Bir e-ticaret sitesi veya bir ticari fotoğraf projesi için, beyaz fon ürün fotoğraf çekimi en kritik faktördür. Ürün satmaya güvenen işletmeler, e-ticaretin bugün uzun vadeli başarıları için gerekli olduğunu biliyorlar. Marka bilinci oluşturma, web sitelerinde satılan  ürünler için çok önemlidir ve faydalıdır. Marka fotoğrafçılığı söz konusu olduğunda, ürün görseliniz doğru ve çekici görünmelidir. Bu nedenle, bu görünüm ve hissi elde etmek için beyaz fon ürün fotoğraf çekimi en iyi seçenek olarak kabul edilir. Fotoğraf müşterilere estetik açıdan çekici geliyorsa, tüketiciler bu ürünü hemen satın almak isteyeceklerdir.

LUX Fotoğraf  Video Prodüksiyon olarak 17 yıldır beyaz fon fotoğraf çekimi yapıyoruz, bizler de sizin için beyaz fon ürün fotoğraf çekiminin neden gerekli olduğunun 5 nedenini blogta derledik! Bu blogta bulunan tüm dekupe – beyaz fon ürün fotoğraflarını LUX Fotoğraf  Video Prodüksiyon olarak İstanbul’daki stüdyomuzda gerçekleştirdik. Tüm çekimlerimizi incelemek ve bizi daha yakından tanımak için bizi Instagram’dan takip edebilirsiniz. 

beyaz fon ürün fotoğraf çekimi

1. Beyaz fon ürün fotoğraf çekimi, müşterilerin dikkatini ana öğeye çeker.

Dürüst olalım, bazen dekorlu fotoğraflara baktığınızda hangi ürünün ana öğe olduğunu anlayamazsınız – dikkatiniz bir nesneden diğerine geçer. Buna karşılık, beyaz arka plan fotoğrafları, alıcıların dikkatini etrafındaki diğer öğelerle ve ayrıca parlak ve ayrıntılı arka planlarla dağıtmaz. Beyaz fon ürün fotoğraf çekimi, çekimin odak noktasını açıkça gösterir çünkü gösteriyi çalabilecek başka hiçbir öğe yoktur. Bu özellik, beyaz bir arka plan üzerinde ürün fotoğrafçılığını kataloglar ve ürün sayfaları için ideal hale getirir – resimdeki ana öğeden dikkatiniz dağılmaz.

takı fotoğrafçısı

E-Ticarette Beyaz Fon Ürün Fotoğraf Çekimi İçin 5 Neden 7

2. Beyaz fon ürün fotoğraf çekimi, çevredeki nesnelerin renk etkilerini hariç tutar.

Doğal olarak, online  alışveriş yapanlar, ürünü satın almadan önce ürünün renginden emin olmak isterler. Bu konu, aydınlatmaya ve yakındaki nesnelere bağlı olarak farklı görünen daha koyu gölgeler söz konusu olduğunda özellikle önemlidir. Dekorlu ürün fotoğraflarında, ana ürüne yakın duran parlak ürünler her zaman görsel olarak onu etkiler ve rengine istenmeyen alt tonlar ekleyebilir. Aydınlatmaya gelince, aynı nesne sıcak veya soğuk ışık nedeniyle farklı görünür. Bu nedenle, ürün fotoğrafları için nötr bir aydınlatma şeması ve zemin gereklidir. Beyaz fon ürün fotoğraf çekimi ile bu istenmeyen etkilerden hepsi hariç tutulur, böylece alıcılar teslim edilen ürünlerin sitede gördükleriyle aynı görüneceğinden emin olabilirler.

beyaz fon ürün fotoğraf çekimi

3. Ürün fotoğraflarında beyaz arka plan evrenseldir ve tutarlılık sağlar.

Beyaz fon ürün fotoğraf çekimi, ürün fotoğrafları için evrenseldir ve tüm ürünler için tek tip bir görünüme katkıda bulunur. Böylece, böyle bir fon, koleksiyondaki tüm resimler için tutarlılık sağlar ve satıcının web sitesinde veya büyük alışveriş platformlarında iyi çalışır. Tabii ki, tüm ürün görselleri benzer bir tarzda, aynı aydınlatma ve açılarla yapıldığında bu durum, markayı tutarlı bir satıcı, burada kalıcı olan ciddi bir oyuncu olarak temsil eder. Genel olarak, beyaz fon ürün fotoğraf çekimi ile sitenizde karışıklık yaşamazsınız. – tüm ürünleriniz aynı tarzda gösterilecek ve alıcıların kafasını karıştırmayacaktır.

beyaz fon ürün fotoğraf çekimi

4. Beyaz arka plan fotoğrafları ürünün lansmanını hızlandırır.

Beyaz fon ürün fotoğraf çekimi yaptırmak, ürün lansmanını önemli ölçüde hızlandırır. Beyaz fon ürün fotoğraf çekimi ile yaşam tarzı görselleri veya ürün animasyonları için beklemenize gerek yok – web sitenize ve E-ticaret platformlarınıza yükleyerek kampanyalarınızı ve satışlarınızı başlatabilirsiniz. Ayrıca promosyon stratejinizi geliştirmek için online reklam afişleri için beyaz fon ürün fotoğraf çekimi kullanmayı düşünün. Bu görseller, alışveriş yapanların bir ürünün küçük afişte bile nasıl göründüğünü net bir şekilde görmelerini sağladığından, pop-up afişler için mükemmeldir.

beyaz fon ürün fotoğraf çekimi

E-Ticarette Beyaz Fon Ürün Fotoğraf Çekimi İçin 5 Neden 8

5. Beyaz zemin üzerindeki ürün fotoğrafları çok amaçlıdır.

Beyaz fon ürün fotoğraf çekimi yaptırdıktan sonra fotoğrafları dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Örneğin, retoucherlar arka plan rengini değiştirebilir veya bir kolaja yapıştırmak için resmi kesebilir. Bu şekilde, hem tek renkli arka plan ürün fotoğraflarını hem de lifestyle fotoğrafları tek bir resimden elde edebilirsiniz. Ayrıca, bir ürünün beyaz zemin üzerinde 36 fotoğrafı çekilebilir ve bunlar etkileşimli bir 360 görünüm modelinde birleştirilebilir. Bu nedenle, bu görüntüler kullanılarak size hem eğlenceli hem de satış için etkili olan son teknoloji bir görsel araç sağlanır.

Sonuç olarak, beyaz bir arka plan üzerindeki fotoğraflar düzenlenebilir ve kelimenin tam anlamıyla herhangi bir amaç için kullanılabilir -kataloglarda, İnternet afişlerinde, açık hava reklam panolarında, 360 ürün görünümünde ve hatta markanın ticari ürünlerinde. 

E-ticaret için beyaz fon ürün fotoğraf çekimi gereklidir, çünkü alıcının dikkatini mallara çekmenin en basit ve en etkili yolu budur. Ana öğenin çevresinde başka bir nesne olmadığı için ürün algısını etkileyebilecek herhangi bir ortam yoktur. Sonuç olarak, e-ticaret ürün fotoğraf çekiminde alışveriş yapanlar, indirimdeki en iyi seçenekleri seçecek kadar bilgi sahibi olduklarından emin olabilirler. 

Bunun da ötesinde, beyaz bir arka plan resmi, yaşam tarzı kolajları ve 360 ​​görünüm dahil olmak üzere birçok görselin kaynağıdır. Elbette, tüm bu seçeneklerin elinizin altında olması, ürün tanıtımınızı herhangi bir pazarlama kanalında daha da güçlendirecektir. E-ticaret tanıtımı için etkili ürün fotoğraflarına mı ihtiyacınız var? LUX Fotoğraf  Video Prodüksiyon Şirketi olarak buradayız! Tüm çekim örneklerimizi görmek ve bizi daha iyi tanımak için Instagram‘dan bizi takip edebilir, web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

E-ticarette en çok bulunan ürünlerden biri olan tekstil ürün çekimleri için Moda & Tekstil sayfamızı inceleyebilirsiniz. Tekstil ürünlerinizi hayalet manken üzerinde çekim yaptırmak isterseniz de Beyaz Fon – Dekupe Çekim sayfamızı inceleyebilir, çekim için bize hemen ulaşabilirsiniz.