/

Modelli E-Ticaret Çekimi İçin Püf Noktalar

kozmetik ürünü fotoğraf

Müşterileriniz bir ürünü satın alırken ne aldıklarını anlamak için ürünün fotoğraflarını da görmek isterler. Siz de yüksek kalitede fotoğrafları uygun fiyatlarda çekmek istersiniz. İşletmeler, bir ürünün özelliklerini ve farklı kullanımlarını göstermek için fotoğraflarda modeller kullanarak genellikle bunu bir adım öteye taşıyabilir. Yüzlerce işletmenin e-ticaret sitelerini süsleyen modelli ürün çekimi sayfamızı inceleyip ürününüzün en iyi şekilde fotoğraflanmasının ne kadar önemli olduğunu görebilirsiniz.

Ayrıca satışlarınızı arttıran Amazon & Trendyol & Etsy İçin e-ticaret çekimlerini inceleyebilir, çekim için randevu alabilirsiniz.

Modelli e-ticaret çekimi, dünya çapında birçok işletme tarafından kullanılan tipik bir ürün fotoğrafçılığı çeşididir ancak yüksek kaliteli ürün resimleri elde etmek için gereken zaman ve para nedeniyle işletmeler buna biraz çekinceli yaklaşırlar. Sonuç olarak, maliyetleri düşük tutarken bu avantajlardan yararlanmak için farklı model fotoğrafçılığı yöntemlerine yönelirler. Bunun çözümü, fotoğrafçılığınıza insan dokunuşu eklemek, model fotoğrafçılığın avantajlarını kullanan, ancak bunları size daha yaratıcı özgürlük sağlayan uygun maliyetli bir pakette sunan farklı bir konsept. Bu yazımızda LUX Fotoğraf Video Prodüksiyon’nin çektiği modelli ürün fotoğrafları eşliğinde bu konsept hakkında fikir edinelim.

Modelli E-Ticaret Çekimi İçin Püf Noktalar fotoğrafçı

 

modelli e-ticaret çekimi

Ürünlerinizi sergilemek için modeller kullanmak daha geniş kitlelere ulaşmanızı sağlayacaktır. Modelli e-ticaret çekimi sayesinde, insanlar ürünün nasıl kullanılacağını, nerede kullanılacağını, hayatlarına nasıl uygulanabileceğini anlar ve ayrıca ürünün çeşitli özellikleri hakkında net bir bilgi edinir. Ne yazık ki, insanlar genellikle modelli e-ticaret çekiminin pahalı ve lüks olduğunu düşünür. Ayrıca onlara daha fazla müşteri çeken prestijli bir hava verdiğine inanırlar. Bu her zaman doğru değildir ve model fotoğrafların yanlış kullanımı aslında başarınızı olumsuz etkileyebilir.

Modelli E-Ticaret Çekimi İçin Püf Noktalar fotoğrafçı

Herhangi bir iyi ürün fotoğrafının odak noktası model değil, ürünün kendisi olmalıdır. Modeller dikkati üründen uzaklaştırabilir ve dikkatleri dağıtarak istenmeyen sonuçlara yol açabilir. Örneğin, reklamını yaptığınız ürün havlu gibi bir şeyse ve tüm ürün fotoğraflarınız modelliyse, üründen çok modele odaklanıyor olabilirsiniz. Yalnızca ürününüzün fotoğraflarının yanı sıra bir modelle de iyi bir dengeye sahip olmalısınız. Modelli e-ticaret fotoğrafları ürününüzle alakalı olmalıdır ve her zaman modelin bütün vücudunu göstermek zorunda değildir. Yalnızca ürünü tutan ellerin görünmesi modelli e-ticaret çekimine hem kolaylık hem de sade bir şıklık katar.

Modelli E-Ticaret Çekimi İçin Püf Noktalar fotoğrafçı

Ayrıca model, ürünün kendisiyle alakalı olmalı ve gerçekten mantıklı olmalıdır. Buna bir örnek, evcil hayvan kıyafetleri ve aksesuarları gibi bir şey olabilir. Böyle bir modelli e-ticaret çekiminde bir insan model kullanmak pek iyi bir fikir değil çünkü evcil hayvanlar ve mankenler gerçekten alakalı değil. Bir insan modeli kullanmak yerine, ürünleri sergilemek için kedi veya köpek gibi bir evcil hayvan kullanmak daha mantıklı olacaktır. Bu yaygın bir bilgi gibi görünüyor, ancak bazen tamamen alakası olmayan ürün fotoğraflarıyla karşılaştığımız oluyor. Modelinizin çekim için doğru giyinmiş olması da çok önemlidir. Spor kıyafetlerinin reklamını yapıyorsanız, muhtemelen koyu göz alıcı makyaj ve boyalı tırnaklar istemezsiniz. Modeller, ürününüzü kullanacak gerçek insanlar gibi görünmeli ve giyinmelidir.Modelli E-Ticaret Çekimi İçin Püf Noktalar fotoğrafçı

Ürün fotoğraflarınıza model eklemek büyük bir avantaj olabilir. Bu müşterilerinizin ne satın aldıklarını anlamalarına yardımcı olur ve size bir profesyonellik havası verir. Ancak, mankenli ürün çekimi fiyatı bazen bütçenizi aşabilir ve her ürün için uygun olmayabilir. Neyse ki, ürün resimlerinize bir insan unsuru eklemekle ilgileniyorsanız, o zaman alışageldiğimiz model fotoğrafçılığı tek yol değildir. Aslında, benzer şekilde etkili sonuçlar verebilen ve daha hızlı işlem sürelerine sahip çok daha uygun maliyeti olan bir çözüm var: insan dokunuşlu fotoğrafçılık.

Modelli Ürün Çekimi

İnsan dokunuşlu fotoğrafçılık, kullanım durumlarını vurgulamak için modelin kullanıldığı çeşitli ticari ürünlerin tanıtımına, gösterimine ve reklamına odaklanan bir model fotoğrafçılığı türüdür. Çoğu durumda, modelin tüm vücudu yerine ürünü göstermek için tutan eli gibi bazı bölümleri kullanılır veya bazı durumlarda tüm model bulanıklaştırılır ve bir ürünün arka planı olarak kullanılır. Modelin gerçek olup olmadığına bakılmaksızın, müşterilerin ürünün ne olduğunu daha kolay tanımasına yardımcı olur ve her ürünün nasıl kullanıldığını anlamaları çok daha kolay olur.

İnsan dokunuşlu ürün fotoğrafçılığın dört kategorisi vardır: still life ürün fotoğrafları, el modelli ürün fotoğrafları, modelin bulanık olduğu ürün fotoğrafları ve modelli ürün fotoğrafları.

mankenli ürün çekimi

 

modelli e-ticaret çekimi

El Modelli e-Ticaret Çekimi

El modelli e-ticaret çekimi daha küçük ürünler için harikadır. Genellikle tam model yerine sadece modelin elleri gözükür. Model genellikle ürünlerin nasıl kullanılacağını veya nasıl ele alınacağını gösterir ve zemin de genellikle bir şekilde ilişkilidir. El modelli e-ticaret çekimi, karmaşık ürünler için veya bir ürünün kullanılması için elleriniz gerekiyorsa de mükemmel bir seçimdir.

El modelli e-ticaret çekimi, daha küçük ve karmaşık ürünler için idealdir. Buna takılar, çantalar ve aksesuarlar dahildir. El modelli e-ticaret çekimleri, cihazı çalıştırmak için çoğunlukla ellerin kullanıldığı elektronik ve oyuncak gibi ürünler için de harikadır. Ek olarak, ayakkabı gibi ürünleri sergilemek için ayak modelli çekim de yapılabilir.

modelli e-ticaret çekimi

Still Life e-Ticaret Çekimi

Still life fotoğrafları, ürünü ideal ortamında sergiler. Bunlar aslında gerçek modelleri içermez ve genellikle mantıklı ve gerçek bir kullanım senaryosunu yansıtan bir sahne oluşturmak için biraz çalışma gerektirir. Örneğin, bir çocuk oyuncağı gibi bir şey göstermek istiyorsanız, mutlaka bir çocuk model ayarlamanız gerekmez. Bunun yerine, bebek karyolası, kilim ve çocuk dostu süslemeler gibi nesnelerle çevrili bir çocuk odasına ürününüzü dikkatli bir şekilde yerleştirerek ideal kullanımını gösterebilirsiniz.

Still life fotoğraflar, ev ve mutfak aksesuarları, banyo ürünleri ve oyuncak ve dekorasyon gibi çocuk ürünleri gibi ürünler için mükemmeldir. Bir çocuk model ayarlamak genellikle zordur ve işbirliği yapmayabilirler, bu yüzden still life ürün çekimi yapmak çok daha iyi bir çözümdür.

Modelli E-Ticaret Çekimi İçin Püf Noktalar fotoğrafçı

Modelin Belirsiz Olduğu e-Ticaret Çekimi

Modelin belirsiz olduğu ürün fotoğraflarının kullanımı kolaydır ve profesyonel bir makyaj sanatçısı veya stilist gerektirmez. Tüm model bulanık olduğu için odak, modelin kullandığı ürün üzerinde kalır ve kimliği genellikle belirsiz olduğundan model herhangi biri olabilir. Bu, birkaç model için bütçe ayırmaya gerek kalmadan ürün resimlerinize model eklemenin uygun maliyetli bir yoludur.

Modelin belirsiz olduğu e-ticaret ürün çekimi, spor malzemeleri, kitaplar, kırtasiye malzemeleri, figürler ve süs eşyaları gibi daha küçük dekor parçalarını göstermek için harikadır.

sanayi fabrika fotoğrafı

Modelli e-Ticaret Çekimi

Son olarak, modelli e-ticaret çekimi, modelin tamamının yer aldığı bir yaratıcı türdür. Bu, giyim ve aksesuar gibi ürünleri sergilemek için mükemmeldir ve tek bir modelli e-ticaret çekiminde birden fazla ürünü sergileme imkanına sahip olursunuz.

Giyim, modelli e-ticaret çekimi için en tipik seçimdir çünkü tüm modeli gösterirler. Aksesuarlar ve çanta gibi diğer giyim eşyaları da iyi bir seçimdir. Modelli e-ticaret çekimin en güzel yanı, tek bir çekimde birden fazla ürünü sergileyebilmenizdir. Bu da zaman ve para tasarrufu yapmanız anlamına gelir.

Hayalet manken çekimi

Modelli çekimin yanı sıra, ”E-ticaret ürün fotoğraf çekimi nasıl olmalı?” denildiğinde akla gelen cevaplardan biri de günümüz e-ticaret dünyasında yükselen trendlerden biri olan hayalet manken çekimidir. Ürün resimleriniz için mankenler kullanmak  ürünlerinizi tanıtmanın etkili ve uygun maliyetli bir yoludur. Mankenler ürünlerinizin şeklini  korumasına izin verir, bu da ürün resimlerinin daha profesyonel kaliteli düzenli ve tutarlı görünmesini sağlar. Bu teknik ile ürün özelliklerini, malzemenin kalitesini ve markanızın tarzını yansıtmak çok kolay hale gelecek. Hayalet manken çekimi için önemli olan işlem dekupedir. Dekupe, tekstil sektörü için hazırlanan, beyaz fonda çekilen, adından da anlaşılacağı gibi hayalet yani içi boş gibi görünen cansız mankenler ile çekilen daha sonra bir dizi Photoshop düzenleme işleminden geçerek çekilen fotoğraflardır.

 

modelli e-ticaret çekimi

 

Siz de e-ticaret sitenize eklemek ve satışlarınızı arttırmak için modelli ürün fotoğrafı çekimi yaptırmak istiyorsanız LUX Fotoğraf Video Prodüksiyon tam aradığınız yer! Ayrıntılı bilgi ve randevu için bize bilgi@luxproduksiyon.com e-posta adresinden ulaşabilirsiniz. Günün her saati hizmetinizde olan Whatsapp Hattımız aracılığıyla bizimle doğrudan iletişime geçebilirsiniz.