/

Amerika’da E-Ticaret Fotoğrafı Ölçü – Özellikleri Nelerdir?

reklam fotoğrafı

Günümüzde e-ticaret hepimizin gözdesi. E-ticarette daha iyi satışlar Amerika’da e-ticaret fotoğrafı için ölçü ve özellikleri sizler için derledik çünkü online alışveriş çok kullanışlıdır fakat böyle bir anda müşterilerin yapamadığı şey, ürünü satın almadan önce dokunmaktır. Bu nedenden dolayı, satın alma kararı için büyük ölçüde ürün fotoğraflarına güvenirler. Bu, ürün fotoğraflarının müşterilerin satın alma isteklerini doğrudan etkilediği anlamına gelir. 

Fotoğraf kalitesi, e-ticaret dünyasında müşterilerin dikkatini çekmek ve ürünlerinizi satın almalarını sağlamak için önemli bir faktördür. Amerika e-ticaret siteleri, özellikle eBay Amerika, Amazon ABD sitesi ve Etsy Amerika, belirli fotoğraf boyutları ve piksel ayarlarını gerektirir. Bu blog yazısında, Amerika’da e-ticaret fotoğraflarının nasıl olması gerektiğini ayrıntılı bir şekilde ele alacağız.

Kısaca, online satıcılar olarak ürünlerinizi yüksek kaliteli görsellerle en iyi şekilde sergilemeniz çok önemlidir. LUX Fotoğraf Video Prodüksiyon olarak 17 yıldır e-ticaret siteleri için dekorlu, modelli ve beyaz fon ürün çekimleri yapıyoruz. Ürünlerinizi deneyimli fotoğrafçıların ellerinde çektirmek istiyorsanız e-ticaret için ürün fotoğraflarınızı çekebiliriz. Ama önce, işte Amerika’da e-ticaret fotoğrafı için ölçü ve özellikler…

1. Amazon

Amerika'da E-Ticaret Fotoğrafı

Amerika’nın en önemli e-ticaret sitesi Amazon,  dijital akış, ve yapay zekâya odaklanan çok uluslu bir Amerikan teknoloji şirketidir. Bu kadar büyük bir sitede fotoğraflarınızın kaliteli ve doğru ölçülerde olması önemli yer tutuyor. Amerika’da e-ticaret fotoğrafı hakkında bilmeniz gerekenler şöyledir:

 • Amazon, tek bir tarafta 1000 pikselden büyük boyutların kullanılmasını önerir.

 • Görüntünün en uzun kenarı için Amazon’un önerdiği minimum görüntü boyutu 500 pikseldir.

 • Görüntünün en uzun kenarı için Amazon’un önerdiği maksimum görüntü boyutu 10.000 pikseldir. Böylece bir taraf için 500 piksel ila 10.000 piksel aralığı verilir, ki bu çok geniştir.

 • Amazon, 2000 x 2000 boyutlarında 1:1 kare bir resim kullanılmasını önerir. Bu optimize edilmiş boyutlarla Amazon, maksimum yakınlaştırmaya veya 5:1 en boy oranına izin verir.

 • Görüntü yakınlaştırma yetenekleri, görüntü en uzun kenarda en az 1000 piksel ve en kısa kenarda 500 piksel olduğunda başlar.

 • Her resim için maksimum dosya boyutu 10mb’dir.

 • JPEG, TIFF veya GIF dosyalarını kullanabilirsiniz, ancak JPEG, tercih edilen ve en iyi Amazon görüntü dosyası biçimidir.

 • Ürünün boyutunu en üst düzeye çıkarmak için sınırlı beyaz alanla fotoğrafı iyi bir şekilde kırpmanız önerilir.

Amerika'da E-Ticaret Fotoğrafı

2. Walmart

Amerika'da E-Ticaret Fotoğrafı

Walmart, ABD merkezli dünyanın en büyük perakende market zinciridir. Aynı zamanda 2.3 milyon çalışan ile dünyanın en fazla kişiye istihdam sağlayan firmasıdır. Bu yüzden yüklenen fotoğrafların kaliteli ve kriterlere uygun olması çok önemlidir.  Amerika’da e-ticaret fotoğrafı denildiğinde Walmart için dikkat edilmesi gereken detaylar şunlar:

 • Tüm resimlerin boyutu 1mb veya daha az ve RGB renk modunda olmalıdır. Walmart, JPEG, JPG, PNG ve BMP dosya biçimlerini kabul eder. Portre modu alanının tüm yüksekliğini (güneş gözlüğü gibi) doldurmayacak ürünler satıyorsanız, öğeyi görüntünün ortasına ortalayın.

Amerika'da e-ticaret fotoğafları

3. Ebay

Amerika'da E-Ticaret Fotoğrafı

Amerika’da kurulan eBay, dünya genelinde sık kullanılan bir e-ticaret platformudur.. Amerika’da e-ticaret fotoğrafı için Ebay ile ilgili:

 • eBay’de satılık bir ürün listelediğinizde, en az bir resim eklemelisiniz. Galeri fotoğrafı adı verilen ilk eklediğiniz resim, arama sonuçlarında öğenizin başlığının yanında görünür ve listelemenizdeki ana fotoğraftır. En fazla 12 resim ekleyebilirsiniz.

 • Ayrıca her dosya boyutunun her birinin 7MB’den büyük olmadığını kontrol edin. Bir web adresinden kopyalıyorsanız fotoğraf 12 MB olabilir.

 • Fotoğraflar en uzun kenarda en az 500 piksel olmalıdır, ancak en uzun kenarda 800-1600 piksel hedeflemenizi öneririz. Fotoğraf yükleyicimiz 7MB boyutuna kadar resim çekebilir

 • Resminizin süresinin dolmadığından veya arşivlenmediğinden emin olun. eBay fotoğrafları 90 gün boyunca saklar

 • Fotoğraf eklemede sorun yaşıyorsanız, kabul edilen dosya biçimlerinden birini (JPEG, PNG, GIF, TIFF veya BMP) kullandığınızdan emin olun.

4. Etsy

Amerika’da E-Ticaret Fotoğrafı Ölçü – Özellikleri Nelerdir? fiyatları

2005’te Amerika’da kurulan Etsy , insanların ürünleri satmak, ve satın almak için bir araya geldiği dünya genelinde kullanılan bir çevrimiçi pazar yeridir. İnternet üzerinden takı satışı için Etsy çok kullanılır. Sizin de e-ticaret için takı çekimine ihtiyacınız varsa takı çekimi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.  Amerika’da e-ticaret fotoğrafı için Etsy ürün ekleme:

 • Görüntüleri listelemek için önerilen boyut, görüntünün en kısa tarafı için 2000 piksel ve 72PPI çözünürlüktür.

 • Dosya boyutu 1 MB’den büyük olan resimler, özellikle daha yavaş bir internet bağlantısında yüklemeyi tamamlamayabilir.

 • Mini mağaza afişleri için gereken minimum boyut 1200 x 160 pikseldir. Önerilen boyut 1600 x 213 pikseldir.

 • Büyük mağaza afişleri için gereken minimum boyut 1200 x 300 pikseldir. Önerilen boyut 1600 x 400 pikseldir.

Etsy ürün yükleme işlemi, Etsy Amerika veya Etsy ABD gibi platformlarda belirli özellikler gerektirir. Aynı şekilde, Amazon ve eBay’de de ürünlerin belirli özelliklerle sunulması beklenir. Amerika’da ürün satmak, doğru fotoğraf boyutlarına, kaliteye ve formatına dikkat etmeyi gerektirir.

Sonuç olarak, Amerika’da e-ticaret fotoğrafı ölçü ve özellikleri, başarılı bir online satış stratejisinin önemli bir parçasıdır. Doğru fotoğraf boyutlarına, DPI ayarlarına ve fotoğraf kalitesine dikkat ederek, ürünlerinizi etkili bir şekilde sergileyebilir ve satışlarınızı artırabilirsiniz.

E-ticaret siteleri için çekilecek fotoğraflarınızı daha emin ellere bırakmayı da tercih edebilirsiniz. Amerika’da e-ticaret fotoğrafı istiyorsanız, LUX Fotoğraf Video Prodüksiyon, 17 yıllık tecrübesiyle ürünlerinizi daha iyi tanıtabilmeniz için profesyonel fotoğraf çekimi yapıyor. Bize istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz! Sorularınız veya önerileriniz için bize bilgi@luxproduksiyon.com e-posta adresinden ulaşabilirsiniz. Günün her saati hizmetinizde olan Whatsapp Hattımız aracılığıyla bizimle doğrudan iletişime geçebilirsiniz.