. Sorularınız veya önerileriniz için bize bilgi@luxproduksiyon.com e-posta adresinden ulaşabilirsiniz. Günün her saati hizmetinizde olan Whatsapp Hattımız aracılığıyla bizimle doğrudan iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca @LUX.cast.headshot Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz.

headshot çekim