/

Kanada’da E-Ticaret Fotoğrafı Ölçü – Özellikleri Nelerdir?

ürün fotoğraf video çekimi

Online alışveriş, enerji harcamadan ürünleri seçme ve tüm ürünleri görme açısından günümüzde herkesin favorisi. Online alışveriş bizlere ne kadar kolaylık sağlasa da olumsuz bir yönü de var: ürünlere dokunamama. Ürünün gerçekten ekranda göründüğü gibi olup olmadığını anlamak için en büyük güvencemiz ise fotoğraflar. Kanada’da e-ticaret fotoğrafı konusunda daha iyi sonuçlar elde etmeniz için sizlere böyle bir derleme yaptık. İşte karşınızda Kanada’da e-ticaret fotoğrafı ölçü ve özellikleri:

Kanada'da e-ticaret fotoğrafı

1. Amazon

İngiltere'de e-ticaret fotoğrafı

Tüm ülkelerde olduğu gibi Kanada’da da en önemli e-ticaret sitesi Amazon Canada, ABD merkezli “En Büyük Beş Şirket” listesinde bulunmaktadır. Bu kadar büyük bir sitede fotoğraflarınızın kaliteli ve doğru ölçülerde olması önemli yer tutuyor. Kanada’da e-ticaret fotoğrafı hakkında bilmeniz gerekenler şu şekilde:

 • Amazon, tek bir tarafta 1000 pikselden büyük boyutların kullanılmasını önerir.

 • Görüntünün en uzun kenarı için Amazon’un önerdiği minimum görüntü boyutu 500 pikseldir.

 • Görüntünün en uzun kenarı için Amazon’un önerdiği maksimum görüntü boyutu 10.000 pikseldir. Böylece bir taraf için 500 piksel ila 10.000 piksel aralığı verilir, ki bu çok geniştir.

 • Amazon, 2000 x 2000 boyutlarında 1:1 kare bir resim kullanılmasını önerir. Bu optimize edilmiş boyutlarla Amazon, maksimum yakınlaştırmaya veya 5:1 en boy oranına izin verir.

 • Görüntü yakınlaştırma özellikleri, görüntü en uzun kenarda en az 1000 piksel ve en kısa kenarda 500 piksel olduğunda başlar.

 • Her resim için maksimum dosya boyutu 10mb’dir.

 • JPEG, TIFF veya GIF dosyalarını kullanabilirsiniz, ancak JPEG, tercih edilen ve en iyi Amazon görüntü dosyası biçimidir.

 • Ürünün boyutunu en üst düzeye çıkarmak için beyaz alanı sınırlayarak fotoğrafı iyi bir şekilde kırpmanız önerilir.

Kanada'da E-Ticaret Fotoğrafı Ölçü - Özellikleri Nelerdir? çekimi

2. Walmart

Kanada'da E-Ticaret Fotoğrafı Ölçü - Özellikleri Nelerdir? çekimi

Walmart, ABD merkezli dünyanın en büyük perakende market zinciridir. Aynı zamanda 2.3 milyon çalışan ile dünyanın en fazla kişiye istihdam sağlayan firmasıdır. Bu yüzden yüklenen fotoğrafların kaliteli ve kriterlere uygun olması çok önemlidir. Kanada’da e-ticaret fotoğrafı denildiğinde Walmart için dikkat edilmesi gereken detaylar şunlar:

Tüm resimlerin boyutu 1mb veya daha az ve RGB renk modunda olmalıdır. Walmart, JPEG, JPG, PNG ve BMP dosya biçimlerini kabul eder. Portre modu alanının tüm yüksekliğini (güneş gözlüğü gibi) doldurmayacak ürünler satıyorsanız, öğeyi görüntünün ortasına ortalayın.

Kanada'da E-Ticaret Fotoğrafı Ölçü - Özellikleri Nelerdir? çekimi

 

Kanada'da e-ticaret fotoğrafı

3. Ebay

İngiltere'de e-ticaret fotoğrafları

Amerika’da kurulan eBay, dünya genelinde sık kullanılığı gibi Kanada’da da sık kullanılan bir e-ticaret platformudur. Kanada’da e-ticaret fotoğrafı için Ebay ile ilgili:

 • eBay’de satılık bir ürün listelediğinizde, en az bir resim eklemelisiniz. Galeri fotoğrafı adı verilen ilk eklediğiniz resim, arama sonuçlarında öğenizin başlığının yanında görünür ve listelemenizdeki ana fotoğraftır. En fazla 12 resim ekleyebilirsiniz.

 • Ayrıca dosyaların her birinin boyutunun 7MB’den büyük olup olmadığını kontrol edin. Bir web adresinden kopyalıyorsanız fotoğraf 12 MB olabilir.

 • Fotoğraflar en uzun kenarda en az 500 piksel olmalıdır, ancak en uzun kenarda 800-1600 piksel hedeflemenizi öneririz. Fotoğraf yükleyicimiz 7MB boyutuna kadar resim çekebilir

 • Resminizin süresinin dolmadığından veya arşivlenmediğinden emin olun. eBay fotoğrafları 90 gün boyunca saklar

 • Fotoğraf eklemede sorun yaşıyorsanız, kabul edilen dosya biçimlerinden birini (JPEG, PNG, GIF, TIFF veya BMP) kullandığınızdan emin olun.

Ayrıca Kanada’da e-ticaret fotoğrafı hakkında bilinmesi gerekenler:

 • Fotoğraf aşırı pozlanmış olmamalıdır.

 • Arka plan beyaz olmalıdır; renkli arka plan kullanılmamalıdır.

 •  Gölgelerden ve yansımalardan kaçının.

 • Ürünler temiz olmalıdır; kırışıklık, toz, çizik veya tüy olmamalıdır.

 • Giysiler için, giysilerin çekimi çıplak ayakla değil (iç çamaşırı ve yoga hariç) ayakkabılarla yapılmalıdır.

Kanada'da e-ticaret fotoğrafı

 

E-ticaret ürün çekimi hakkında detaylı bilgiye ihtiyacınız varsa “Amazon’a Ürün Görseli Eklemek İçin Bilmeniz Gereken Her Şey!” blogumuzu inceleyebilirsiniz.

E-ticaret siteleri için Kanada’da en çok satılan ürünlerin çekilecek fotoğraflarınızı daha emin ellere bırakmayı da tercih edebilirsiniz. Kanada’da e-ticaret fotoğrafı istiyorsanız, LUX Fotoğraf Video Prodüksiyon, 17 yıllık tecrübesiyle ürünlerinizi daha iyi tanıtabilmeniz için profesyonel e-ticaret fotoğraf çekimi yapıyor. Sorularınız veya önerileriniz için bize bilgi@luxproduksiyon.com e-posta adresinden ulaşabilirsiniz. Günün her saati hizmetinizde olan Whatsapp Hattımız aracılığıyla bizimle doğrudan iletişime geçebilirsiniz.